Autor Wątek: Wyposażenie X  (Przeczytany 10971 razy)

pah

  • Gość
Wyposażenie X
« dnia: Luty 20, 2010, 23:32:02 pm »
Nie pamiętam żeby był taki wątek, informacje na temat wyposażenia czasem się pojawiają przypadkiem w innych postach, stąd też taki pomysł by o tym pogadać, ponieważ niektóre informacje były dla mnie zastanawiające. Porównajmy więc wnętrze, czasem z tym wyposażeniem bywa chyba różnie, więc (moja wersja to 2,5 benzyna usa, wyposażenie w miarę podstawowe):
- mam podgrzewane lusterka a nie mam podgrzewanej szyby, jest tylko Defr.
- nie ma żadnego schowka pod kolumną kierownicy, ale w tym miejscu jest poduszka na nogi (w sumie jest ich aż 9)
- nie mam żadnej regulacji wewnątrz ustawienia świateł drogowych, tylko moc podświetlenia zegarów
- nie mam oświetlanego schowka
- silnik odpala tylko po wciśnięciu sprzęgła do dechy (to chyba norma - bezpieczeństwo), ale lampka nie zapiętych pasów gaśnie po minucie czy dwóch - żadnych dzwonków itd...

To jest to, co wydało mi się trochę dziwnie po lekturze wielu Waszych postów, piszcie jak jest u Was.

artleks

  • Gość
Odp: Wyposażenie X
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2010, 23:56:26 pm »
u mnie:
- mam podgrzewane lusterka a nie mam podgrzewanej szyby, jest tylko Defr.
- nie ma żadnego schowka pod kolumną kierownicy, ale w tym miejscu jest poduszka na nogi (w sumie jest ich aż 9)
- nie mam żadnej regulacji wewnątrz ustawienia świateł drogowych, tylko moc podświetlenia zegarów
- mam oświetlany schowek
- silnik odpala nie tylko po wciśnięciu sprzęgła do dechy, a lampka nie zapiętych pasów gaśnie zaraz po ich zapięciu, nie ma dzwonków

sebus34

  • Gość
Odp: Wyposażenie X
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2010, 11:36:55 am »
M mnie Jaguar X-Type 2,5 Bp V6
podgrzewane lusterka, przednia i tylna szyba.
pod kolumną kierowniczą airbag. razem 9
mam regulację wysokości świateł mijania i regulację oświetlenia konsoli
oświetlenie schowka
napęd na cztery koła
zmieniarka w bagażniku
centralny zamek z funkcją anty napad

wiadereczko

  • Gość
Odp: Wyposażenie X
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2010, 13:06:41 pm »
Wszystko zależy od wersji samochodu S, Sport, Sport Premium, SE czy Sovereigns i od roku produkcji gdyż nieznacznie się one różną.

Każdy z nich ma inne standardowe wyposażenie plus na życzenie klienta b. dużo dodatkowych elementów które mogą być zamontowane np. kolor skóry, trzeci zagłówek z tyłu itp.


pah

  • Gość
Odp: Wyposażenie X
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2010, 13:35:15 pm »
no właśnie, ale ja nie mam opisanej wersji (może gdzieś jest?), więc pytanie brzmi jakie gadzety mnie  ominęły!

wiadereczko

  • Gość
Odp: Wyposażenie X
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2010, 14:08:58 pm »
Tak na szybko:
Jak masz srebrne listwy na zewnątrz samochodu(okolice zderzaków) to masz wersje S,SE lub Sovereign
Jak nie masz srebrnych listw na zewnątrz tylko są one w kolorze karoserii to masz wersje sport lub sport premium

Sovereign - najwyższa wersja jaguara ma pikowaną skórę
Sport i sport premium maja twardsze zawieszenie i większe aluski (18" sport premium)


Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Wyposażenie X
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2010, 14:46:15 pm »











pah

  • Gość
Odp: Wyposażenie X
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2010, 18:46:52 pm »
z tej lektury wynika że mój to S, ale nie ma tam opisanych niuansów typu oświetlenie schowka, czy brak regulacji oświetlenia zew (ciekawe czemu nie ma?). Co jest z tym Jaguar Voice? Czytałem trochę instrukcję - sterowanie głosowe niektórymi funkcjami, pewnie kupujący auto, instalację musiałby zamawiać osobno...
Pozostaje tylko przycisk na kierownicy  :( tak jak telefon.

rufus1977

  • Gość
Odp: Wyposażenie X
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2010, 10:34:36 am »
Jak ze specyfikacji:
Wersja sport 2.0D
Sportowe zawieszenie + 17 calowe felgi.
Automatyczny włacznik świateł mijania oraz regulacja ich wysokości.
Sterowanie radiem w kierownicy.
Tempomat.
Skórzana tapicerka.
Automatycznie włączane wycieraczki.
Przyciemniane lusterko wewnętrzne.
Tylne czujniki parkowania.
Składane zewnetrzne lusterko kierowcy.
Elektrycznie sterowany fotel kierowcy ,bez pamięci ustawień.
Zmieniarka na 6 CD.
Podgrzewane lusterka oraz przednia i tylna szyba.
Podgrzewane siedzenia przednie.
Przednie halogeny przeciwmgłowe.
Podłokietnik z przodu.

foto w stopce poniżej.

wiadereczko

  • Gość
Odp: Wyposażenie X
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 02, 2010, 13:55:18 pm »
Jak ze specyfikacji:
Wersja sport 2.0D ??????

Jak na mój gust masz wersje SE a nie sport. Ma takiego samego tylko z Navi i młodszego

Artur G.

  • Gość
Odp: Wyposażenie X
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2011, 15:14:41 pm »
A co to  za  wersja wyposażenia  hight?  Ja  mam X-typa 3.0 z 2003r. kupiony  w salonie  w PL  i  jest  tam napisane  "wersja Hight". Tabele  powyżej są fajne ale  nie  znam niepolskiego  języka  ;)


Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Wyposażenie X
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 01, 2011, 19:04:43 pm »
Jak ze specyfikacji:
Wersja sport 2.0D ??????

Jak na mój gust masz wersje SE a nie sport. Ma takiego samego tylko z Navi i młodszego

no raczej nie inaczej..
brak spoilera, srebrne listwy i grill, skladane tylko lusterko kierowcy ?????? a w oryginalnym dowodzie rej co masz wpisane? sport? u mnie jest wpisane sport.. wiec wnioskuje ze jest tak  8) a mam lotke z tylu, listwy i grill w kolorze nadwozia, navi, pelna kierownica multi, audio premium, dzielona kanapa..niestety bez otworku pod podlokietnikiem na narty  :- pojecia , skladane oba lusterka  :-V , i ogolnie bardzo mi sie wszystko podoba  :-yipee, a wlasnie sie dowiedzialem do czego jest 4 pozycja przy wlaczniku swiatel, bo za cholere nie moglem dojsc do czego to  :-super

x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Sonix

  • Gość
Odp: Wyposażenie X
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 01, 2011, 19:18:01 pm »
A co to  za  wersja wyposażenia  hight?  Ja  mam X-typa 3.0 z 2003r. kupiony  w salonie  w PL  i  jest  tam napisane  "wersja Hight". Tabele  powyżej są fajne ale  nie  znam niepolskiego  języka  ;)


Znaczy ze wysoka wersja :) Ale jaka dokładnie to nie wiadomo, wyzej jest tabelka, dodatki do wersji podstawowej czyli classic.
Na allegro jest chyba jeszcze z 3 wersje podane, ale czy prawdziwe? nie mam pojecia..
Znalazłem:
EXECUTIVE / HIGH / BERLINER

Artur G.

  • Gość
Odp: Wyposażenie X
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 01, 2011, 20:19:22 pm »
Poza  w zasadzie  podstawowym  wyposażeniem  u mnie jest:
- xenony
- oświetlenie  progów w drzwiach (kolor czerwono biały,  biały  oczywiście  u  dołu,  obrysówka dwukolorowa)
- komputer funkcyjny
- tempomat
- czujniki cofania
- podgrzewana  przednia szyba
- elektryczne  fotele z przodu ale  bez  pamięci

i w papierach  zakupu  jest napisane  wersja Hight.

Tajfunek

  • Gość
Odp: Wyposażenie X
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 01, 2011, 20:38:21 pm »
Poziomy wyposażeniowe: Entry (Classic), High, Sport. W Entry mieliśmy 6 poduszek powietrznych (w tym dwie
kurtyny), wszelkie elektryczne dodatki i ręczną klimatyzację. High bogatsza była o tempomat, "multimedialną"
kierownicę, automatyczną klimatyzację, komputer pokładowy i skórzaną tapicerkę. Wersję Sport można rozpoznać
po braku chromowanych listew na krawędziach drzwi, atrapie chłodnicy i zderzakach. Dołożono tam m.in. sportowe
zawieszenie i sportowe fotele.