Autor Wątek: X-Type diagnostyka  (Przeczytany 6157 razy)

chilldog

  • Gość
X-Type diagnostyka
« dnia: Marzec 24, 2013, 20:04:47 pm »
Witam wszystkich forumowiczów,

Zostałem nowym właścicielem przechodzonego jaguara 21 v5 z zatartym motorem , (aktualnie motor wymieniony na jednostkę 2.5 v6 ), zapewne złożonego z kliku aut, a mianowicie auto podoba mi się i chciałbym polepszyć jego standard życia  o wyleczenie z bolączek.

Problemy:

1  po przekręceniu kluczyka i naciśnięciu pedału hamulca serwo lub pomp hamulcowa buczą, wyją ? do pewnego momentu ale ten dźwięk jest słyszalny po każdym wciśnięciu hamulca nawet jak auto jedzie.

2  pompa ABS buczy po zgaszeniu / zapaleniu silnika bez przerwy.

3  na desce rozdzielczej pali się jednocześnie (P)  i (!).

- zapewne pali się również 'check engine' bo nie zapala się przy zapalaniu silnika , oraz abs również sie nie zapala (pomysłowy rolnik pewnie wykręcił kontrolki )

4 . Gałka zmiany biegów automatu jest luźna  - i czasami podswietlają się cyfry/ litery na czerwono a czasami nie

ostatni problem - gear box fail  oraz track controll fail lub off nie pamiętam,  natomiast to występuje czasami wczoraj przejździłem 50 km i było ok dzisiaj rano komunikat na dzień dobry 'GERA BIX FAIL !!!' i auto bez mocy tylko wsteczny OK .

po moim rozeznaniu dzisiejszym zauważyłem że brakuje jednego przekaźnika  'nie pamiętam numeru R5 lub R4 ale opis '

 - dodatkowe urządzenia elektroniczne  - czy to musi być ? (pewnie tak )

(Czy ktoś mógł by podpowiedzieć czy te kontorolki zapalają się przy przekręcaniu kluczyka przy zapalaniu silnika ?  nie wiem czy prosić mechanika aby sprawdzał  licznik )

Czy ktoś miał podobny problem ? Auto jutro odstawiam do elektro mechanika i mam zamiar odebrać dopiero jak wszystko będzie sprawdzone naprawione wymienione na oryginalne nie bacząc na koszt . Aczkolwiek warto wiedzieć.

kody błędów :

p1367, p1646, p1647, p1603, p1797, c1145, c1165, c1175


Proszę o rady, opinie . Dzięki i pozdrawiam





BlackV6

  • Gość
Odp: X-Type diagnostyka
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2013, 20:51:42 pm »
P1367 Ignition System Failure Group1
P1646 linear O2 sensor control chip bank 1
P1647 linear O2 sensor conrol chip bank 2
P1603 EEPROM Malfunction
P1797 CAN TCM /ECM Circiut malfuntcion
C1145 Front right wheel speed sensor input circuit failure
C1165 Rear right sensor - trigger monitoring
C1175 Rear left sensor - trigger monitoring

Pomijając sondy lambda i sensory powiedz czy wymieniałaś komputer pod silnik 2.5 ? kasowałeś wcześniej błędy z kompa  ?

chilldog

  • Gość
Odp: X-Type diagnostyka
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2013, 22:19:35 pm »
Dzięki za info :

P1367 Ignition System Failure Group1  -tego nie rozumieim
P1646 linear O2 sensor control chip bank 1 - lamdba 1
P1647 linear O2 sensor conrol chip bank 2 - lambda 2

C1145 Front right wheel speed sensor input circuit failure - czujnik predkosci
C1165 Rear right sensor - trigger monitoring - czujnik abs
C1175 Rear left sensor - trigger monitoring - czujnik abs

- czy dobrze rozumuję ?

komp jest oryginalny (2.1) , skrzynia tez (ta od 2.1 ) silnik (2.5 )  - pewnie dlatego wywala błąd skrzyni. (ale komp od 2.5 mam był w dodatkach do auta :)     )


BlackV6

  • Gość
Odp: X-Type diagnostyka
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2013, 22:36:06 pm »
P1367 Ignition System Failure Group1 = Awaria układu zapłonowego grupa 1

Myślę że wina leży po stronie kompa ,jeśli go masz i jest sprawny nic nie stoi na przeszkodzie aby go podmienić wykasować błędy i sprawdzić czy się powtórzą .
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2013, 22:42:12 pm wysłana przez BlackV6 »

chilldog

  • Gość
Odp: X-Type diagnostyka
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2013, 22:32:40 pm »
Witam,


1 . Opisujac postep prac na moi autem:

Dzisiaj rano oddale auto do CNF Gdańsk Osowa, zdiagnozowano wymiana zawieszenia tył + jakieś gumy przód,

 Dodatkowo wymieniono klocki hamulcowe - linek nie bylo w hurtowni wiec powiedzieli ze dorobią koszt 240 zł .

- nowe zawieszenie + wymiana klockow + naprawa lewego tylnego reflektora bo nie paliło się światło. + przegląd =   1116 zl + naprawa lewego tylnego reflektora bo nie paliło się światło.

2  pozostał autoelektryk - jak miałem mustanga do jeździłem raz do Sopotu, i wszystko OK  czy może ktoś polecić kogoś kto zna się na elektryce w jaguarach.



Offline unde05

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: X-Type diagnostyka
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2013, 19:45:08 pm »
Mogę polecić Tobie dobrego mechanika w Częstochowie. Tez miałem problemy z elektronika (masa błędów i skrzynia w trybie awaryjnym tylko na 4 biegu i wsteczny, licznik nie działał). Byłem tez u innych mechaników ale tylko rozkładali ręce, nawet skrzynie wyciągali i badali wszystkie czujniki, . Mój jaguar był po kolizji z przodu. Gdzieś było zwarcie w układzie abs, wymienili to i po problemie. Nie pamiętam co dokładnie wymienili (coś od abesu) zapłaciłem 700zł i samochodzik chodzi już rok czasu bez problemów. Długo czekałem, bo samochodzik stał 2 tyg u mechanika, ale ważne ze został problem rozwiązany

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: X-Type diagnostyka
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2013, 20:28:15 pm »
Trochę przesadziłeś, facet nie jeżdzi star trekiem, żeby nikt nie umiał tego naprawć i od razu zasuwać pól polski do elektryka  :o Niech wsadzi przedewszystkim komp od 2.5 i zobaczy co się będzie dziłao, gorzej i tak chyba być nie może.

chilldog

  • Gość
Odp: X-Type diagnostyka
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2013, 19:57:56 pm »
Witam Kolegów,

Dzięki za info.

W gdańsku byłem u 3 elektryków i mechaników jeden obiecał sie podjąć wymiany pompy abs  + czuniki. nastepnie serwo i pompa. Dam znać co i jak.

chilldog

  • Gość
Odp: X-Type diagnostyka
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2013, 01:47:57 am »
wymieniona sterownik abs , wszystko wrocilo do normy.


BlackV6

  • Gość
Odp: X-Type diagnostyka
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2013, 10:01:24 am »
 :-super :-super :-super