Autor Wątek: wymiana oleju w skrzyni - a awaria  (Przeczytany 6887 razy)

kuksaniec

  • Gość
wymiana oleju w skrzyni - a awaria
« dnia: Grudzień 26, 2010, 13:03:00 pm »
Hej dzisiaj usłyszalem przypadkiem ze wymieniajac olej na nowy w skrzyni automatcznej moge popsuc skrzynie biegow  ( ja sie smieje z tego ) no aczkolwiek chcialbym poznac wasza opinie ;]
pozdrawiam

lysyyy

  • Gość
Odp: wymiana oleju w skrzyni - a awaria
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2010, 13:27:13 pm »
Oczywiście, można popsuć skrzynię, jeśli tylko wleje się nieodpowiedni olej - np. do smażenia frytek...  :-gwizd

kuksaniec

  • Gość
Odp: wymiana oleju w skrzyni - a awaria
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2010, 19:06:02 pm »
Chodzi mi tu o oryginalny olej. Jeden "fachowiec" stwierdzil ,ze nie wymienia sie oleju w skrzyni.  :-gwizd

lysyyy

  • Gość
Odp: wymiana oleju w skrzyni - a awaria
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 26, 2010, 19:13:51 pm »
Ja jestem tego samego zdania co Ty, stąd ta ironia, co do jego wypowiedzi  :-gwizd Ciekawe, co ten "fachowiec" sądzi o wymianie oleju w silniku... Też się nie powinno wymieniać?

Jag-Greenhorn

  • Gość
Odp: wymiana oleju w skrzyni - a awaria
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2010, 19:40:48 pm »
jak olej wymienisz to uwazaj tylko na to zeby byl w prawidlowej ilosci bo jak nie to elektronika warjuje. 4,5l o ile wiem musi byc. zepsuc sie nic nie da...

kuksaniec

  • Gość
Odp: wymiana oleju w skrzyni - a awaria
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 27, 2010, 09:41:25 am »
Najgorsze jest to ze ten gosc naprawia auta ! Wolalem skonsultowac na forum -  dzieki za odpowiedz  :-thank

moryc25

  • Gość
Odp: wymiana oleju w skrzyni - a awaria
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 27, 2010, 13:19:03 pm »
Zmień mechanika i zmień olej  ;)

Jag-Greenhorn

  • Gość
Odp: wymiana oleju w skrzyni - a awaria
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 27, 2010, 13:41:07 pm »
ale nie zmieniaj nastawienia do tego forum!

 :-za

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: wymiana oleju w skrzyni - a awaria
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 28, 2010, 11:12:25 am »
Ponieważ również przeczytałem w instrukcji do swojego Jaga że olej w skrzyni jest tam dożywotnio ?????? nie uwierzyłem i udałem się do dość renomowanego serwisu skrzyń we Wrocławiu. Powiedzieli, że KAŻDA skrzynia automatyczna, a szczególnie, taka nastawiona na sportową jazdę tzn z silnikami z dużą mocą, musi być zadbana, a to się wiąże między innymi z wymianą oleju i filtra co 30 tys. km. A przy 1 wymianie, jeśli była po dużym przebiegu, wymieniają podwójnie. Tzn po około 3 tygodniach od wymiany, ponownie, gdyż stary filtr nie wyłapuje wszystkich nieczystości, w związku z tym pływają w nowym oleju, często zatykając elektrozawór itp. Zalecili także, że jeżeli czuć jakiekolwiek szarpnięcia przy zmianie biegu, schodzeniu biegu na niższy, wchodzeniu na wyższy, a już na pewno przy zmianie z P na D. To należałoby zregenerować płytę sterującą. Mówili o jeszcze paru istotnych rzeczach, ale powiedzieli, że skrzynia zadbana chodzi baaardzo długo i zawsze powinna chodzić jak nowa.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Maru$

  • Gość
Odp: wymiana oleju w skrzyni - a awaria
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 28, 2010, 11:27:34 am »
a ci fachowcy mówili ile taka usługa może kosztować??

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: wymiana oleju w skrzyni - a awaria
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 28, 2010, 12:40:58 pm »
Mój model to x308, do niego znam ceny jak byłoby z Twoim modelem to nie wiem. Natomiast wymiana oleju plus olej. to 350zł. Natomiast jeśli chodzi o płytę sterująca to jest około 1800zł i pół roku gwarancji. Panowie robią szybko i sprawnie przy moim aucie grzebało 3-4 mechaników na raz i wymiana oleju trwała 10-15 min.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

kuksaniec

  • Gość
Odp: wymiana oleju w skrzyni - a awaria
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 28, 2010, 14:59:59 pm »
Spoko ! to nie moj mechanik tylko pseudo polecany mechanik - jednym slowem baran i tyle ;]

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: wymiana oleju w skrzyni - a awaria
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2011, 16:22:55 pm »
Co to jest ta plyta sterujaca? Ja wymienialem olej niedawno, ale czasem mi szarpnie samochodem. :-thank
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

skura_radom

  • Gość
Odp: wymiana oleju w skrzyni - a awaria
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 02, 2011, 18:09:30 pm »
u mnie zawsze szarpnie jak na 2wchodzi bieg.. przy zwalnianiu tez zbija bieg lekkim szarpnieciem, ale myslalem ze tak musi byc, ze tamte automaty z tamtych lat tak zrobione byly..

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: wymiana oleju w skrzyni - a awaria
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 03, 2011, 10:31:26 am »
Nie jestem specjalista od skrzyń biegów, mogę tylko powtórzyć co mi powiedzieli. Płyta sterująca jest odpowiedzialna za  sterowanie ciśnieniem oleju w skrzyni, czasami szarpanie, jest spowodowane uszkodzeniem elektrozaworu, ten jest tańszy do mojego około 400zł również regenerowany. Zdarza się, że poduszka skrzyni powoduje szarpnięcia, albo luzy na wale, ale to już spece od skrzyń niech się zajmą.Kolega w Bmw serii 5 z tą samą skrzynią co w X308 nie przejmował się zbytnia tym że ta przy parkowaniu i zmianie z R na D i odwrotnie szarpie, tak jakby otłukiwał pobliskie samochody, stwierdził że specjalista mu powiedział, że te BEEMKI tak mają..no i po jakimś czasie, przy zmianie oleju wyleciały jakieś metalowe opiłki, poszło sprzęgło, a potem cała skrzynia..skrzyni szukał, ceny były różne, w końcu sprzedał auto.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8