Autor Wątek: Wtryski 2.0  (Przeczytany 2806 razy)

kemot_81

  • Gość
Wtryski 2.0
« dnia: Marzec 11, 2011, 16:20:56 pm »
Witam.
Przymierzam się do x-type w dieslu. Mam kilka pytań
-czy silnik i skrzynia są dokładnie takie jak w mondeo?,
-typowe usterki?
-koszt dwumasy i czy to odpowiednik z mondeo?
-W mondeo od 06.2003 jest zmodyfikowany układ wtryskowy(trochę trwalszy) czy ktoś zna datę zmiany w x-type?

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Wtryski 2.0
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2011, 16:41:59 pm »
X-Type 2.0D 2005

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Wtryski 2.0
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2011, 16:53:50 pm »
witaj serdecznie na JaguarForumPoland i baw sie tutaj dobrze.

Nie za bardzo rozumiem twoich pytan, ty szukasz Jaguara czy Forda? Tylko 18 procent konstrukcji Mondeo znajduja
sie tak naprawde w X-Type.

Silnik jest ze zwgledow konstrukcynjych taki sam jak w Mondeo TDCi, ale nie jest "taki sam" bo ma np. inna glowica.
Silnik pochodzi z koncernu PSA (Peugeot/Citreon). Co do skrzynii to sprecyzuj czy mowimy o manual czy automat.

Typowy usterki ? Uzywaj funkcje

Koszty sprzeglo ? Jeszcze nie kupiles auto i juz sie martwisz o koszty naprawy ? Tak, takie samo sprzeglo jak w
Mondeo III 2.0 TDCi.

Wytryski? System Delphi common rail od 2003 taki sam jak w Mondeo.

kemot_81

  • Gość
Odp: Wtryski 2.0
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2011, 12:03:00 pm »
Szukam X-type, ale jeździłem mondeo MKIII w bezynie. Swoje więc na forach powięconych forfowi wysiedziałem i głównie pamiętam z nich lamenty userów TDCI o wtryskach, dwumasach, EGR-ach itp. Wolałbym być przygotowany na ewentualne wydatki.
Poza tym nie zamierzam serwisować się w ASO,a u pana Kazia Jaguary żadko stoją, więc większość problemów trzeba bedzie rozpracować na forach. Tu Tdci z racji popularności ma swoje zalety.
Mam też wyrobione ścieżki, jeśli chodzi o części do mondeo, więc znajac zakres części pasujących jestem w stanie znacząco zmniejszyć koszta eksploatacji.

lexxus

  • Gość
Odp: Wtryski 2.0
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2011, 14:29:20 pm »
Myslę że nie masz się co martwić , mimo wszystko ten silnik w Jaguarach jest mało kłopotliwy ,powiem tak ja jeżdzę x-typem 2.0d , ojciec jeździ x-typem 2.0d , no dziadek nie jeździł co prawda ... :D ale nie narzekamy na silniki  -  prosty w obsłudze każdy najprostszy skaner ELM z łatwoscią odczytuje ewentualne usterki części typu sprzęgło ,filtry ,termostaty itp oraz  niektóre elementy zawieszenia  pasują z mondeo więc i ceny jak z forda ...