Autor Wątek: Poszukiwania X-type  (Przeczytany 3893 razy)

lubieherbate

  • Gość
Poszukiwania X-type
« dnia: Listopad 22, 2012, 11:48:14 am »
Witam! Od paru tygodni przeszukuję portale ogłoszeniowe w poszukiwaniu Jaguara X-type. Problem w tym, że sam do końca nie wiem czego chcę :D Do tej pory byłem posiadaczem aut z mocnymi silnikami benzynowymi (jak chociażby Volvo S80 T6 czy Chrysler 300M), z których byłem bardzo zadowolony, ale znudziły mnie wizyty przy dystrybutorze dwa razy w tygodniu ;) Teraz poszukuję czegoś bardziej ekonomicznego, ale równie nietuzinkowego, więc wybór padł na Jaguara X-type z 2-litrowym dieslem pod maską. Zdążyłem pogodzić się już nawet z koniecznością przesiadki na manualną skrzynię biegów, kiedy w głowie zaświtał kolejny pomysł - może benzynowy motor 2,5 lub 3,0 + LPG? ;) Za takim rozwiązaniem przemawia dostępność aut z automatyczną przekładnią oraz ceny LPG na stacjach benzynowych, ale nigdy nie miałem samochodu z gazem i podchodzę do tego rozwiązania z dystansem. Zakup auta planuję dopiero po nowym roku, także nie spieszy mi się z podjęciem decyzji. Mile widziana pomoc w wyborze i ewentualnie inne wskazówki - na co zwrócić uwagę ;)
Pozdrawiam.

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Poszukiwania X-type
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2012, 11:56:17 am »
Jaki przedział finansowy?
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

lubieherbate

  • Gość
Odp: Poszukiwania X-type
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2012, 12:00:40 pm »
Najlepiej byłoby, gdybym zmieścił się w granicach 23 tys. PLN ;) Jeśli jednak nie da się za to kupić przyzwoitego egzemplarza (interesuje mnie rocznik od 2004 w górę), to można zaczekać jeszcze miesiąc czy dwa z zakupem (mam czym jeździć :) ) i trochę dołożyć.

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Poszukiwania X-type
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2012, 13:07:47 pm »
Kupić można nawet za 13 diesla 2004 rok z tego co ostatnio obserwuje, tylko pytanie czy auto za daną kwotę jak i tą, którą podałeś, spełni Twoje oczekiwania, z wieloletniej eksploatacji X'a z silnikiem benzynowym (salon Polska), stwierdzam, że auto jest bezawaryjne, żadnych poważnych rzeczy przy nim nie robiłem, nawet z tego co się orientuje to łożyska mam od nowości dopiero teraz zaczęło się odzywać jedno, ale w tygodniu wymienię dwa żeby mieć spokój na przyszłość, jedynie co to sprawy eksploatacyjne, typu olej, klocki, filtry i świece niedawno, opony, sprawdzić auto można samemu na stacji diagnostycznej, każda część jest datowana np. klapa bagażnika itd itd, na temat gazu się nie wypowiem, bo go nie mam i nie będę miał, szkoda mi po prostu samochodu, co do automatu to albo trafisz na zadbany w co wątpię w dobie tego złomu co jest na allegro, każdy piszę igła, powołuje się na portale typu autocentrum, jakie opinie ma jego auto i cuda wianki, w auta typu "pilne bo wyjeżdżam za granice bym się nie pchał, zazwyczaj poniżej widnieje napis zamienię się", takie auta to dobrej przyszłości nie wróżą. W każdym bądź razie powodzenia  :)
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Mike_G

  • Gość
Odp: Poszukiwania X-type
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 22, 2012, 13:13:26 pm »
Mam fajnego x-typa estate czyli kombi produkcja 2004 rejestracja 2005 granatowy; silnik 2,0D przebieg 184500, kupiony w Polsce w salonie, książka serwisowa, 100% bezwypadkowy, wszystko działa jak należy jeździ dobrze. Zawsze dobre części, oleje czy paliwo premium. Wyposażenie: skóra, ksenony, grzane fotele, lusterka, dysze spryskiwaczy i przednia szyba, elektryka szyb i lusterek, automatyczna klima itd. Nie ma tempomatu i komputera. Jak coś zdjęcia mogę wysłać na maila - autko jest koło Lublina. Sprzedaję bo nie mam kiedy w sumie jeździć - mam 2 inne auta i motocykl. :)

Pozdrawiam

lubieherbate

  • Gość
Odp: Poszukiwania X-type
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 22, 2012, 13:26:21 pm »
OK, dzięki wielkie za odpowiedzi :) Fajnie by było, gdyby w podanej przeze mnie kwocie (no, może do tych 25 tys. zł) zmieścić się ze wszystkim, tzn. z zakupem, rejestracją, ubezpieczeniem i podstawowymi wymianami eksploatacyjnymi... Nie wiem czy to możliwe, ale jeszcze po cichu liczę na to, że ceny spadną w nowym roku kalendarzowym ;D
@Mike_G - chyba widziałem Twojego X-type na otomoto - bardzo ładny egzemplarz, z fajnym wyposażeniem, ale zapomniałem dodać - szukam sedana... :-\

Juggernaut

  • Gość
Odp: Poszukiwania X-type
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 22, 2012, 15:04:40 pm »
kupuj benzyne i ładuj gaz, nie bierz tego fordowskiego klekota na gnojówke. Ten silnik nadaje się tylko i wyłącznie do forda. 3.0 jakoś jedzię i brzmi, a w gazie nie spali zawiele, przejedź się najlepiej tym i tym, różnica jest ogromna, a oszczędność żadna.

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: Poszukiwania X-type
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 22, 2012, 15:12:13 pm »
kupuj benzyne i ładuj gaz, nie bierz tego fordowskiego klekota na gnojówke. Ten silnik nadaje się tylko i wyłącznie do forda.

zdecydowanie wole jeździć fordowskim dieslem niż autem na gaz  :P
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Juggernaut

  • Gość
Odp: Poszukiwania X-type
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 22, 2012, 15:20:28 pm »
kupuj benzyne i ładuj gaz, nie bierz tego fordowskiego klekota na gnojówke. Ten silnik nadaje się tylko i wyłącznie do forda.

zdecydowanie wole jeździć fordowskim dieslem niż autem na gaz  :P

rozumiem ze preferencje osobiste, bo przy dystrubutorze wychodzi podbnie, osiągi to jednak zdecydowanie benzyna, koszty bnapraw i ekspaltacji również są niższe . Rozumiem że nie lubisz gazu bo to gaz? 

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Poszukiwania X-type
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 22, 2012, 15:34:25 pm »
Niedługo Jaguara na samą benzynę to będziemy szukać, jak igły w stogu siana hahaha, a nie ma to jak twórcze porówniania typu gnojówka itp  :), nie mam diesla, a benzyny, tylko śmieszą mnie takie porównania  ;)
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: Poszukiwania X-type
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 22, 2012, 17:47:47 pm »
rozumiem ze preferencje osobiste, bo przy dystrubutorze wychodzi podbnie, osiągi to jednak zdecydowanie benzyna, koszty bnapraw i ekspaltacji również są niższe . Rozumiem że nie lubisz gazu bo to gaz? 

nigdy auta nie miałem z gazem ale kilka sztuk sprzedałem z nowym gazem montowanym u producenta i uwierz mi, że były większe problemy z takimi silnikami niż z dieslami. Osobiście do gazu nic nie mam ale mnie nie przekonuje poza tym lubię charakterystykę silnika wysokoprężnego :)
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

BlackV6

  • Gość
Odp: Poszukiwania X-type
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 22, 2012, 18:36:46 pm »
S80 przesadki do X-Type :) to jak z poloneza do malucha ;)

lubieherbate

  • Gość
Odp: Poszukiwania X-type
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 23, 2012, 10:47:43 am »
S80 przesadki do X-Type :) to jak z poloneza do malucha ;)
Po przesiadce z Chryslera 300M ta różnica w gabarytach będzie jeszcze bardziej odczuwalna ;P Ale z biegiem czasu olbrzymie gabaryty zaczęły mi przeszkadzać, bo jeżdżę głównie po mieście, a Ci, którzy malują miejsca parkingowe myślą chyba, że każdy jeździ Twingo.
A co możecie powiedzieć mi o automatycznych skrzyniach montowanych w X-type? Czy w silnikach 2,5 i 3,0 były te same skrzynie? Jak jest z ich awaryjnością? Miałem wcześniej trzy automaty - w Volvo i Chryslerze były to bardzo proste, 4-biegowe konstrukcje, w których nic się nie psuło, natomiast w TipTronic w Audi to był istny koszmar, wydałem na tę skrzynię chyba więcej, niż wart był samochód, a i tak nie pracowała jak powinna.