Autor Wątek: Niedziałające prawe lusterko zewnętrzne  (Przeczytany 5222 razy)

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Niedziałające prawe lusterko zewnętrzne
« dnia: Czerwiec 12, 2011, 01:40:17 am »
Mam problem z prawym lusterkiem. Nie działa mi ustawiane elektrycznie lusterko z prawej strony i jestem ciekawy czy jest może jakiś bezpiecznik odpowiedzialny za to lusterko. Dodam, że nie działało mi od samego początku gdy kupiłem samochód. Nie mam też oryginalnej książki samochodu, bo poprzedni właściciel ją posiał gdzieś.
Lusterko od kierowcy działa bez zarzutu.
I jeszcze inna sprawa przy okazji...
Czy ktoś wiem coś na temat akiegoś magicznego kodu do przeprogramowania radia z wersji amerykańskiej na europejską??? Chodzi o to, że radia na rynek amerykąński mają skok częstotliwości co 0,2 MHz i nie da się ustawić np. częstotliwości 100,4 MHz czyli kończących się na porzyste dziesiętne części MHz. Nie wiem czy wogóle jest to możliwe, ale gdzieś mi się taka informacja rzuciła w oczy i teraz nie pamiętam już gdzie to było.
Dziwne jest tylko to, że moje amerykańskie radio wyświetla text RDS na wyświetlaczu, a w Ameryce nie ma tego systemu.
PS. To jest zwykłe radio z pojedynczym CD (bez nawigacji)
I sprawa trzecia :
Czy po naciśnięciu otwarcia tylnej klapy (czy to z pilota czy też guzika na samej klapie klapa unosi się sama do góry czy odskakuje kilka cm do góry, czy tylko zwalnia się zamek, ale klapa praktycznie nic się nie unosi???
Jak jest u Was, bo u mnie nie podnosi się wcale a wydaje mi się, że powinna.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

BlackV6

  • Gość
Odp: Niedziałające prawe lusterko zewnętrzne
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2011, 10:30:02 am »
co do sprawy trzeciej u mnie się nie otwiera automatycznie tylko otwiera się zamek a ręcznie dźwigasz klapę :)

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Niedziałające prawe lusterko zewnętrzne
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2011, 11:59:49 am »
Czyli ja mam tak samo jak BlackV6, zamek się zwalnia, ale klapa zostaje na swoim miejscu i trzeba ją podnieść siłą mięśni
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Niedziałające prawe lusterko zewnętrzne
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 12, 2011, 12:04:29 pm »
Co do klapy to każdy x-type tak ma, że trzeba podnieść klapę ręką. A szkoda, że nie ma tak, że po naciśnięciu przycisku sama się podnosi. Pozdrawiam
X-Type 2.0D 2005

Tajfunek

  • Gość
Odp: Niedziałające prawe lusterko zewnętrzne
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2011, 12:06:48 pm »
Mam problem z prawym lusterkiem. Nie działa mi ustawiane elektrycznie lusterko z prawej strony i jestem ciekawy czy jest może jakiś bezpiecznik odpowiedzialny za to lusterko. Dodam, że nie działało mi od samego początku gdy kupiłem samochód. Nie mam też oryginalnej książki samochodu, bo poprzedni właściciel ją posiał gdzieś.
Lusterko od kierowcy działa bez zarzutu.
I jeszcze inna sprawa przy okazji...
Czy ktoś wiem coś na temat akiegoś magicznego kodu do przeprogramowania radia z wersji amerykańskiej na europejską??? Chodzi o to, że radia na rynek amerykąński mają skok częstotliwości co 0,2 MHz i nie da się ustawić np. częstotliwości 100,4 MHz czyli kończących się na porzyste dziesiętne części MHz. Nie wiem czy wogóle jest to możliwe, ale gdzieś mi się taka informacja rzuciła w oczy i teraz nie pamiętam już gdzie to było.
Dziwne jest tylko to, że moje amerykańskie radio wyświetla text RDS na wyświetlaczu, a w Ameryce nie ma tego systemu.
PS. To jest zwykłe radio z pojedynczym CD (bez nawigacji)
I sprawa trzecia :
Czy po naciśnięciu otwarcia tylnej klapy (czy to z pilota czy też guzika na samej klapie klapa unosi się sama do góry czy odskakuje kilka cm do góry, czy tylko zwalnia się zamek, ale klapa praktycznie nic się nie unosi???
Jak jest u Was, bo u mnie nie podnosi się wcale a wydaje mi się, że powinna.
Bezpieczniki:

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,8596.0.html

Radio:

Należy jednocześnie nacisnąć przycisk do wyjmowania płyty/kasety oraz AM/FM. Włączy sie set up.
Pod klawiszem 0 (zero) jest regionalizacja - klika się w 0 i wybiera europe.
Pod 1 zaś RDS (aktywacja/deaktywacja). Ponowne naciśnięcie przycisk do wyjmowania płyty/kasety oraz AM/FM powrót do normalności.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Niedziałające prawe lusterko zewnętrzne
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2011, 12:11:22 pm »
Ja u siebie w momencie zakupu miałem połamany (pęknięty) taki jakby mały teleskopik plastikowy. Jest on założony po obydwu stronach klapy na zawiasach. Myślałem, że dlatego klapa się nie podnosi bo ten jeden "odbijak" nie da rady sam unieść klapy. Teraz mam to wymienione na nowe i nadal jest tak samo. Czyli ta część chyba poprostu dociska klapę do góry, żeby nie miała luzów gdy jest zamknięta i nie wydawała niepotrzebnych odgłosów...
bo inaczej nie widzę zastosowania dla tych dwóch odbijaków
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

BlackV6

  • Gość
Odp: Niedziałające prawe lusterko zewnętrzne
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2011, 12:17:46 pm »
Co do klapy to każdy x-type tak ma, że trzeba podnieść klapę ręką. A szkoda, że nie ma tak, że po naciśnięciu przycisku sama się podnosi. Pozdrawiam

mozna na to patrzec w dwie stron ejedna rzecz mniejktora moze sie zepsuc :P temat przerabialem w Vectra C mała pierdoła a ceny z kosmosu

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Niedziałające prawe lusterko zewnętrzne
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2011, 12:20:04 pm »
Wielkie dzięki Tajfunek!!! :-thank
Radyjko już ma europejskie częstotliwości!!!
A z bezpiecznikami to się chyba jutro lepiej rozpatrzę, bo dzisiaj z czasem krucho na takie sprawy...
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Niedziałające prawe lusterko zewnętrzne
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 12, 2011, 14:16:14 pm »
bezpiecznik jest odpowiedzialny za oba lusterek, wiec mialbys oba bez funcje. sprawdz, czy slychac silniczek w
lustrze.

BlackV6

  • Gość
Odp: Niedziałające prawe lusterko zewnętrzne
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 13, 2011, 21:37:38 pm »
@#$%^&#@ no to ja takze mam problem z lusterkiem jakiś idiota mi przyhaczył prawe lusterko i się całe trzesie po złożenia lusterka widać popękany plastik w srodku ;/

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Niedziałające prawe lusterko zewnętrzne
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 13, 2011, 23:29:18 pm »
 :-thumpdown BlackV6
ja narazie lusterka nie ruszam
dzisiaj zawiozłem koło do wulkanizatora i drugie do wyważenia i następne 2 umyłem, wyjąłem żarówki ze świateł obrysowych, bo u nas chyba nie można mieć (jutro jadę na przegląd)
no i sobie już na spokojnie wysprzątałem autko
W miarę możliwości bedę likwidował kolejne małe problemy z autem
to lusterko, brzęczący czujnik koło kierownicy
no i muszę jeszcze zaprogramować sobie pilota do bramy (robiłem już jedno podejście, ale bez powodzenia, a że miałem mało czasu wtedy to sobie to odłożyłem na potem)
przy okazji usunąłem jeszcze 2 kawałki linek, które niewiadomo z jakiego powodu dyndały przy tylnych amortyzatorach (patrz zdjęcie)
może to jakieś pozostałości po mocowaniu w kontenerze, czy coś w tym stylu
w każdym bądź razie nie spodziewałbym się takich kwiatków
zaskakuje mnie ten samochód pod każdym względem
od kilkunastu lat miałem Hondy Civic i tam to się absolutnie nic nie działo
same wymiany materiałów eksploatacyjnych...
a teraz mam nadzieję, że też tak będzie jak już go doprowadzę do 100% sprawności  :- pojecia
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black