Autor Wątek: MATKO , CO DZISIAJ SIĘ STAŁO ....  (Przeczytany 2675 razy)

Presco1

  • Gość
MATKO , CO DZISIAJ SIĘ STAŁO ....
« dnia: Luty 06, 2012, 18:45:02 pm »
Witam wszystkich i prosze o teorię ...
Zostawiłem x- type przez weekend na dworze . Rano odpalam samochód a po silnikiem leje sie olej  jak z kranu  ... ogłupiałem i pytam się go : jak mogłeś mi to zrobić w taki mróz !!! Zadzwoniłem po pomoc drogową i odstawiłem do mechanika . Stoi tam jeszcze nie ruszony .
Pytanie moje do was : co mogło sie stać ? Wyciek jest z przedniej częsci silnika . czy to olej silnikowy z pod filtra oleju ? czy to olej z chłodnicy transmisji ? nie wiem ,
prosze o informacje co mogło się stać ?  co mogło się zepsuć ?ch

duża czarna plama pod samochodem , zauważyłem też w różnych innych miejscach na mieście , że tez takie duże czarne plamy po oleju są od innych samochodów . czy jest możliwe aby chińskie filtry oleju nie wytrzymywały niskiej temperatury ?

pzd

Offline piluim

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Wcześniej Włosi teraz Baby-Jag 2006 2.2D
Odp: MATKO , CO DZISIAJ SIĘ STAŁO ....
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2012, 19:18:29 pm »
Szwagrowi też tak się stało  w golfie II benzyna. Zamarzł smok zasysający olej z dołu miski i ciśnienie wybijało olej bagnetem, mechanik stwierdził, że widział to kilka razy tez na nowszych modelach aut.
Lancia Dedra SW 1995r 1.9TDS 90KM - przeszłość
Alfa Romeo 156 SW 2003r 2.4 JTD 150KM - przeszłość
Jaguar X-Type Sedan 2006r 2.2D 155KM

pablo

  • Gość
Odp: MATKO , CO DZISIAJ SIĘ STAŁO ....
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2012, 19:19:49 pm »
zamarzła ci odma. albo wystrzeliło olej bagnetem lub filtrem

gazowales silnik jak odpaliles ?

Presco1

  • Gość
Odp: MATKO , CO DZISIAJ SIĘ STAŁO ....
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2012, 19:34:09 pm »
Nie gazowałem , normalnie odpaliłem ( skrzynia automat ) . Chodził na ssaniu. Zobaczyłem ,ze cieknie wyłączyłem . Po chwili znowu znowu odpaliłem i znowu zaczęło mocno lecieć . Wyłączylem już na stałe ...

Presco1

  • Gość
Odp: MATKO , CO DZISIAJ SIĘ STAŁO ....
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2012, 19:41:11 pm »
Muszę coś w nim naprawiać , wymienić jakies części , czy wystarczy jak wstawię do garażu , nowy olej i filtr wymienię i czy będzie jeździł jak kiedyś ? :-help