Autor Wątek: Parujace szyby  (Przeczytany 16642 razy)

ron.novy

  • Gość
Parujace szyby
« dnia: Październik 27, 2012, 12:05:44 pm »
No i zaczelo sie! Zrobilo sie zimno, duzo wilgoci, popadal snieg a w aucie mgla... :/

jak daje defog to spoko wentylacja chodzi na maxa przednia szyba ok boczne zaparowane tyl ok bo dziala tam ogrzewanie....
zmniejsze troche nawiew i znowu mleko...

tlustego nalotu na szybach nie mam, dywaniki suche... raczej nagrzewnica ok nic nie cieknie
wymieniony filr mam na nowy gdy we wrzesniu odgrzybialem i nabijalem klimatyzacje.

szyby paruja na klimie nawet...

Zastanawia mnie obieg w aucie... w poprzednim samochodzie czulem roznice gdy wlaczalem obieg wew i zew
Przy zewnetrznym dmuchalo sobie normlanie a przy przelaczeniu na wewnetrzny przy tych samych ustawieniach wentylacji strumien powietrza byl wiekszy i glosniejszy...

dodano

mialem podobny efekt na dodanich temperaturach bez wylaczonej klimy. zauwazylem ze przy tej temperaturze nie zalacza sie klimatyzacja wiec nie osusza sie powietrze w kabinie... wczoraj przy +3 wszystko bylo ok klima osuszala. Czy jak temperatura spada ponizej zera to sprezarka nie pracuje? nie slysze charakterystycznego zalaczania sie klimy... Nie wiem co zrobic.... boczne szyby mleko... jedynie przednia jakotako... nie da sie tak jezdzic

tutaj nie czuje roznicy jak wciskam obieg wew czy zew. Czy to moze byc przyczyna ze zacial mi sie obieg wewnetrzny? Jak to sprawdzic? i ile kosztuje naprawa tego? Prosze o pomoc bo tak sie nie da jezdzic... :/
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2012, 00:25:40 am wysłana przez Choina »

BlackV6

  • Gość
Odp: Parujace szyby
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2012, 16:09:26 pm »
Poniżej zera nie powinna się załączyć , miałem tak w każdym aucie z klimą i w Jagu także ;) 

ron.novy

  • Gość
Odp: Parujace szyby
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2012, 16:34:58 pm »
czyli wsyzstko jasne bo klima nie osusza powietrza i w kabinie parowka jak miesiac temu bez klimy jak testowalem wieczorem w deszczu to tez mialem parowke a jak wlaczalem klime to bylo git... a powiedz mi jak wciskasz obieg wewnetrzny to slychac jakas roznice w strumieniu powietrza bo u mnie nie slychac...moze byc tak ze cos tam sie zacielo?

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Parujace szyby
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2012, 18:22:24 pm »
kolego co do mocnego parowania szyb w aucie to zaczął bym od sprawdzenia albo nawet odrazu od wymiany filtra kabinowego... może gdzieś naleciało liści albo innego syfu i jest zapchany...  sprawdzałeś???
Niedawno w eS-ce mi się tak przytrafiło jak wysiadł mi elektrozawór od ogrzewania i nie miałem nadmuchu ciepłego powietrza że parowały dość mocno mi szyby...
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2012, 18:28:28 pm wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

ghrh

  • Gość
Odp: Parujace szyby
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 27, 2012, 19:14:34 pm »
Sprawdź filtr i korek wlewu płynu do spryskiwaczy. U mnie raz taki problem wystąpił jak się kapselek otworzył.
No i może pora na wymianę sprężarki albo chociaż dobicie układu?

piotr170169

  • Gość
Odp: Parujace szyby
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 27, 2012, 20:55:34 pm »
G....o prawda, żadne filtry - wymiana nie pomoże, czy myślicie, że każdemu samochodowi (Jaguarowi) z chwilą zakupu trzeba wymienić wszystko? bo poprzedni właściciel nie wymienił?. One(filtry) nie kończą się nagle wraz ze zmianą właściciela, spada ich wydajność. Jaguar(X) paruje i tyle. Miałem, widziałem i szukam następnego. Jeżdżę teraz innym autem ale niestety coś w tych samochodacxh jest takiego, że nie pozwala przestać o nich myślec

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Parujace szyby
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 27, 2012, 21:37:40 pm »
czy myślicie, że każdemu samochodowi (Jaguarowi) z chwilą zakupu trzeba wymienić wszystko? bo poprzedni właściciel nie wymienił?. 

Jeżeli chodzi o oleje, filtry, paski, płyny itp. to tak właśnie myślę... przecież tak naprawdę nie wiemy jak dbał o auto poprzedni właściciel... a więc moim zdaniem obowiązuje zasada ograniczonego zaufania (jak wymienię to przynajmniej jestem pewien że zostało wymienione i może mi to w przyszłości zaoszczędzić jakichś nieprzyjemności).

G....o prawda, żadne filtry - wymiana nie pomoże,

Jaguar(X) paruje i tyle.

nie wiem jak w X-sie ale u mnie w toledo i mondeo pomogło...

Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

BlackV6

  • Gość
Odp: Parujace szyby
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 27, 2012, 22:04:27 pm »
Hmm nigdy nie miałem problemu z parującymi szybami w moim Iksie , jak zaczynają parować wciskam grzanie przedniej szyby i tyle po chwili czyste są ,

co do wew obiegu nie czuje różnicy w przełączeniu

ron.novy

  • Gość
Odp: Parujace szyby
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 27, 2012, 22:12:25 pm »
klima nabita odgrzybiona filtr wymieniony. wszystko sprawne. robione we wrzesniu.  jak odparowujecie swoje jagi? nawiew na maxa i def tylko pomaga jak zmniejszam to znowu mgla byla. jedynie przednia czysta i pol bocznych przednich. z tylu mgla:) pytalem o ten przelacznik obiegu bo jak wciskam to to nic nie zmienia w sile nadmuchu. w poprzednim aucie z manualna klima jak dalem nawiew wew to wialo troche mocniej:) a parowanie takie jak to kojarze z pierwszego auta bez klimy jak mialem obieg wew zepsuly i zacial sie na zamknietym obiegu:)

dodano

niecierpie zimy bo wsyzstko zawsze sie kaszani. odkad go mam wsszystko chodzi pieknie zrobilo sie zimno to mgla w aucie a dzisiaj jeszcze mi nie chcial odpalic przy -2stopniach. zamiast rozrruchu to glosne metaliczne wycie jakby sie rozrusznik zle bendiksem zalaczyl. 3 proby i dupa dopiero jak robie z p na n i n na p odpalam i chodzi. jaja jakies no i ta mgla.:P a tak lubie swojego kota a on mi takie psikusy robi...dopiero co powymienialem wszystko a juz czuje kolejna wizyte w serwisie :(
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2012, 00:32:46 am wysłana przez Choina »

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Parujace szyby
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 27, 2012, 22:43:15 pm »
Jak poczytasz na forum zobaczysz, że nie jesteś odosobniony. X-parują- z różną intensywnością.
Ja na chwilę otwieram szyby, włączam na max wentylacje, ze moment przechodzi.

ron.novy

  • Gość
Odp: Parujace szyby
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 27, 2012, 23:21:10 pm »
dokladnie mam tak samo. ale lipton:P Taka fajna fura i takie psikusy:)

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Parujace szyby
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 27, 2012, 23:42:59 pm »
a może spróbuj zastosować któryś z preparatów (link poniżej) zapobiegających (ograniczających) parowanie szyb. Może nie zlikwiduje całkiem ale chociaż ograniczy parowanie szyb  :)

http://moto.allegro.pl/moje-auto-nano-antypara-250ml-parowanie-szyb-fv-i2701269395.html

http://moto.allegro.pl/rain-x-rainx-rain-x-anti-fog-antypara-i2681000719.html

http://moto.allegro.pl/glass-science-fog-clear-anty-para-anti-fog-296ml-i2685913995.html



Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Parujace szyby
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 28, 2012, 00:37:33 am »
Mnie tam w każdym aucie parowały szyby czasami.
Jak wejdziesz w mokrej kurtce to zaparują, nie ma bolca. A przy minusowej temp. klima nie działa.
Jak jadę sam to na chwilę szybkę uchylę i gra gitara, ale jak jedziemy całą rodzina, to tyle nachuchają że choćbym z Łodzi do Wrocka jechał to mgły do końca się nie pozbędę (przypuszczam).
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

ron.novy

  • Gość
Odp: Parujace szyby
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 28, 2012, 08:48:23 am »
dzieki za te preparaty. obadam :)

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: Parujace szyby
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 28, 2012, 10:36:05 am »
co do preparatów polecam na parujące szyby z firmy 4Nano

http://sklep4nano.pl/106-glass-anti-fog.html