Autor Wątek: Jak zaprogramować otwieranie bramy tak aby te przyciaski w Jagu mi to otwierały?  (Przeczytany 7258 razy)

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Mam niewielki problem...
Nie wiem jak zaprogramować otwieranie bramy wjazdowej (nie drzwi garażowe tylko brama na posesję) tak, żeby ją otwierać jednym z trzech przycisków znajdujących się koło lusterka wewnętrznego.
Mam siłownik do bramy MyHouse SL1 (to jest taki tańszy klon automatyki NICE kupiony w Leroy Merlin).
Próbowałem robić to zgodnie z opisem w książki Jaga, ale nie daje żadnych rezultatów.
Wogóle to niektóre fazy programowania przebiegają inaczej niż jest to tam opisane.
Np. gdy trzymam wciśnięty przycisk na oryginalnym pilocie od bramy i ten w Jagu, to powinna migać dioda na środkowym przycisku w Jagu najpierw wolno a potem szybko i wtedy można puścić już obydwa przyciski...
a u mnie na początku świeci ciągle a po ok. 10-15 sek zaczyna wolno migać i tak już zostaje a mi po ok 30-40 sek przestaje już wysyłać sygnał pilot od bramy

Więc pomyślałem, że powinienem zaprogramować inną metodą (dla kodu zmiennego), ale też są jakieś śmieszne sytuacje które odbiegają od tego jak jest napisane w książce od Jaga.
Ktoś wie o co w tym chodzi?
Jakieś sugestie?
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Jak zaprogramować otwieranie bramy tak aby te przyciaski w Jagu mi to otwierały?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2011, 19:27:36 pm »
mam trochę więcej informacji o pilocie od bramy
częstotliwość pracy 433.92 MHz
Modulacja fali nośnej z kodowaniem AM OOK
kod dynamicznie zmienny 64 Bit
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Jak zaprogramować otwieranie bramy tak aby te przyciaski w Jagu mi to otwierały?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2011, 19:41:20 pm »
... a częstotliwość w US to 315MHz. Także szkoda czasu.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

PrzemkoS

  • Gość
Odp: Jak zaprogramować otwieranie bramy tak aby te przyciaski w Jagu mi to otwierały?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2011, 20:24:45 pm »
Jakiego rocznika masz auto?

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Jak zaprogramować otwieranie bramy tak aby te przyciaski w Jagu mi to otwierały?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2011, 20:41:40 pm »
2004
masz w dolnym opisie
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Jak zaprogramować otwieranie bramy tak aby te przyciaski w Jagu mi to otwierały?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2011, 12:49:23 pm »
Cytuj
Rolling code equipped device
programming
Note: A second person may make the
following steps quicker and easier as once
the button has been pressed there are
30 seconds only in which to complete
Step 3.
At the garage door opener receiver (motor
head unit) in the garage, locate the learn
or smart button/switch.
1. The name of the button/switch may
vary between manufacturers.
2. Press and release the learn or smart
button.
3. Return to the vehicle and firmly press
and hold the programmed garage
door opener button for 2 seconds and
release.
4. Repeat the press/hold/release
sequence 3 times to complete the
training process.
The garage door opener in the overhead
console should now activate the rolling
code device.


Cytuj
Instructions

1
Erase all previous programming by pressing and holding the two outer buttons until the indicator light begins to flash. This will take approximately 20 seconds.

2
Go to the actual garage door opener unit and locate the "learn" or "smart" button. Most are clearly marked, but one may need to refer to the owner's manual to locate it.

3
Press and then release the "learn" or "smart" button.

4
Go back to the car and press and hold down the button (any of the three) desired for use as the garage-door opener.

5
Repeat steps 3 and 4 three consecutive times. This is due to the rolling code programming that is on most newer garage door openers and will allow the devices to be programmed together. Once completed, the garage-door opener buttons are programmed.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Jak zaprogramować otwieranie bramy tak aby te przyciaski w Jagu mi to otwierały?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 17, 2011, 11:49:06 am »
 :-thank kogutki, ale u mnie taka procedura nie działa niestety
;(
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Jak zaprogramować otwieranie bramy tak aby te przyciaski w Jagu mi to otwierały?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 17, 2011, 12:33:23 pm »
Napisz mi proszę jak chcesz zaprogramować przyciski w X, który pracuje na częstotliwości 315MHz bramę, która pracuje na częstotliwości 433,92MHz. Raczej nie da się.
Musisz albo zmienić sterownik bramy na działający na 315MHz albo samochód.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Jak zaprogramować otwieranie bramy tak aby te przyciaski w Jagu mi to otwierały?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 17, 2011, 20:02:54 pm »
Ja już dawno sobie odpuściłem programowanie tego pilota, gdy dowiedziałem się żę Jaguar pracuje na 315MHz. Wcześniej próbowałem to robić właśnie tak jak to opisał kogutki, bo taki sposób jest w książce.
Pozostaje wozić oryginalnego pilota od bramy w jednym ze schowków i go używać do otwierania bramy. Trochę jest to mniej wygodne od możliwości używania przycisków na konsoli nad głową, ale trudno.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
postanowiłem wrócić do tematu
czy Jaguary na rynek europejski też miały te 3 przyciski???
bo może wystarczy dokupić od europejskiej wersji ten element z podsufitki i bedzie git?
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
sterowanie bramą
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 08, 2012, 07:27:17 am »
witam
problem był juz poruszany, ale ja nieco z innym zamiarem
chodzi mi o informację, czy europejskie wersje X-Type miały podobną funkcję sterowania otwieraniem drzwi garażowych i bramy z tymi trzema przyciskami mieszczącymi sie w podsufitce???
mam taką funkcje u siebie, ale jest to wersja amerykańska i nie da się zaprogramować tego u nas, bo są inne częstotliwości
istnieją jakies tam sposoby na dołożenie modułów do naszych europejskich centralek od bram, ale jest z tym za duzo zachodu i niezbyt się opłaca finansowo
Pomyslałem, że jeżeli w Europie też było to na wyposażeniu, to najprościej byłoby kupić gdzieś używany moduł od Jaga i wymienić
Czy ktoś ma europejskiego Jaguara z takim bajerem lub wie coś wiecej na ten temat?
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black