Autor Wątek: Zawieszenie x type  (Przeczytany 9163 razy)

Bullteriersfan

  • Gość
Zawieszenie x type
« dnia: Luty 11, 2012, 16:37:01 pm »
 8) czesc wszystkim chcem wymienić wszystkie gumy w tylnym zawieszeniu z obu stron interesuje mnie wszystko co jest z tym tematem związane np jakie gumy na stronę bedą mi potrzebne ile jest tych gum ogólnie po stronie jak to zrobic itp prosze o pomoc bo jest mi troche cieżko pogodzić sie z faktem ze model z 2005 roku trzeszczy wiecej od poniemieckiej taczki tóra posiada moja babcia
 :-thank

BlackV6

  • Gość
Odp: Zawieszenie x type
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2012, 17:48:44 pm »
hmm nie wiem gdzie chcesz je kupić ale jak te z olkusza to wszystkie które maja w ofercie

TOSIEK

  • Gość
Odp: Zawieszenie x type
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2012, 17:51:50 pm »
A podacie jakieś opinie na temat tych z Olkusza?

BlackV6

  • Gość
Odp: Zawieszenie x type
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2012, 18:05:17 pm »
Co mogę powiedzieć wymieniłem wszystkie gumy na te z poli. z Olkusza ,wszytsko pasowało idealnie i do dnia dzisiejeszego zero stuków i hałasu ani skrzypienia ;D

TOSIEK

  • Gość
Odp: Zawieszenie x type
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2012, 19:12:09 pm »
Ile tysięcy temu wymieniłeś??, czuć jakąś różnice, między oryginałami a tymi z Olkusza?

Konradop

  • Gość
Odp: Zawieszenie x type
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2012, 19:32:15 pm »
Najczęściej skrzypią tuleje tzw. wahliwe . możesz ja na jakiś czas uciszyć (nie znaczy ze zapobiec wymianie) wstrzykując im strzykawką z igła trochę oleju do środka. Powinno na jakiś czas pomóc.
Jak nie wiesz które to,
znajdują sie od wewnętrznej strony na dwóch wahaczach zrobionych jakby z przeprofilowanej w taką lekką eske rurki.
tu masz zdjęcie:


tam gdzie strzałka to wbijasz igłę i wstrzykujesz olej.
Ale wymiana i tak Cie nie ominie. Za to jest duża szansa ze masz padnięte tylko te tulejki, to najczęściej leci w tylnym zawieszeniu i resztę możesz mieć OK, wiec jeśli zależy Ci na kosztach to najwyżej zacznij od tego.

Pozdrawiam !

zadek07

  • Gość
Odp: Zawieszenie x type
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2012, 20:36:58 pm »
Pasuja z mercedesa, wpiszcie w alledrogo tuleja wahliwa mercedes ok 50zl szt lemfordera. Wiem bo sam takie zalozylem

Konradop

  • Gość
Odp: Zawieszenie x type
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2012, 20:39:26 pm »
Pasuja z mercedesa, wpiszcie w alledrogo tuleja wahliwa mercedes ok 50zl szt lemfordera. Wiem bo sam takie zalozylem

ja tez i po czterech miesiącach wymieniałem (i tak już było dwa razy i dałem sobie spokój, a tuleje miałem z InterCars'u  więc raczej nie podróbki)  :-gwizd
nie wiem może mój kot jest jakiś dziwny ...

BlackV6

  • Gość
Odp: Zawieszenie x type
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2012, 22:18:54 pm »
Każdego użytkownika czeka wymiana tych tuleji bo są poprsottu wadliwe ,można tak jak ja wymieć całośc na poli. albo jak zadek07 na te z mercedesa ,Tosiek przejechałem na nich ok.5 tys km ,auto mam sztywniejsze i da sie to odczuc na samym poczatku po założeniu ich .

Bullteriersfan

  • Gość
Odp: Zawieszenie x type
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 12, 2012, 02:11:08 am »
Auto z reguły jest sztywne jakiś Czas temu smarowalem je tawotem teraz przyszedł mróz i jest tragedia w poniedziałek spróbuje wstrzyknac olej jesli to nie pomoże to mam mercedesa okularnika całego ma części czy bedzie pasować ?

Konradop

  • Gość
Odp: Zawieszenie x type
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2012, 04:49:55 am »
Auto z reguły jest sztywne jakiś Czas temu smarowalem je tawotem teraz przyszedł mróz i jest tragedia w poniedziałek spróbuje wstrzyknac olej jesli to nie pomoże to mam mercedesa okularnika całego ma części czy bedzie pasować ?
to nie pasuje na zasadzie plug&play  ::)
trzeba albo dorobić tulejkę wsadzaną w środek tuleji od mercedesa (mercedesa ma 14mm a Jaga 12mm) i od Mercedesa jest za krótka wiec tuleja musi ją "przedłużać", bądź trzeba zastosować grubsze śruby, rozwiercić dziury w mocowaniu wahacza i na jedną stronę tulei od mercedesa albo dołożyć podkładek albo jakiś dystans.
Lepiej założyć poliuretany, wtedy jest pełne plug&play  ;D
oczywiście potem na zbieżność ...  :-gwizd

TOSIEK

  • Gość
Odp: Zawieszenie x type
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 12, 2012, 10:05:47 am »
Bullteriersfan, w jakim sensie jest tragedia, rozwiniesz wypowiedź??

zadek07

  • Gość
Odp: Zawieszenie x type
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 12, 2012, 10:18:47 am »
Ja dalem wieksze sruby i rozwiercilem otwory na zawieszeniu. Po pierwsze sa tansze od tych poliuretanowych, a po drugie przy nastpnej wymianie nie ma juz problemu i dostane je w kazdym motoryzacyjnym. Trzeba tylko wziac dobrej jakosci np. Lemfordera

Offline szibel

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Zawieszenie x type
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 12, 2012, 10:40:46 am »
Czy to o czym piszecie dotyczy również 2.0d?

Bullteriersfan

  • Gość
Odp: Zawieszenie x type
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 12, 2012, 11:39:08 am »
Tosiek tragedia jest ze skrzypieniem samochodu masakra a z tym mercedesem to jak dla mnie za duzo przeróbek opstawiam olkusz  :-A 
Czy wymieniając te gumy musze wymieniać wszystkie czy jest odpowiedzialna za to piszczenie dana gumą przychodzisz odkurzacz jedna gumę wkladasz droga i juz nie skrzypi.