Autor Wątek: Drgania przy przyspieszaniu  (Przeczytany 10355 razy)

achmiel92

  • Gość
Drgania przy przyspieszaniu
« dnia: Luty 10, 2012, 15:52:52 pm »
Witam. Mam Jaguara X-Type 2.0D z 2003r. z grudnia. Zauważyłem pewien problem. Ponieważ przy przyspieszaniu na 5 biegu od 75km/h do 90km/h przy wciśniętym pedale gazu prawie na maxa samochód wpada w dziwne mocne drgania, po minięciu 90km/h wszystko ustaje. Dzieję się tak tylko na 5 biegu i tylko w granicach tej prędkości. Autko nie dymi, odpala normalnie. 3 miesiące temu przeprowadzona została pełna regeneracja wtrysków w stacji Denso. Na badaniu technicznym miesiąc temu, facet powiedział, że zawieszenie jest w idealnym stanie. Dlatego też nie wiem co to może być. Może problem ze sprzęgłem? Proszę o jakieś rady czy podpowiedzi. Pozdrawiam :))

moryc25

  • Gość
Odp: Drgania przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2012, 15:57:53 pm »
Sprawdź poduszki silnika, jednak chyba konczy sie sprzeglo, z czasem bedzie gorzej i na nizszych biegach.

achmiel92

  • Gość
Odp: Drgania przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2012, 16:04:40 pm »
Możliwe, ponieważ ma przebieg 200 tyś., a wątpię, aby ktoś wcześniej wymieniał sprzęgło, a Jaga mam od roku i zrobiłem nim 40tyś.
Aczkolwiek póki się nie pogorszy nie będę grzebał w sprzęgle, co najwyżej sprawdzę poduszki silnika.

BlackV6

  • Gość
Odp: Drgania przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2012, 16:28:31 pm »
mam ten sam problem od 75 do 90 drgania na kierownicy i odczuwalne na podłodze ,nie są to koła, po przekroczeniu 90 km/h wszystko ustaje,dodam tylko że mam automat

achmiel92

  • Gość
Odp: Drgania przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2012, 18:46:15 pm »
No właśnie z tym, że u mnie drga tak jakby cały samochód od silnika. Tak jakby trochę rzuca nim. Ale tylko i wyłącznie na 5 biegu i tylko i wyłącznie od 75 do 88 gdzieś i tylko i wyłącznie przy mocno wciśniętym gazie. I dzieje się tak już jakieś 25tys. km, więc nie wiem czy to sprzęgło, chyba jednak nie...

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Drgania przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2012, 19:47:33 pm »
Pół osie do sprawdzenie. Padnięte łożysko w podporze półosi przednich lub jeśli macie napęd 4x4 to wału tylnego napędu.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

BlackV6

  • Gość
Odp: Drgania przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2012, 21:31:28 pm »
Pół osie do sprawdzenie. Padnięte łożysko w podporze półosi przednich lub jeśli macie napęd 4x4 to wału tylnego napędu.

wał zrobiony z wymienionym lożyskiem ,pozostaje do sprawdzenia półos jak mowisz

achmiel92

  • Gość
Odp: Drgania przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2012, 02:12:42 am »
Napęd na przód. W poniedziałek podjadę do mechanika znajomego i opowiem mu wszystko, niech sprawdzi, może coś wyjdzie. Ale raczej nie sądzicie, aby był to problem z silnikiem? Bo wydaje mi się, że wtedy na każdym biegu byłoby coś nie tak... Sam nie wiem, ale sporo już na tym przejechałem i może szarpie trochę mocniej, ale cały czas na 5 biegu i w tych samych prędkościach, więc albo sprzęgło, albo pół osie, albo poduszki na silniku. Chyba, że macie jakieś jeszcze pomysły to piszcie. Z góry dzięki. W poniedziałek jak się czegoś dowiem, to dam znać :D

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Drgania przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2012, 09:45:18 am »
No i jak? Byłeś u mechanika? Coś wyniuchał? Jakby co to napisz, bo mnie to też ciekawi, ale nie popieram teorii półosi i poduszki jak koledzy. Poszukaj w moich postach tam też pisałem o drganiach. "Pół" auta wymieniłem i jak drgał tak drgał. Potem nagle przestał. Trzy miesiące temu zadrgał ponownie  :-zly.U mnie prędkości wyższe. Znowu było  szukanie, kół wywarzanie, geometrii sprawdzanie i....naprawa kosztująca 180zł ;D Brawo serwisanty z Forda :-clap :-clap :-clap

achmiel92

  • Gość
Odp: Drgania przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2012, 03:24:26 am »
Byłem u mechanika, jednakże wtedy była ostra zamieć i nie miał jak go sprawdzić bo to było przy okazji robienia innych rzeczy. Jak drgał, tak drga już rok :D Ale mechanik wykluczył sprzęgło i w sumie to powiedział, że nie bardzo wie co i jak... :P Także niestety nie pomogę w tej kwestii. Martwi mnie tylko to, że mimo zrobienia wtrysków w autoryzowanej stacji Delphi, zakodowania na nowo, wszystko śmiga ok, ale samochód kopci na czarno przy ostrym przyspieszaniu i zdarza mu się to czasem mocno robić. A tu w pobliżu nie znam żadnych dobrych fachowców, zresztą nie wiem czy coś by pomogli tak jak przy drganiach...

BlackV6

  • Gość
Odp: Drgania przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2012, 06:52:15 am »
U mnie mechanik czyli Car serwis zasugerował żeby zwrocic uwage na opony oraz felgi ,moze krzywe ,moze opony juz do wymniany a moze tylko wywazenie .Według niego nic innego nie powinno miec wplywu na drgania

achmiel92

  • Gość
Odp: Drgania przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 06, 2012, 13:24:58 pm »
Opony nowe, zresztą na letnich było to samo, wyważone a i felgi wyglądają całkiem dobrze i na proste.

kolka

  • Gość
Odp: Drgania przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 06, 2012, 19:51:12 pm »
dotyczy kopcenia a sprawdzałeś rurę intercolera

achmiel92

  • Gość
Odp: Drgania przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 08, 2012, 02:23:52 am »
Nie nie grzebałem jeszcze przy nim. Najpierw chyba przeczyszczę EGR i sprawdzę czy nie jest zawalony kolektor dolotowy, a potem najwyżej będę szukał innych przyczyn.

achmiel92

  • Gość
Odp: Drgania przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 08, 2012, 17:00:22 pm »
Obejrzałem rurę od intercoolera, wygląda w porządku, nie ma pęknięć, ani przetarć. Muszę zabrać się kiedyś za przeczyszczenie EGR.