Autor Wątek: X-type - lusterka (składanie)  (Przeczytany 5785 razy)

Trigojunior

  • Gość
X-type - lusterka (składanie)
« dnia: Grudzień 08, 2011, 20:44:38 pm »
Witam wszystkich...

Ostatnio na parkingu chciałem złożyć lusterka (niestety nie mam składania elektrycznego :() i się zdziwiłem bo nie mogłem złożyć lusterek...

Pomyślałem że może długo nie używane i coś się "przykleiło" więc wczoraj potraktowałem je porządnie WD40. Dzisiaj postanowiłem sprawdzić czy dało to jakiś efekt i niestety nic. Próbowałem również dosyć mocnymi uderzeniami w lusterko. Oczywiście musiałem przy tym mocno dociskać podstawę lusterka bo by prędzej wyrwało je z drzwi niż lusterko by się złożyło.

Czy ktoś miał podobny problem? Jak z tym walczyć? Bo nawet w razie stuknięcia (oby nie) w coś lusterkiem to prędzej mi wszystko powyrywa...

BlackV6

  • Gość
Odp: X-type - lusterka (składanie)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2011, 21:04:22 pm »
ehh ja złamałem lusterko a go nie złożyłem ,przyznam że nei użyłem dużo siły a coś pękło w nim i lata do dzisiaj ,odpusćiłem sobie do wiosny :D

Trigojunior

  • Gość
Odp: X-type - lusterka (składanie)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2011, 21:09:58 pm »
Czyli widzę że to nie tylko mój problem...chyba też właśnie odpuszczę do wiosny i na spokojnie sobie wszystko porozkręcam i zobaczę o co chodzi...teraz trochę zimno na grzebanie ;)

swoją drogą aż dziwne że takie rzeczy się dzieją...w Fiacie GP składają się bez problemu (nawet na myjce) ale to nowy samochód ale jak wcześniej miałem Lancię Deltę to też składały się elegancko bez oporów...

ktr

  • Gość
Odp: X-type - lusterka (składanie)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2011, 13:50:18 pm »
U mnie lusterka się nie składają. Ani elektrycznie, ani mechanicznie, po prostu nie składają się i tyle. X ma trochę dziwnych wad, a to jest tylko tego przykładem. Wg mnie są wersje, w których się składają i są wersje, w których się nie składają.

BlackV6

  • Gość
Odp: X-type - lusterka (składanie)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2011, 14:11:29 pm »
hm a ja właśnie słyszałem że w każdym iksie się składają to jak z tym w końcu jest haha

Borys X-Type

  • Gość
Odp: X-type - lusterka (składanie)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2011, 14:40:53 pm »
U mnie lusterka także się nie składają.

Trigojunior

  • Gość
Odp: X-type - lusterka (składanie)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2011, 16:56:47 pm »
Nie wiem na ile się znam ale składane lusterko to chyba wymogi bezpieczeństwa...?

Przecież przy uderzeniu w każdym samochodzie sie składa a tu wyrwie pół boku... ::)

BlackV6

  • Gość
Odp: X-type - lusterka (składanie)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 20, 2011, 16:58:29 pm »
załóż że jedziesz na myjnie automatyczną jeśli sam ich nie złożysz to myjnia ci pomoże  :-gwizd

zadek07

  • Gość
Odp: X-type - lusterka (składanie)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 20, 2011, 17:10:01 pm »
mi sie wydaje, ze to od gornie narzucone na producentow ze lusterka musza sie skladac. Oczywiscie ze wzgeldow bezpieczenstwa, piesi, rowerzysci itd

Trigojunior

  • Gość
Odp: X-type - lusterka (składanie)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 20, 2011, 20:31:41 pm »
mi sie wydaje, ze to od gornie narzucone na producentow ze lusterka musza sie skladac. Oczywiscie ze wzgeldow bezpieczenstwa, piesi, rowerzysci itd
dokładnie o to samo mi chodzi...nawet w starszych samochodach niższej klasy lusterka się składają a w Jagu nie...na początku wydawało mi się że coś się przybrudziło i zblokowało...zalałem na złączeniach WD40 ale nic to nie daje...na wiosnę jak ktoś inny nie znajdzie odpowiedzi to zabiorę się chyba za rozbieranie lusterek żeby zobaczyć o co w tym biega bo mnie to niepokoi

nie dość że można komuś zrobić krzywdę to i sobie dużo szkód...

zadek07

  • Gość
Odp: X-type - lusterka (składanie)
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 20, 2011, 20:46:29 pm »
O ile sie myle to ten zawias w lusterku jest z aluminium, a nie od dzis wiadomo ze woda z aluminium oksyduje. Wiec jesli nikt tych lusterek nie skladal jakis dluzszy czas, to sie to zespolilo. Albo sprobowac to na chama rozruszac, albo rozebrac i wszystko ladnie wyczyscic

Trigojunior

  • Gość
Odp: X-type - lusterka (składanie)
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2011, 22:12:40 pm »
Można powiedzieć że ja próbowałem to bardziej prymitywną wersję czyli na chama ;)  zatopiłem w WD40 a później chciałem właśnie na siłę ruszyć ale wyginało się z całym mocowaniem do drzwi więc stwierdziłem że odpuszczę bo nie chciałem urwać wszystkiego