Autor Wątek: X-type, awaryjność, czy warto ?  (Przeczytany 18200 razy)

Offline Janek

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
X-type, awaryjność, czy warto ?
« dnia: Grudzień 27, 2010, 18:30:55 pm »
Witam !

Mam pytanie do ludzi obeznanych z tym samochodem. Jak wygląda kwestia awaryjności X-typa i koszt części. Rozumiem, że przednie zawieszenie to istny Mondeo. Czy istnieją zamienniki ? Jak wypada to auto pod względem eksploatacyjnym przy innych samochodach tej klasy ? (Volvo s60 itp) Czy napęd 4x4 daje dużo większy komfort jazdy ? Pasażerowie z tyłu mają trochę miejsca ? Czy są problemy z serwisowaniem Jaga ?

Będę niezmiernie wdzięczny za poważne odpowiedzi.

Pozdrawiam.
2014 XF-S 3.0 zajumany // 2010 XF 3.0D 301bhp // 2013 XF-S 3.0

Godan

  • Gość
Odp: X-type, awaryjność, czy warto ?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2010, 21:06:23 pm »
Mam napęd 4x4 teraz zima a ja sobie parkuję gdzie chcę.Jestem panem zaspy :-tylko Zimą mam kapryśną elektronikę, ale idzie ten problem oblaskawić jak wiesz co może być za niespodzianka.. Samochód jest ciasny, ale jak go poznasz po odkupieniu od kogoś i zrobisz co trzeba to jest niezawodny. Jeżeli stać cię na większe koszty przy tankowaniu to masz niezłą zabawę. Nie popiszczysz kólkami ale jak już wyrwiesz do przodu to ci te 196 koni starczy. Z częściami nie ma problemu ale jak już wjedżasz do mechanika to za samą nazwę wozu płacisz więcej. Zamienniki to nie problem jednak przy tarczy sprzęgla nie ma że boli. Musisz jednak pamiętać : ,,tanie mięso jedzą psy...." Myślę że pod względem eksploatacji to to samo co w innych samochodach tej klasy. Nie wiem jak ze sprzedażą , ale z tego co wiem samochody z 6 V trudniej sprzedać - hmmm za to jaka zabawa. Pamiętaj jednak jak jesteś w trasie , to nie masz problemu z tym czy wyprzedzisz te trzy TiRy jadące razem czy nie, a od tego zależy często twoje życie :-wings. Ufam temu samochodowi - choć raz mnie zawiódł, ale była to wina nieuczciwego mechanika :-thumpdown i tu jest większy problem niż z eksploatacją i servisem tego cacka. Pozdrawiam.

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: X-type, awaryjność, czy warto ?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2010, 21:41:56 pm »
Witam
Co do przedniego zawieszenia to nie do końca jest to modneo, mianowicie amortyzatory nie pasują ponieważ potrzebny jest odstęp na łożysko które umieszczone jest w poduszce amortyzatora.
X-Type 2.0D 2005

Offline Janek

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: X-type, awaryjność, czy warto ?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2010, 00:21:48 am »
Dzięki.... może jakieś inne sugestie ?
2014 XF-S 3.0 zajumany // 2010 XF 3.0D 301bhp // 2013 XF-S 3.0

KratekPL

  • Gość
Odp: X-type, awaryjność, czy warto ?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2010, 13:40:09 pm »
powiem tak, mimo ze od czasu do czasu jakis problem wyjdzie i tak będziesz zadowolony z tego samochodu, przynajmniej ja tak to sobie tłumacze :))

robertth

  • Gość
Odp: X-type, awaryjność, czy warto ?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2010, 19:16:40 pm »
Witam,
Moja rada, to nie szukaj ideału za 20-25tys. zł, bo takiego nie kupisz. Za egzemlplarz w dobrym stanie technicznym trzeba zapłacić 30-35 tys.. Najlepiej kupuj z osobą, która miała do czynienia z X-Type'm i ma cokolwiek pojęcie o mechanice. Z mondeo pasuje kilka rzeczy, ale nie sugerował bym sie tym przy zakupie  ;)
Z zamiennikami jest ciężko, ale pod względem eksploatacji porównując inne marki wypada moim zdaniem  :-super
Napęd 4X4 jest boski, najwięcej frajdy daje w zimie  ;D idzie po śniegu jak szalony. Dodając do tego system DSC, to po prostu bajka.
Pasażerowie z tyłu nie mają zbyt wiele miejsca, ale u mnie jeszcze nikt nie powiedział, że mu ciasno.
Zresztą, w S-Type'ie nie ma go sporo więcej, a jest o klasę wyższy.
Co do serwisów, to najlepiej sprawdź na forum lub popytaj gdzie jest najbliższy Ciebie i jakiej jakości usługi gwarantuje.

Pozdrawiam.

Godan

  • Gość
Odp: X-type, awaryjność, czy warto ?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2010, 21:10:16 pm »
No i chyba zapomnieliśmy powiedzieć koledze o hamulcach. Delikatnie mówiąc to przy masie 1,5 tony te hamulce nie są najlepsze - można się nabrać...

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: X-type, awaryjność, czy warto ?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2010, 22:10:45 pm »
Ja nie wiem co Wy macie z tymi hamulcami, ja jak kupowałem to miałem wymienione klocki tarcze oraz płyn i moje hamulce są znakomite, nawet nie muszę się szczególnie wysilać żeby skutecznie zahamować. Mój kumpel miał słabe hamulce w seacie i wszyscy mówili mu że te samochody tak mają, jednak wystarczyła zmiana płynu hamulcowego i teraz są jak brzytwa. Więc proponował bym zacząć od wymiany płynu. Pozdrawiam
X-Type 2.0D 2005

robertth

  • Gość
Odp: X-type, awaryjność, czy warto ?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 31, 2010, 04:29:43 am »
Jeśli chodzi o ha,ulce, to faktycznie nie ma rewelacji. Wymieniłem tarcze i klocki BOSCH-a, przeczyszczone zaciski, nowy płyn hamulcowy... Ale dalej hamuje średnio jak na takie autko. Jesli się mocno "depnie", to auto staje w miejscu.
Moje podejrzenia padają na servo, bądź minimalna nieszczelność w układzie podciśnienia  ??????

askom

  • Gość
Odp: X-type, awaryjność, czy warto ?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 31, 2010, 14:59:10 pm »
Mam doswiadczenie jesli chodzi o x-type ale tylko z silnikiem diesla 2.0d ( ford tdci )

Bardzo EKONOMICZNE i bezawaryjne silniki .   Po przebiegach 160000 - 220000tys km pojawia sie jak w kazdym
dieslu problem z turbiną ( regeneracja 550zl )  czy z wtryskami .  Tu sprawa nie jest ciekawa - są drogie .

ALE WSZYSTKO WYNAGRODZI EKONOMIA I PRESTIŻ

darek-x-type

  • Gość
Odp: X-type, awaryjność, czy warto ?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 31, 2010, 15:49:46 pm »
Ja mam 3,0 automat -w zimie rewelacja,latem rewelacja.
Awaryjnosć-odpukać mój jest OK
Pali dużo bo około 16 po mieście-ale idzie jak pocisk.
Jak szukasz taniego w eksploatacji samochodu to niestety nie ten typ.
Jak słyszę ,zapytania części odnośnie Mondeo to dla mnie tragedia.
Jak nie masz pieniędzy to nie wysilaj sie na dobry i markowy samochód.
JAGUAR to samochód z charakterem dla indywidualistów i tylko ktoś taki powinien go kupować.
Poczekaj jeszcze parę lat jak twoje zarobki znacznie wzrosną i wtedy wróć do tematu.
BŁAGAM nie niszczcie wyjątkowości tej marki-SKĄPCY zostawcie JAGUARA w spokoju
Czeka na was VW Golf IV

wichma

  • Gość
Odp: X-type, awaryjność, czy warto ?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 31, 2010, 17:18:22 pm »
Czeka na was VW Golf IV

A co myślisz ten samochód się nie psuje, a naprwy i części są za darmo...  :-nuts

Godan

  • Gość
Odp: X-type, awaryjność, czy warto ?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 31, 2010, 21:06:21 pm »
Czyli tak: jak nie masz problemu, to kup sobie samochód ;D

Offline Janek

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: X-type, awaryjność, czy warto ?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 01, 2011, 17:45:04 pm »
Pali dużo bo około 16 po mieście-ale idzie jak pocisk.
Jaguar to nie wyścigówka, na pseudo lans to sobie można audi kupić.

Cytuj
Jak słyszę ,zapytania części odnośnie Mondeo to dla mnie tragedia.
Pytam, gdyż niekiedy ciężko dostać oryginalne części.

Cytuj
Jak nie masz pieniędzy to nie wysilaj sie na dobry i markowy samochód.
JAGUAR to samochód z charakterem dla indywidualistów i tylko ktoś taki powinien go kupować.
Poczekaj jeszcze parę lat jak twoje zarobki znacznie wzrosną i wtedy wróć do tematu.
BŁAGAM nie niszczcie wyjątkowości tej marki-SKĄPCY zostawcie JAGUARA w spokoju
Czeka na was VW Golf IV

----
Wracając do tematu. Jaki rocznik najlepiej kupić ? Jest jakiś felerny ? Jak wyglądają problemy z zawieszeniem na polskich drogach ? Czy za 25k można kupić ten samochód w rozsądnym stanie ?


post poprawiony na prośbę wstawiającego
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2011, 09:37:57 am wysłana przez Tygrys3 »
2014 XF-S 3.0 zajumany // 2010 XF 3.0D 301bhp // 2013 XF-S 3.0

robertth

  • Gość
Odp: X-type, awaryjność, czy warto ?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 03, 2011, 11:58:50 am »
Czy za 25k można kupić ten samochód w rozsądnym stanie ?


NIE