Autor Wątek: Lusterko wsteczne (przycisk)  (Przeczytany 5314 razy)

Offline bartas83

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 61
  • X-Type 2005r 2.0D Daimler 4.0 1999r. Pobiedzisk
Lusterko wsteczne (przycisk)
« dnia: Marzec 13, 2012, 13:02:16 pm »
Witam troszke poryłem na forum ale nic nie znalazłem. Moze ktos wie do czego słuzy przycisk w lusterku wstecznym lub wewnetrznym? z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.
X-Type 2005r. 2.0D  
Daimler 1999r. 4.0
X-Type 2005r. 3.0 kombi

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Lusterko wsteczne (przycisk)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2012, 13:55:57 pm »
Do załączania ściemniania i wyłączania ściemniania :-V
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline maksiu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Lusterko wsteczne (przycisk)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2012, 22:59:47 pm »
a po włączeniu zapala się jakaś diodka/wskaźnik bo u mnie chyba to lusterko nie działa  ??????
X-Type 2.0D 2004

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Lusterko wsteczne (przycisk)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2012, 23:07:53 pm »
Nic się nie włącza.. weź np latarkę i przyświeć w diodę z przodu lusterka.. jak naciśniesz guzik to się lusterko ściemni a jak wyciśniesz to się rozjaśni.. nie ma aż takiej różnicy w ściemnianiu jak w lusterku z wajchą. Wyłącza się też automatycznie jak włączasz wsteczny.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

booschmen

  • Gość
Odp: Lusterko wsteczne (przycisk)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2012, 01:33:05 am »
Kolege musze poprawic "w czujnik od strony wewnetrznej pojazdu" jak przyswieci od strony szyby to nic sie nie stanie a tu chodzi aby nie oslepial pojazd nadjezdzajacy od tylu wiec swiatla owego pojazdu beda swiecic po wewnetrznej stronie lusterka.

Offline maksiu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Lusterko wsteczne (przycisk)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2012, 16:29:05 pm »
może jestem ślepy ale świece latarką wprost na czujnik, włączam go i wyłączam a różnicy nie widzę  ::)
X-Type 2.0D 2004

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Lusterko wsteczne (przycisk)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 16, 2012, 20:31:29 pm »
Kolege musze poprawic "w czujnik od strony wewnetrznej pojazdu" jak przyswieci od strony szyby to nic sie nie stanie a tu chodzi aby nie oslepial pojazd nadjezdzajacy od tylu wiec swiatla owego pojazdu beda swiecic po wewnetrznej stronie lusterka.

Z przodu lusterka.. przód lusterka jest tam gdzie lusterko czyli szkiełko,patrzysz w aucie na lusterko czyli patrzysz na przód.. z tyłu lusterka jest czujnik światła do automatycznego włączania świateł.. W każdym bądź razie wiemy o co chodzi  :-V

Tak nagle to się niestety nie ściemnia.. przynajmniej u mnie.. jest to irytujące ale cóż. Wciśnij guzik.. przyświeć na jakieś 30 sek i świecąc wyciśnij guzik. Obserwuj przez lusterko tylną szybę czy coś się zmienia.. Mnie nie działają światła automatyczne.. to może tobie nie działa ściemnianie..
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Lusterko wsteczne (przycisk)
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2012, 19:59:35 pm »
Dziś jadąc tak się bawiłem i zasłoniłem czujnik w lusterku od strony przedniej szyby i lusterko się ściemniło.. Wg instrukcji to czujnik w lusterku od strony szkiełka odpowiada za ściemnianie lusterka.. Czyżbym miał coś źle podłączone i dlatego nie włączają mi się automatycznie światła?
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]