Autor Wątek: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD  (Przeczytany 15627 razy)

kriss987

  • Gość
PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« dnia: Grudzień 28, 2012, 00:36:49 am »
 :-kogutki
WITAM. mam mały problem z moim autkiem otóż nie działają mi podgrzewane fotele lampa sie włącza bezpieczniki dobre. czy to może być wina modułu grzanych siedzeń? znalazłem go pod siedzeniem od spodu. może ma ktoś schemat kabli wyjść (gdzie sprawdzić miernikirm napięcie, jak sprawdzić na krótko czy maty grzeją) itp. i jeszcze mam problem z oświetleniem koło lusterka wstecznego. mic nie działa. ani jak otworzę dzwi(środkowa lampka sie zapala i lampka na nogi i w drzwiach) ani jak próbuje  ręcznie włączyć. jest tam wtyczka na 6pinów z czego 3 są wykorzystane. na 2 jest +12v i masa na trzecim pojawia sie po otwarciu drzwi 230 ohm w stosunku do masy. wygląda mi to na uszkodzony układ tam na pstryczkach. mial ktoś kiedyś taki problem(oczywiście bezpieczniki i spalone żarówki wykluczone). prosze o pomoc bo ciemno i zimno :-kogutki

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2012, 01:03:20 am »
ja mam podobnie tylko nie grzeje mi tylko fotel kierowcy
lampka na przycisku sie pali normalnie (na czerwono i żółto) i dodatkowo samo sie wyłącza po pewnym czasie. Wszystko tak jak powinno być z ta różnicą, że fotel zimny.
A jezeli chodzi o lampkę koło lusterka wstecznego to ono sie nie włącza przez otwieranie drzwi tylko w momencie gdy się naciśnie na szybke od poszczególnych lampek. Z własnego doświadczenia wiem, że czasami potrafi sie załączyc dopiero po kilku próbach.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

kriss987

  • Gość
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2012, 11:39:57 am »
no tak samo mam z siedzeniami tylko że obydwa.  :- pojecia
i co do lampek to wydaje mi sie że to wina układu

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2012, 14:38:27 pm »
małe dodatkowe pytanko o podgrzewanie foteli...
wydawało mi się, że spotkałem się kiedyś z podgrzewaniem kierownicy w Jagu...
czy to jest możliwe czy to były jakies zwidy z mojej strony?
Nie pamiętam czy to było w X-sie czy innym modelu (raczej w innym)
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2012, 16:24:17 pm »
Jak już jesteśmy przy fotelach to mi nie działa pompowanie na lędźwia u kierowcy, a u pasażera działa, niestety nie mam podgrzewanych foteli (wielki minus) ale samochód z włoskiego rynku... :/
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2012, 01:52:44 am »
przy okazji sprzątania zajrzałem dzisiaj pod fotel i oceniłem co tam widać...
od przodu są dwie wtyczki (srednia i duża)
od strony słupka jest kilka mniejszych i od tyły też jest ok. 6-7 małych
bez wymontowania fotela niestety niewiele można zobaczyć a tym bardziej zrobić
poruszałem tylko tymi wtyczkami w nadziei, ze ta odpowiednia złapie kontakt

I nasunęło mi sie następne pytanie? Czy da się nie zauważyc, że fotel jednek grzeje? Bo teraz to juz nie jestem pewny... jakiś taki letni ten fotel i nie wiem czy on sie nagrzał od moich ud po pewnym czasie czy grzeje...
Był ustawiony na czerwone grzanie...
Jeszcze jutro dokładniej sprawdzę. najpierw usiądę na fotelu pasażera i zobacze jek grzeje, a potem na kierowcy i moze nasunie mi się jakis wniosek. Acha... czy fotel grzeje nawet gdy nikt na nim nie siedzi, czy jest powiazany z czujnikiem obciążenia tak jak poduszka powietrzna?
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 30, 2012, 02:26:54 am »
Powinieneś poczuć bo grzeje galancie.
W XJ przez 5 lat użyłem grzałem w stołku kilka razy, w X-Type prawie za każdym razem jak jadę. Po dwóch minutach na czerwonym już czuję ciepło w dupsko, wtedy przełączam na zółte i po 2-3 minutach muszę wyłączyć bo aż w dupę parzy.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 30, 2012, 11:43:18 am »
Jak chcesz wtyczki sprawdzić to je porozłączaj i zobacz czy są czyste, ewentualnie psiknij WD-40, zawsze tym psikałem i działało, chyba, że masz specjalny płyn w sprayu do wtyczek, też polecam tylko mój brudził na niebiesko... :P
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2012, 22:40:58 pm »
sprawdzałem dzisiaj i nic nie grzeje
nawet fotel pasażera nie grzeje teraz
nie wiem o co chodzi ale czasami ten pasażera grzeje, bo jakiś miesiąc temu jak wiozłem braciaka to też przełączył na żołty bo mu w dupsko przygrzało i jak sprawdzałem ręką to rzeczywiście było siedzisko mocno ciepłe
mniej więcej w tym samym czasie znajoma też mi powiedziała, że fajnie w tyłek grzeje
ale teraz nie działa
sprawdziłem dzisiaj bezpiecznik i jest cały
Ktoś mi może podpowiedzieć, gdzie jest moduł od ogrzewania foteli???
albo jakiś pomysł co zrobić aby zadziałało?
dzięki z góry
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 02, 2013, 05:13:56 am »
widze, że jakos nie ma zainteresowania tematem...
na własną rękę znalzłem numer cześci tego modułu grzania przednich foteli
http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-HEATED-FRONT-SEAT-MODULE-JAGUAR-X-TYPE-NEW-/221170582770?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item337ecb44f2
ale fajnie byłoby gdyby ktoś mi podpowiedział gdzie taki moduł jest zamontowany
koszt w sumie niewielki i gdybym wiedział gdzie szukać to nawet zaryzykowałbym wymienić na pałę bez zadnego wcxześniejszego sprawdzania czy dziala. Zawsze to lepiej niz grube setki płacić w serwisie...
wiedząc juz czego szukamy i jak to wyglada... ktoś wie gdzie to siedzi w X-sie?

Połączono Styczeń 2 08:35:56

właśnie wróciłem z garażu
u mnie pod fotelem pasażera jak sie odsunie fotel max do tyłu i spojrzy od przodu to  z lewej strony jest inny moduł
taki jak tutaj
http://allegro.pl/modul-sterownik-fotela-jaguar-x-type-1x43-14c422ad-i2845072140.html
wydaje mi się, że to może być moduł grzania foteli
pod fotelem kierowcy nie ma nic takiego

ma ktoś jakiś pomysł jak sprawdzić czy to działa??? można jakoś na krótko zewrzeć?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2013, 11:08:17 am wysłana przez Choina »
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 02, 2013, 11:23:41 am »
Ten moduł z allegro to czujnik obecności dupy na fotelu, natomiast ten z ebaya to moduł podgrzewania fotela.  Numer części C2S27238 cena nowego 80 GBP.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 02, 2013, 11:37:39 am »
pogrzebałem trochę w Jagu i nowe spostrzeżenia jaki mi sie nasunęły
ten moduł Delphi rzeczywiście może być jakims czujnikiem od zajętości fotela, bo jak go wypiałem to mi sie kontrolka poduszek zaświeciła przy zegarach, a to przecież jest powiązane w jakimś stopniu z zajętością fotela.
Przy wypiętym module diody na przyciskach ogrzewania palą się bez problemu...
Tylko zastanawiam się dlaczego u mojego kumpla, który ma X-sa równiez ze Stanów tylko rok 2001 nie ma wogóle tego modułu. Czyżby nie miał poduszki pasażera??? (dziwne i raczej mało prawdopodobne).

Inne spostrzeżenie jest takie, że za podgrzewane siedzenia odpowiada bezpiecznik f8 w tej strzynce obok kierownicy pod deską i wcześniej juz go sprzwdzałem, że jest OK, ale dzisiaj go wyjałem i wtedy również palą się koltrolki przycisków ogrzewania foteli!!!
A poza tym to tak dla pewności posprawdzałem wszystkie bezpieczniki w kabinie i pod maską i wszystkie są dobre.
Może wiesz Choina gdzie ten moduł od podgrzzewania foteli sie znajduje???
Obstawiałbym chyba gdzieś centralną konsolę, bo zaglądałem z latarką za schowek pasażera i raczej tam go nie ma, pod kolumną kierowniczą i obok również, nie wydaje mi sie też aby był gdzieś pod fotelami
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2013, 12:15:33 pm »
Nie mam jak sprawdzić bo auto (żona) po za domem, ale wydaje mi się że powinno być gdzieś schowane pod fotelem. Ciekawe czy moduł jest jeden dla obu foteli czy dla każdego oddzielnie. Znalazłem taki moduł za 50GBP już z przesyłką do Polski. Podaję link http://www.ebay.co.uk/itm/Jaguar-X-Type-heated-seat-heater-control-module-1X4Z-14C724-AA-NEW-OEM-C2S27238-/170753446086?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item27c1b2d0c6

Dołączam również pdfa ze schematem do wersji po lifcie. Może się komuś przyda.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 02, 2013, 12:24:03 pm »
z tego pdf-a wnioskuję, że są 2 oddielne moduły dla każdego fotela
to też troche ma sens, bo fotel pasażera to miał chyba wcześniej jakieś przebłyski grzania (tak jak juz wspominałem)
a jeżeli chodzi o umiejscowienie tych modułów pod fotelem to raczej nie widzę ich tam ani miejsca gdzie mogłyby byc schowane i niewidoczne
no chyba, że są zamknięte w środku takich dwóch dośc dużych plastikowych pudełeczek w pobliży przycisków elektrycznej regulacji (wchodzi tam kilka wiązek, ale myślałem że to są moduły od elektrycznego sterowania - i pewnie tak jest, raczej mało prawdopodobne, że to jest jakaś obudowa i tam są te moduły od grzania)

Połączono

Takie moduły są u nas na allegro do dostania nawet
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2013, 12:29:50 pm wysłana przez Choina »
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI ORAZ LAMPKA OŚWIETLENIA WNĘTRZA PRZÓD
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 02, 2013, 12:33:27 pm »
Ale nie nowe i nie będzie pewności czy moduł przyszedł sprawny i gdzie ewentualnie szukać usterki. Najlepiej i najtaniej będzie naprawić moduł, raczej nic skomplikowanego w nim nie ma.


Ps. Są 3 godziny na edycję postów. Edytuj, nie pisz post pod postem.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996