Autor Wątek: Tuleja wahacza tył  (Przeczytany 6410 razy)

Kubary

  • Gość
Tuleja wahacza tył
« dnia: Listopad 22, 2011, 20:57:00 pm »
witam mam pytanie czy wie ktoś gdzie mogę dostać tuleje wahacza tylnego montowanego do nadwozia ?  i czy ta
http://poliuretany.olkusz.pl/pl/jaguar-x-type-tuleja-wahacza-tylnego-mocowanie-do-nadwozia-1szt.html
by pasowała ( w załączniku dołączam schemat wahacza o który chodzi). Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

wiadereczko

  • Gość
Odp: Tuleja wahacza tył
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2011, 21:37:01 pm »
Kolega koczis montował u siebie cały tył z poliuretanu i nie narzekała więc chyba ten z Olkusza jest OK.
Ale najlepiej jak by on sam się wypowiedział.
Akurat te gumy co chcesz kupić mam w domu nie założone jeszcze bo nie widzę sensu puki stare są dobre a kupiłem cały komplet


Tu link

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,12564.0.html


Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Tuleja wahacza tył
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2011, 23:26:55 pm »
ja mam od roku w swoim, jest ok. To ta część o którą chodzi. Pozdrawiam

Pirat

  • Gość
Odp: Tuleja wahacza tył
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2011, 07:07:07 am »
Mechanior zameldował mi że mam do wymiany wahacze tylne dolne przednie  ??????
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić o co kaman i czy muszę wymieniać całe wahacze czy można same gumy

Rest

  • Gość
Odp: Tuleja wahacza tył
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2011, 09:42:51 am »
prawdopodobnie Twojemu chodzi mechanikowi o coś takiego - wahacz poprzeczny. możesz zadzwonić jakiegoś aso i poprosić o numer oryginału części, żeby być pewnym że kupisz pasującą rzecz.

co do Twojego drugiego pytania, wszystko zależy od tego w jakim stanie są same wahacze. jeśli nie są pokrzywione, skorodowane, generalnie ściachane przez polskie drogi, to możesz ograniczyć się do samych tulejek. musiałbyś jednak skonsultować to z mechanikiem - skoro powiedział Ci, że całe wahacze, to pewnie całe wahacze. :)

specnaz

  • Gość
Odp: Tuleja wahacza tył
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 23, 2011, 16:21:02 pm »
witam twojemu mechanikowi chodziło zapewne o wahacze "tylne dolne" to są tzw. wahacze pływające a w zasadzie tuleje pływające w nich,  jest to krótki można powiedzieć "rurkowy" wahacz, bardzo często się zużywają w porównaniu z pozostałymi wahaczami w tym modelu Jaguara,podobnie jak tylne gumki stabilizatora.. jeśli faktycznie nie jest skorodowana "rura" to wystarczy wymienić same końcówki pływające.. te z Olkusza są bardzo dobre jeżdżę na nich już dwa lata i żadnych stuków, puków itp.historii po prostu cisza, osobiście polecam no i oczywiście cenowo wychodzą nieźle, wymiana również bardzo prosta wystarczy mieć tylko jakiś kanał do odkręcenia..

zadek07

  • Gość
Odp: Tuleja wahacza tył
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 23, 2011, 17:23:27 pm »
A ja sobie zamontowalem takie tuleje plywajace z mercedesa, tylko trzeba bylo daj wieksze sruby jest wieksza srednica w tulejach mercedesa ale za dwie tuleje lemfordera zaplacilem ok 40 zl za sztuke
takie os to jest http://allegro.pl/tuleja-plywajaca-wahliwa-wahacza-tyl-mercedes-i1910682223.html
a ta druga tulej pasuje z mondeo mk3 i kosztuje 20zl za sztuke i pasuje bez problemu

andrew140785

  • Gość
Odp: Tuleja wahacza tył
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 23, 2011, 23:21:25 pm »
Panowie czy chodzi Wam o tuleje do tych wahaczy? :)
na allegro są ;)

http://moto.allegro.pl/tuleja-tuleje-wahacza-tyl-tylnego-jaguar-x-type-i1935920272.html

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Tuleja wahacza tył
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 24, 2011, 00:55:17 am »
Kolega 'specnaz' myśle że wyczerpał temat, zgadzam się z nim w 100%. To o ten wahacz chodzi twojemu mechanikowi, natomiast decyzja jakie rozwiązanie zastosujesz (poliuretan/oryginały) należy do Ciebie. Pozdrawiam.Ps. na fotkach widac dokładnie jak wygląda zawieszenie, i jest to zawieszenie tylne, wahacz dolny przedni.

BlackV6

  • Gość
Odp: Tuleja wahacza tył
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 24, 2011, 12:18:22 pm »
Zamówiłem cały tył z poliuretanu mają przyjść w poniedziałek do mnie :) cena za cały komplet na teraz to 700 zł minus 10% rabaty dla JCP :-tylko

roman

  • Gość
Odp: Tuleja wahacza tył
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 12, 2012, 21:37:15 pm »
Witam.
Mam pytanie odnosnie tulei z Olkusza. Czy tuleja ( chodzi mi o mniejsza tuleje od strony kola ) tylnego, dolnego, poprzecznego (zwal jak zwal ) wachacza Wam pasuja? 

http://poliuretany.olkusz.pl/pl/jaguar-x-type-tuleje-wahacza-tylnego-2szt.html

Dziura w wachaczu jest ok. 36,2-36,4,  tuleja orginalna ma 36,5mm a tuleja z Olkusza 37mm. Po prostu nie idzie jej wcisnac bo sie wachacz wygina i trzeba tuleje przetoczyc o te 0,5mm. Drugie pytanie o gumy stabilizatora poprzcznego przedniego i tylnego. Wymiar A i B gumz Olkusza jest o ok.4-5mm wiekszy. Czy mimo to da sie je zamontowc?

Ja mam wersje kombi wiec interesuje mnie czy zawieszenia sa takie same, czy rzeba dac wzor na inne elementy?

Pzd.

BlackV6

  • Gość
Odp: Tuleja wahacza tył
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2012, 22:34:17 pm »
zamówiłem cały komplet z Olkusza wszystko idealnie pasowało nie nie musieli poprawić ,brak problemów na razie (2 miesiące) co do combi są chyba trochę inne jak z łącznikami jak szukałem były różnice w sedanie a combi,ale wolę aby sie ktoś z kombi wypowiedział
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2012, 22:39:18 pm wysłana przez BlackV6 »

Konradop

  • Gość
Odp: Tuleja wahacza tył
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 13, 2012, 20:39:06 pm »
Drugie pytanie o gumy stabilizatora poprzcznego przedniego i tylnego. Wymiar A i B gumz Olkusza jest o ok.4-5mm wiekszy. Czy mimo to da sie je zamontowc?

Ja mam wersje kombi wiec interesuje mnie czy zawieszenia sa takie same, czy rzeba dac wzor na inne elementy?

Pzd.

Witaj,
u mnie też były za duże o właśnie ok 4mm, mechanik skrócił , założył i jest OK.
pozdrawiam !