Autor Wątek: Kierunkowskazy w lusterkach  (Przeczytany 3912 razy)

discus9

  • Gość
Kierunkowskazy w lusterkach
« dnia: Grudzień 14, 2013, 09:17:30 am »
Chciałbym pokazać jak zamontować kierunkowskazy od Renault Laguna III w Jaguarze x-type

Wyjmujemy lusterka



Zdejmujemy podważając ostrożnie śrubokrętem zapinki i zdejmujemy zewnętrzną część lusterka



Na zewnętrzną część przykładamy szablon(może być ten)



i odrysowujemy



Teraz wycinamy zostawiając linie widoczną



Zaczynamy dopasowywać od ostrego końca kierunkowskazu






Tak wyglądają po dopasowaniu.



Jeśli komuś nie uda się dokładnie dopasować,można od wewnątrz uzupełnić klejem na gorąco a z zewnątrz szpachlówką.

Teraz w wewnętrznej obudowie wycinamy otwór na kierunkowskaz gdyż inaczej nie zapniemy zewnętrznej obudowy.Miejsce na żarówkę w kierunkowskazie odcinamy całkowicie i wkładamy pasek (trzy diody) żółtych diod.



Po zamocowaniu diod,zabezpieczamy folią lub silikonem.




Tak wyglądają po założeniu





« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2013, 09:32:07 am wysłana przez discus9 »

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: Kierunkowskazy w lusterkach
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2013, 10:04:38 am »
Pomysłowe ale prawdopodobnie po zamontowaniu diod, kierunki będą szybciej migały, miałem tak w poprzednim aucie i dopiero uporałem się jak zamontowałem ukryte żarówki... :P
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Kierunkowskazy w lusterkach
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2013, 14:00:30 pm »
Pomysł niezły , ale  moim zdaniem można  to zrobić "czysciej" bez potrzeby lakierowania lusterek. Mysle ze  dremel lub dremelopodobne urządzonko sprawiłoby się znacznie lepiej (używałes  lutownicy oporowej?). Szkoda  że  klosz kierunkowskazu nie bardzo nachodzi na  miejsce cięcia. Co do zastosowanych diód - żarówka w oprawce  by się nie zmiesciła?  Powodzenia i gratuluje zapału do zmieniania  kota .

discus9

  • Gość
Odp: Kierunkowskazy w lusterkach
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2013, 15:44:04 pm »
Kocur666

Pomysłowe ale prawdopodobnie po zamontowaniu diod, kierunki będą szybciej migały, miałem tak w poprzednim aucie i dopiero uporałem się jak zamontowałem ukryte żarówki... :P

Przerywacz pracuje normalnie,zawsze można wstawić rezystor gdy komuś mrugają szybciej.Błędu żarówki również nie pokazuje.



bartnik

"moim zdaniem można  to zrobić "czysciej" bez potrzeby lakierowania lusterek."

Nie lakierowałem lusterek.Przejechałem pisakiem olejnym w kolorze lusterka i lakierem,jest dobrze.


"Mysle ze  dremel lub dremelopodobne urządzonko sprawiłoby się znacznie lepiej (używałes  lutownicy oporowej?)".

Nie używałem żadnej lutownicy,tylko diody lutowałem transfatorową.Używałem "Dremela"wibracyjnego tylko miałem duży brzeszczot.

"Szkoda  że  klosz kierunkowskazu nie bardzo nachodzi na  miejsce cięcia".

Dlatego,że to nie orginał,poszukaj może inny,który swoim kształtem będzie lepiej pasował.Wiesz jaki był problem znaleść podobny kształt obudowy lusterka z kierunkowskazem?Znalazłem tylko dwa Laguny i Mitsubishi.Pozostał mi tylko parking gdzie mogłem znaleść a ludzie myśleli,że kradnę lusterka,sprawdż na sobie reakcje ludzi.

"Co do zastosowanych diód - żarówka w oprawce  by się nie zmiesciła?"

Nie,niema takiej możliwości w tym miejscu w którym mam,może w innym tak,niewiem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2013, 16:08:42 pm wysłana przez discus9 »

discus9

  • Gość
Odp: Kierunkowskazy w lusterkach
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2013, 22:03:28 pm »

enter84

  • Gość
Odp: Kierunkowskazy w lusterkach
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2015, 08:39:46 am »
Witam!
Panowie nie chcę zakładać nowego wątku,więc podepnę się tutaj.
Muszę wymienić wkład lewego lusterka,podpowiedzcie proszę co muszę zdjąć w pierwszej kolejności żeby niczego nie połamać?
Czy muszę na początek zdjąć lakierowaną obudowę czy mogę ten wkład wymienić bez demontażu czegokolwiek...
 :-R

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: Kierunkowskazy w lusterkach
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2015, 15:46:53 pm »
podłączam sie do pytania. Mam pękniete lewe lustro... wypadało by wymienić

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Kierunkowskazy w lusterkach
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2015, 12:07:07 pm »
Nie trzeba zdejmować obudowy. Wystarczy przestawić lusterko do skrajnej pozycji tak,
 aby wkład od strony samochodu jak najbardziej wystawał i delikatnie go podważyć śrubokrętem.
Wkład jest na zatrzaskach. Ja to robiłem w lecie jak było ciepło, ale teraz na mrozie jest większa szansa,
że coś się połamie, choć nie powinno.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

enter84

  • Gość
Odp: Kierunkowskazy w lusterkach
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2015, 12:14:48 pm »
Dzięki za odpowiedź,jeszcze jedna kwestia co oznacza,że lusterko posiada 5pin lub 7pin?
Chodzi o to że lusterko jest dodatkowo składane?dlatego ma te dwa dodatkowe przewody czy się mylę?