Autor Wątek: automatyczne włączanie świateł mijania  (Przeczytany 2554 razy)

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
automatyczne włączanie świateł mijania
« dnia: Listopad 05, 2014, 15:28:59 pm »
W moim samochodzie automatycznie włączają się światła mijania po włączeniu biegu na D. Czy może ktoś wie jak wyłączyć tę funkcję tak aby światła uruchamiać włącznikiem przy kierownicy?

Offline aru

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 659
Odp: automatyczne włączanie świateł mijania
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2014, 15:46:25 pm »
Nie wiem czy w S-type jest tak samo, ale u mnie w XJ (X350) jest opcja w ustawieniach pojazdu.
XK8 (X100) 4.2 V8

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: automatyczne włączanie świateł mijania
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2014, 16:48:24 pm »
Raczej nie da rady inaczej jak przeprogramować moduł = Dealer albo serwis z dostępem do dealerskiego programu SDD
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: automatyczne włączanie świateł mijania
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2014, 18:31:17 pm »
To jakieś chore. W skodzie można to zrobić włącznikiem świateł i stacyjką.

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: automatyczne włączanie świateł mijania
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2014, 20:48:02 pm »
No nie do końca chore, powiedzmy że to zależy od potrzeb  ;)

W lewej manetce masz (tzn. ja mam w S z 2004 r., nie napisałeś jaki jest Twój) włącznik świateł ma pozycję OFF, pozycyjne, mijania, AUTO i dalej ustawienia opóźnienia dla wyłączenia świateł długich. Wobec tego, podobnie pewnie jak w Skodzie, możesz ręcznie włączać światła, albo zostawić manetkę na AUTO, to wtedy będą działać "pod czujnikiem zmierzchu" i generalnie to nic by nie nie miało wspólnego z pozycją lewarka skrzyni ALE jest też taki "bajer" co się nazywa "światłami dziennymi" (piszę w cudzysłowie, bo to nie są stricte światła dzienne, z jakimi zwykle mamy do czynienia). Ten bajer działa tak, że albo jest wyłączony i wtedy sterujemy światłami tylko z ustawień manetki, albo jest włączony i działa w jednym z dwóch trybów tj. albo światła włączają się wraz z uruchomieniem zapłonu (I), albo dopiero po wrzuceniu "R" albo "D" (jak widać u Ciebie jest aktywny ten tryb). Niestety do włączenia lub wył. tego "bajeru" potrzeba programu dealerskiego.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport