Autor Wątek: wyjęcie muchy lub żaróweczki z oświetlenia kabiny  (Przeczytany 2361 razy)

ktr

  • Gość
wyjęcie muchy lub żaróweczki z oświetlenia kabiny
« dnia: Czerwiec 30, 2012, 20:45:42 pm »
Chciałbym wyjąć muchę spod przezroczystego plastiku - chodzi o wewnętrzne oświetlenie kabiny. Mucha dostała się zarówno w przedniej części - czyli tam gdzie jest światełko przy lusterku oraz w tylnej części - w światełku nad kanapą.

W moim przypadku chodzi o wyjęcie much, ale może ktoś będzie chciał wymienić tam żaróweczkę więc rada przyda się wielu:)

Jak to zdemontować? Jakim sposobem mogę rozmontować to w przednim, a jak w tylnym światełku? Boję się coś zniszczyć, połamać, żeby ten plastik lampki nie pękł.

Będę wdzięczny za szczegółowe i precyzyjne instrukcje, porady, wskazówki.

eMWuGSM

  • Gość
Odp: wyjęcie muchy lub żaróweczki z oświetlenia kabiny
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2012, 21:02:55 pm »
Przednia: podważasz delikatnie od strony lusterka jakimś plastikowym czymś (ja uzywałem grubszego noża plastikowego) i energicznie pociąfasz w dół wypnie sie z zatrzasków a dalej odsuwasz do przodu i wychodzi cały panel, żarówke wydłubujesz palcami z dachu ;) Jest dosć nietypowa w ogóle ;)

Tylna: podważasz i wyskakuje z zatrzasku tylko podważaj ze strony przeciwnej do przełącznika.

ktr

  • Gość
Odp: wyjęcie muchy lub żaróweczki z oświetlenia kabiny
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2012, 21:21:00 pm »
Dzięki za info:) Może niedługo muchy odejdą w niepamięć.

Przednia: czyli nie muszę demontować tej całej większej części, która ma w sobie m.in. lampkę i te guziki do bramy? Wystarczy, jak będę podważał samą tą plastikową "szybkę"?

eMWuGSM

  • Gość
Odp: wyjęcie muchy lub żaróweczki z oświetlenia kabiny
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2012, 12:18:59 pm »
Cały moduł plastikowy z lampką, przyciskami bramy i parktronica...