Autor Wątek: Wymiana oleju i filtru w x type  (Przeczytany 4576 razy)

Offline lucas.lp

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 169
Wymiana oleju i filtru w x type
« dnia: Styczeń 28, 2012, 21:38:30 pm »
Panowie po jakich odległościach wymieniacie? X type 2,5 v6 sport

Borys X-Type

  • Gość
Odp: Wymiana oleju i filtru w x type
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2012, 21:43:12 pm »
Olej powinno się wymieniać co 16 tys km

Offline lucas.lp

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 169
Odp: Wymiana oleju i filtru w x type
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2012, 18:33:25 pm »
To jest ogólna przyjęta zasada wypisana w encyklopedii dla x type? Jaki koszt filtra do mojego modelu?

Sebastian X

  • Gość
Odp: Wymiana oleju i filtru w x type
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2012, 18:56:13 pm »
Ja płaciłem za filtr (MANN) 35 zł. Co 16 tys km albo raz w roku według książki serwisowej.

Artur G.

  • Gość
Odp: Wymiana oleju i filtru w x type
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2012, 21:12:50 pm »
Nie  pamiętam,  ale  poszukaj  Filtrona  albo Sędziszowa, pamiętam, że  niewielkie pieniądze  płaciłem, w katalogu  występował   jako  do  Forda mondeo ST. Porządne  ponoć filtry.  Szkoda że wyrzuciłem  opakowanie  dałbym  symbol. Niech sprzedawca  jak ma sprawdzi Ci w katalogu. Zachowaj ostrożność bo łatwo o pomyłkę.
Mnie nie jest dane wymienić oleju   co  10 czy 16 tys. km, rocznie robię  ok.  5000 km,  więc  raz w roku na wiosnę  wymieniam  olej i komplet filtrów.

Borys X-Type

  • Gość
Odp: Wymiana oleju i filtru w x type
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2012, 21:33:20 pm »
Tylko nie Filtrona :-zly

BlackV6

  • Gość
Odp: Wymiana oleju i filtru w x type
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2012, 21:37:51 pm »
Ja zakupiłem kit service w uk na aukcji ,warto poszukać, taniej wychodzi niz kupno pojedynczych w Polsce

Artur G.

  • Gość
Odp: Wymiana oleju i filtru w x type
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2012, 21:54:23 pm »
Tylko nie Filtrona :-zly

Tak z ciekawości pytam,  dlaczego nie  Filtrona?  będę w razie czego uważał ...

BlackV6

  • Gość
Odp: Wymiana oleju i filtru w x type
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2012, 22:09:25 pm »
miałem filtrona kiedyś i nie ma co narzekać ,zanim się zużyje to i tak go wymienisz

romek

  • Gość
Odp: Wymiana oleju i filtru w x type
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2012, 22:31:23 pm »
Test filtrów oleju - czyli ile jest filtra w filtrze: http://www.auto-swiat.pl/1-test-filtrow-oleju-czyli-ile-jest-filtra-w-filtrze

Bedek

  • Gość
Odp: Wymiana oleju i filtru w x type
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 31, 2012, 09:29:15 am »
Nie  pamiętam,  ale  poszukaj  Filtrona  albo Sędziszowa, pamiętam, że  niewielkie pieniądze  płaciłem, w katalogu  występował   jako  do  Forda mondeo ST.

A u mnie od Mondeo ST220 nie pasował miał inny rozmiar gwintu, zresztą katalog sprzedawcy też tak pokazywał, miał problemy ze znalezieniem do X-a więc dał mi dwa od mondeo i inny z katalogu i ten inny pasował a od mondeo nie. Mam wersję USA może jest jakaś różnica ?? Albo sprzedawca się walnął.

Artur G.

  • Gość
Odp: Wymiana oleju i filtru w x type
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 31, 2012, 12:19:54 pm »
Nie  pamiętam,  ale  poszukaj  Filtrona  albo Sędziszowa, pamiętam, że  niewielkie pieniądze  płaciłem, w katalogu  występował   jako  do  Forda mondeo ST.

A u mnie od Mondeo ST220 nie pasował miał inny rozmiar gwintu, zresztą katalog sprzedawcy też tak pokazywał, miał problemy ze znalezieniem do X-a więc dał mi dwa od mondeo i inny z katalogu i ten inny pasował a od mondeo nie. Mam wersję USA może jest jakaś różnica ?? Albo sprzedawca się walnął.

Masz racje,   sprzedawca sie nie walnął,  napisałem, że należy zachować szczególna  ostrożność przy zakupie z katalogu Forda Mondeo ST,  ja  też otrzymałem filtr i gwint nie pasował, sprawdzaliśmy w  katalogu  kilka razy i   wg zapisów pasować powinien.  Później sprawdziliśmy  inny  katalog (nie pamiętam Filtron czy  Sędziszów) i już pasował.  W obu przypadkach  wg katalogu miało pasować  do  X-typa. ... chciałem zerknąć jaki filtr u mnie siedzi  ale  i  z góry i  z dołu nie widać, później wejdę w kanał ....

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Wymiana oleju i filtru w x type
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 03, 2012, 01:16:37 am »
Co do filtrów

Filtron = Shit. Miałem przypadek Mercedesa W211 (okular 2004r.) w którym Filtron (tam są wkłady jak w X-Type TDCI) się najzwyczajniej w świecie rozpadł. Od tej pory nie kupie już Filtrona.

Natomiast Sędziszów jak najbardziej tak.
Dlaczego?
Chociażby dlatego ze robią na pierwszy montaż dla wielu marek z logo danej marki.

Osobiście zawsze biorę MANN, Knecht (Mahle), Hengst, Bosch lub oryginały, zależy co wychodzi w lepszej cenie, bo jakość porównywalna. A jeśli zamierzam autem jeździć dłużej to zamiast filtra powietrza kupuję wkładkę z K&N (filtr wielokrotnego użytku DO PRANIA).