Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 11599 razy)

Mati.Jn.K

  • Gość
Witam
« dnia: Marzec 18, 2016, 10:38:28 am »
Podobnie jak "delson" do tej pory jeździłem tylko markami japońskimi : Mitsubishi Lancer, Toyota Corolla, Toyota Avensis 1.8 benzyna i Toyota Avensis 2,2 DCat.

Od listopada posiadam Jaguara XE 2,0T benzyna 200KM automat - zakup z salonu.
Niestety mam problem, gdyż po przejechaniu 5000 km pojawiło się tzw "buczenie" gdzieś pod maską silnika w zakresie obrotów silnika pomiędzy 1200 a 1500 rpm. Nasila się kiedy automat zrzuca biegi przy zwalnianiu, po puszczeniu pedału przyspieszenia.
Może ktoś miał lub ma podobny problem w XE, a może zdarzyło się komuś coś takiego w XF.
W serwisie nie bardzo wiedzą co to jest i mówią - proszę jeździć.

Pozdrawiam serdecznie


Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Witam
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2016, 13:01:18 pm »
Witaj :)...po 5000 km i już problemy :-zly...brak słówjak ta motoryzacja z chodzi na psy

Mati.Jn.K

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2016, 13:10:07 pm »
Dziękuję za współczucie, ale nawet nie wiem jak "zmusić" serwis do naprawy gwarancyjnej. Dlatego też napisałem na forum. Może gdy ja będę miał większą wiedzę, to łatwiej będzie mi rozmawiać w serwisie.
Pozdrawiam

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.879
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: Witam
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2016, 21:49:28 pm »
Witaj u nas

ps.
po prostu musisz być upierdliwy , stanowczy  za tyle kasy i już po 5 tys. coś nie tak
domyślam się że jak byś chciał żeby ci coś buczało to byś sobie coś tańszego kupił np. francuskiego
jak niewiedzą to niech szukają do skutku
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko

Mati.Jn.K

  • Gość
Odp: Jaguar XE benzyna 200 KM
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2016, 09:55:48 am »
Witam
Niestety dalej moje auto "buczy", a w serwisie jedynie zdiagnozowano, że dźwięki te wydobywają się po stronie ssawnej powietrza (okolice filtra powietrza - po otwarciu obudowy filtra samochód jest cichy). Co naprawić nie wiedzą.
Czy jest może ktoś na forum posiadający takiego jaguara jak ja?
Proszę o ewentualny kontakt
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2016, 01:42:34 am wysłana przez Skorpion7777 »

Offline Jaguar Wrocław

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 462
Odp: Witam
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2016, 11:13:48 am »
Zrób tak: zadzwoń w odległości 1 km od serwisu na asistance Jaguar i zgłoś problem że samochód przechodzi w tryb awaryjny, że kontrolki głupieją itp... i że z pod maski wydobywa się nienaturalny dźwięk...w serwisie przekaż że nie możesz czekać, niech diagnozują a ty chcesz samochód zastępczy...

Mati.Jn.K

  • Gość
Odp: Jaguar XE benzyna 200 KM
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2016, 17:56:45 pm »
Do moderatora : Nie ma niestety działu technicznego do XE, możliwe jest jego założenie?


artleks

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 28, 2016, 20:54:03 pm »
Witaj,
Jaguar Wrocław ma dobry sposób. W tamtym roku miałem problem techniczny z inną marką. Samochód na gwarancji. Podjechałem pod najbliższy serwis, zgłosiłem problem na infolinii producenta, samochód koniecznie musiał trafić na lawetę, chociaż mogłem spokojnie samemu podjechać te kilkaset metrów, dostałem samochód zastępczy na tydzień i po tygodniu awaria została usunięta, mimo że wcześniej też otrzymywałem odpowiedź - "proszę jeździć, obserwować". Wydanie klientowi samochodu zastępczego i ponoszenie z tego tytułu kosztów (ja miałem z wypożyczalni) czyni cuda.

Mati.Jn.K

  • Gość
XE 200KM
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 29, 2016, 07:28:01 am »
Dziękuję za pomoc.
Oczywiście, że po 5 wizytach w serwisie zadzwoniłem do Jaguar Assistance, przyjechała laweta, dostałem samochód zastępczy z wypożyczalni, dziś mija 5 dzień (samochód zastępczy muszę zwrócić) a mój dalej z usterką i nikt nie wie co jest uszkodzone. Tak na marginesie: spalanie ok, moc ok, tylko to "buczenie"...
Pozdrawiam wszystkich

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Witam
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 01, 2016, 20:37:00 pm »
niech Ci wymienią cały dolot powietrza do turbo bo coś tam nieszczelne jest może puszka filtra
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 573
Odp: Witam
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 02, 2016, 20:26:37 pm »
Nikt o tym nie mówi ale przeważnie jak wychodzi jakiś nowy model, to posiada tzw "choroby wieku dziecięcego samochody". Po kliku miesiącach od wypuszczenia modelu na rynek zgłaszają się użytkownicy z problemami do serwisu. Najgorsze, że ciężko zdiagnozować te usterki i je wyeliminować ponieważ nikt nie ma wiedzy praktyczne co może być przyczyną usterki / awarii. Dopiero po jakimś czasie mechanicy zdobywają potrzebą widzę do rozwiązywania problemów...Oczywiście jak problem się powtarza w dużej ilości przypadków, to są wprowadzane akcję serwisowe. Dobrze, że nowe Jagi mają 5 lat gwarancji :) 
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Witam
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 08, 2016, 19:01:25 pm »
Albo masz coś źle zmontowane w układzie dolotowym i obudowa filtra wpada w rezonans albo któreś z mocowań układu dolotowego jest urwane. Nie spotkałem się w tej wersji z taką usterką.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Mati.Jn.K

  • Gość
XE 200KM
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 19, 2016, 08:22:24 am »
Po trzech miesiącach udało się zdiagnozować usterkę i mam naprawione auto. Drgania kanału dolotowego powietrza przenosiły się na aluminiowy szkielet samochodu. Poprawiono zamocowania i jest o.k.
Pozdrawiam

Offline filippo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Odp: XE 200KM
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 21, 2020, 15:50:29 pm »
Cześć, chciałem odkopać ten temat, czy możesz podąc który konketnie element powoduje wibracje? Chyba mam podobny objaw. Mam auto od nowości, rocznik 2017, 2.0T i przebieg 92tys.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2020, 10:01:50 am wysłana przez MicGin »

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 776
  • JCPF Club Member
Odp: Witam
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 22, 2020, 10:02:47 am »
Odpowiedzi już raczej nie doczekasz bo gościa na forum nie ma.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR