Autor Wątek: Temperatura w garażu  (Przeczytany 4756 razy)

Offline Error

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
    • Jaguar XJ6
Temperatura w garażu
« dnia: Wrzesień 30, 2013, 16:35:11 pm »
 :-bry

Jeżeli pomyliłem dział to z góry sory. Chciałem się was poradzić w kwestii przechowywania pojazdu. Planuje w przyszłym roku zakupić drugi pojazd zabytkowy (Cadillac DeVille cabrio)  i bedę musiał wybudować nowy garaż. Teraz mocno mnie martwi jak to jest z temperaturą. Jaguara trzymam w garazu pod domem, gdzie w zimie nie spada temperatura poniżej 10C i wszystko jest ok. Dodam, że nie jeżdzę w ogóle samochodami zabytkowymi w zimie, czyli nie będzie takiej akcji, że z ciepłego pomieszczenia wyjeżdzam na mróz i z powrotem.  Teraz nowy garaz będzie wolno stojący, bez ogrzewania. Nie uszkodzą mi się przez to samochody? musze do tego garażu zaparkować Cadillaca i Jaguara. przypuszczam, że w zimie w nocy temperatura spadnie sporo poniżej zera i zastanawia mnie to, czy z samochodami wszystko bedzie ok, czy nic się nie stanie ze skórami itp. Dodam, że w tym garazu te dwa samochody maja doczekać przynajmniej mojej starości...

Z góry dzięki za wszystkie opinie.

Pozdrawiam!

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: Temperatura w garażu
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2013, 17:08:41 pm »
Jeżeli nie będziesz miał wody w układzie chłodzenia i nie będzie stał na kołach (mogą się zrobić jajka z opon) to nic nie powinno się im stać, skóry możesz zabezpieczyć jakimś specyfikiem do skór, pełno tego jest na rynku.

I wypadało by co jakiś czas je przepalać i raz na miesiąc ładować akumulator...
I z tego co kiedyś wyczytałem baki paliwa powinny być pełne by woda nie skraplała się do benzyny...

Pozdrawiam... :P
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

Jag Daniels

  • Gość
Odp: Temperatura w garażu
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2013, 20:10:20 pm »
Montujesz normalne grzejniki w garażu. Na co dzień trzymasz je skręcone, tak żeby temperatura tam była ok 10 stopni. A jak trzeba coś przy aucie porobić to odkręcasz zawór i już masz ciepło.

Robert Kielce

  • Gość
Odp: Temperatura w garażu
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2013, 21:00:10 pm »
Jak wiadomo samochód nie powinien być mrożony ani nie powinien przebywać w wilgoci, stąd ważne jest by garaż był nie tylko ciepły ale także suchy bez względu na porę roku.

Pawel99

  • Gość
Odp: Temperatura w garażu
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2013, 21:57:43 pm »
U mnie w zimie panuje 10 - 15 stopni w zimie, mam grzejnik olejowy. Przy + 5 stopniach nie odleci nawet śnieg z nadkoli. Obecnie uszczelniam garaż bo są przedmuchy - garaż to zwykły blaszak.

DJ Krystian

  • Gość
Odp: Temperatura w garażu
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 30, 2013, 22:07:59 pm »
Ja mam garaż przy nowym domu i mam ten sam problem, narazie nie robie tam prawie nic ale na przyszłą zimę chyba elektryczny grzejnik sobie sprawie :)

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Temperatura w garażu
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 30, 2013, 22:22:19 pm »
Tak na marginesie to im wyższa temperatura, tym metal szybciej rdzewieje, wychodzi na to że auto powinno być w garażu nieogrzewanym. Chyba że coś się przy nim robi, wtedy jakieś ogrzewanie się przyda.

http://oldtimery.com/index.php?option=com_content&view=article&id=306:korozja&catid=26:warsztat&Itemid=538
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Grodzisk

  • Gość
Odp: Temperatura w garażu
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2013, 23:01:17 pm »
wychodzi na to że auto powinno być w garażu nieogrzewanym.

jazabek wacław nikt nie mówi ze auto trzeba podgrzać...  :-hehe temperatura ma być dodatnia (więc ogrzewany!) , jak chcesz pracować przy aucie to cywilizowana temperatura się przyda. Dla pojazdu najważniejsza jest wentylacja.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2013, 23:06:52 pm wysłana przez Grodzisk »

Kalkoo

  • Gość
Odp: Temperatura w garażu
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 18, 2013, 14:42:20 pm »
Ja mam w swoim garażu zimą około 7-9 stopni w plusie.