Autor Wątek: Zawieszenie przód  (Przeczytany 6500 razy)

Etain

  • Gość
Zawieszenie przód
« dnia: Maj 10, 2014, 19:59:20 pm »
Witam
Orientuje się ktoś czy jestem w stanie wymienić piasty, półośki z przegubami z mondeo do x type 2.0 D ?
Mam spory problem z przegubami do X-Type więc wolałbym wymienić więcej ale na nowe niż jeden używany przegub za niewiele mniejszy pieniądze...
Proszę o rady
Pozdrawiam

ghrh

  • Gość
Odp: Zawieszenie przód
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2014, 21:19:49 pm »

Etain

  • Gość
Odp: Zawieszenie przód
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2014, 21:25:06 pm »
No tak...tylko popatrz na cene :/
Wymiana piast i przegubów od Mondeo mnie taniej wyjdzie jeśli się tak da...

ghrh

  • Gość
Odp: Zawieszenie przód
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2014, 21:27:42 pm »
Nie wiem jak w dieslu, w benzynie AWD nic się nie dało dopasować. I nie napalaj się na dopasowanie, X-Type ma 17% części wspólnych z Mondeo, z czego większość jest raczej nieruszalnych (płyta podłogowa, blok silnika, w dieslu chyba trochę osprzętu).
Zresztą nie bądź leniwy, szukaj 'przegub Mondeo' i masz wyniki:
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,20217.msg172439/topicseen.html#msg172439
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,25563.msg210546/topicseen.html#msg210546
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,15539.msg154821/topicseen.html#msg154821

Etain

  • Gość
Odp: Zawieszenie przód
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2014, 21:43:44 pm »
Ale ja wiem ze przegubu z Mondeo sie nie da dopasować bo czytałem juz wiele tematów o przegubach. Ja chce całą piaste wymienić z przegubami.

ghrh

  • Gość
Odp: Zawieszenie przód
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2014, 22:05:49 pm »
Na półoś od X'a chcesz założyć przegub zewnętrzny od Mondeo? Czy może przegub wewnętrzny od X'a do półosi z Mondeo? Bo wewnętrzny wchodzi już do dyfra, więc musi być dopasowany.
No i jak wymieniasz piastę, to chyba i łożysko, nie? Nie wiem, czy gra warta świeczki.

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Zawieszenie przód
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2014, 22:06:44 pm »
Od Mondeo niestety nic nie dopasujesz. Półosie są inne i mają inną ilość zębów. Podobno elementy ,które są wewnątrz przegubów zewnętrznych są takie same.

Porównywałem dosyć dokładnie budowę półosi i przegubów . Ostatecznie kupiłem całą prawą półoś z przegubami na Allegro za niecałe 400 PLN , nową z dwuletnią gwarancją. Mam ją 1,5 roku i jest dobrze  ;D
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2014, 22:14:15 pm wysłana przez slawek »
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Etain

  • Gość
Odp: Zawieszenie przód
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2014, 22:25:00 pm »
Na półoś od X'a chcesz założyć przegub zewnętrzny od Mondeo? Czy może przegub wewnętrzny od X'a do półosi z Mondeo? Bo wewnętrzny wchodzi już do dyfra, więc musi być dopasowany.
No i jak wymieniasz piastę, to chyba i łożysko, nie? Nie wiem, czy gra warta świeczki.

Chciałem wszystko z Mondeo zamontować w X (czyli piasta, póś z przegubem). Dalej moja wiedza już nie sięga co tam jeszcze może być potrzebne:)

Od Mondeo niestety nic nie dopasujesz. Półosie są inne i mają inną ilość zębów. Podobno elementy ,które są wewnątrz przegubów zewnętrznych są takie same.

Porównywałem dosyć dokładnie budowę półosi i przegubów . Ostatecznie kupiłem całą prawą półoś z przegubami na Allegro za niecałe 400 PLN , nową z dwuletnią gwarancją. Mam ją 1,5 roku i jest dobrze  ;D

Kurcze a nie pamiętasz z jakiego sklepu :P?. Mi też potrzebna jest prawa :D

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Zawieszenie przód
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2014, 22:36:46 pm »
Sklep nazywał się AMAXI (Łódź) , zapłaciłem dokładnie 449 PLN + przesyłka.

Prawa półoś nawet z wyglądu nie jest podobna do tej z Mondeo.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Etain

  • Gość
Odp: Zawieszenie przód
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 10, 2014, 22:39:51 pm »
Ok dziekuje :)
Zadzwonie w poniedziałek do nich i zapytam

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Zawieszenie przód
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 11, 2014, 00:19:11 am »
a nie myślałeś żeby wymienić X-sa na Mondeo?
pewnie będzie taniej
potem można go zmienić na Fiestę, bo pewnie też jest kilka wspólnych części
idąc dalej można Fiestę zmienić na Ka...
pewnie da się jeszcze korzystniej coś zamienić
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Zawieszenie przód
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 11, 2014, 02:17:10 am »
Hmm  Mieszkam w Newcastle - tam gdzie sklep xtypeparts. 16 maja  jadę do PL. Mogę cos  zawieźć ( no moze  nie  błotniki czy przednią szybe, bo jade  z  rodziną , ale  przegub by sie  zmiescił)

Etain

  • Gość
Odp: Zawieszenie przód
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 11, 2014, 13:43:13 pm »
a nie myślałeś żeby wymienić X-sa na Mondeo?
pewnie będzie taniej
potem można go zmienić na Fiestę, bo pewnie też jest kilka wspólnych części
idąc dalej można Fiestę zmienić na Ka...
pewnie da się jeszcze korzystniej coś zamienić

Zastanów się co piszesz lepiej. Samochód mój jest warty może 15-16 tys na tą chwilę, więc wymiana przegubu za 2 tys jest bardzo sensownym rozwiązaniem. Gratuluje rozumowania

Hmm  Mieszkam w Newcastle - tam gdzie sklep xtypeparts. 16 maja  jadę do PL. Mogę cos  zawieźć ( no moze  nie  błotniki czy przednią szybe, bo jade  z  rodziną , ale  przegub by sie  zmiescił)

Dam znac w poniedzialek lub wtorek :)
Najpierw zadzwonie do sklepu co podał slawek

ghrh

  • Gość
Odp: Zawieszenie przód
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 11, 2014, 14:56:58 pm »
a nie myślałeś żeby wymienić X-sa na Mondeo?
pewnie będzie taniej
potem można go zmienić na Fiestę, bo pewnie też jest kilka wspólnych części
idąc dalej można Fiestę zmienić na Ka...
pewnie da się jeszcze korzystniej coś zamienić

Zastanów się co piszesz lepiej. Samochód mój jest warty może 15-16 tys na tą chwilę, więc wymiana przegubu za 2 tys jest bardzo sensownym rozwiązaniem. Gratuluje rozumowania

Troszeczkę podkolorowujesz. W tym sklepie cała półoś jest za ~500zł. W ASO kosztuje 3k. Za 500zł masz Matiza ;)
Samochód jest warty tyle, ile za niego chcą dać kupujący, a u nas niestety rynek jest mocno zepsuty przez takie wynalazki, które niemal się rozpadają czy z patentami teamu Cytryn&Gumiak. Zobacz ile za zadbanego X-Type'a chcą na zachodzie, a w jakim stanie są nasze wynalazki za 15k.

Etain

  • Gość
Odp: Zawieszenie przód
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 11, 2014, 23:07:35 pm »
a nie myślałeś żeby wymienić X-sa na Mondeo?
pewnie będzie taniej
potem można go zmienić na Fiestę, bo pewnie też jest kilka wspólnych części
idąc dalej można Fiestę zmienić na Ka...
pewnie da się jeszcze korzystniej coś zamienić

Zastanów się co piszesz lepiej. Samochód mój jest warty może 15-16 tys na tą chwilę, więc wymiana przegubu za 2 tys jest bardzo sensownym rozwiązaniem. Gratuluje rozumowania

Troszeczkę podkolorowujesz. W tym sklepie cała półoś jest za ~500zł. W ASO kosztuje 3k. Za 500zł masz Matiza ;)
Samochód jest warty tyle, ile za niego chcą dać kupujący, a u nas niestety rynek jest mocno zepsuty przez takie wynalazki, które niemal się rozpadają czy z patentami teamu Cytryn&Gumiak. Zobacz ile za zadbanego X-Type'a chcą na zachodzie, a w jakim stanie są nasze wynalazki za 15k.

Za 500 zł nową część mogę kupić i właśnie takiej szukam i znaleźć nie mogę. Mam nadzieje ze linki wyżej coś pomogą. Po prostu szukałem alternatywy jakbym nie znalazł nowej części bo używki za 500 zł nie chce.