Autor Wątek: Przeglad po kupnie - X-type  (Przeczytany 2641 razy)

ron.novy

  • Gość
Przeglad po kupnie - X-type
« dnia: Sierpień 15, 2012, 23:59:29 pm »
Witam serdecznie!

Wiem ze ten temat juz byl ale moze warto przekleic ten temat i umiescic tutaj wsyzstkie niezbedne informacje jakie elementy warto wymienic i jakie najlepiej po kupnie kociaka:)

Chcialem wymienic wszystkie oleje, plyny i filtry:

1.Jaki polecacie olej do x-type v6 3.0 automat z LPG 2002?

6 litrow Catrola Magnatec 5W40 wystaczy?

2. Jakiej firmy kupic filtr oleju, paliwa, powietrza zeby cena nie odstraszala? :)

3. Jaki olej do skrzyni automatycznej bedzie najlepszy i filtr? Jaka jest cena takiej wymiany (orientacyjnie) moj przebieg to 195 000. Biegi chodza super, nie wiem po czym poznac czy olej byl wymieniany skoro wsyzstko chodzi dobrze ale wole spac spokojnie i wymienic jesli to konieczne :)

4. Po jakim przebiegu zainteresowac sie olejem w napedach? gdzie dokladnie sie go wymienia i jaki olej sie leje? wiem ze z tylu w dyferencjale a w moscie z przodu tez?
Dodam ze napedy (odpukac) pracuja bardzo cicho slysze silnik i szum opon :)

5. Jak posiadam LPG co tam warto sprawdzic i wymienic?

Wiadomo jeszcze plyn chlodnicy i hamulcowy ale tutaj chyba standardowe plyny zdadza egzamin czy sa jakies specjalne?:)

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2012, 00:08:06 am wysłana przez ron.novy »

Offline milun

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • X type sport 3.0 awd aut.
Odp: Przeglad po kupnie - X-type
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2015, 20:36:19 pm »
odgrzeje kotleta... ;)
Pomożecie??

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Przeglad po kupnie - X-type
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2015, 22:30:34 pm »
najlepiej pojechać do zaufanego serwisu dobry mechanik powinien wszystko sprawdzić i ocenić sprawność i stan auta. oczywiście płyny i oleje do wymiany chłodniczy co dwa lata hamulcowy też chyba ze zawartość wody jest powyżej 2% to wcześniej filtry ja wkładam mana,knechta, Vasco,filtrona, ceny nie zabijają nie zapomnij o filtrze paliwa dobrze wymienić świece polecam denso TT mają jedną wadę krótko żyją ok 30 tyś kilometrów ale poza tym są bardzo dobre, resztę prac i wymian powinien ocenić dobry mechanik no chyba że takich nie masz w pobliżu 
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

ghrh

  • Gość
Odp: Przeglad po kupnie - X-type
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2015, 01:27:15 am »
Jak na moje to na dzień dobry komplet płynów (w tym olej w skrzyni i moście), filtrów, pasek osprzętu, świece. Reszta już w miarę zużycia.