Autor Wątek: skrzynia biegów  (Przeczytany 3958 razy)

vivaldi

  • Gość
skrzynia biegów
« dnia: Czerwiec 05, 2013, 15:27:27 pm »
Koledzy w jaki sposób sprawdzić poziom oleju w skrzyni automatycznej silnik 3 litry benzyna

majk1980

  • Gość
Odp: skrzynia biegów
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2013, 15:36:23 pm »

vivaldi

  • Gość
Odp: skrzynia biegów
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2013, 15:44:31 pm »
dzięki Michał

Jawe83

  • Gość
Odp: skrzynia biegów
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2013, 13:30:40 pm »
Super, tego też i mi było trzeba :)

Z tego, co rozumiem, luzuję tą śrubę, jeśli zacznie się z niej sączyć, to znaczy, że mam olej i jest dobrze. Zastanawiam się tylko nad tym "wait until flow stops" - nie raz wyczytywałem, że warto jednak trzymać poziom oleju ponad ten stan.

Jak więc zalecacie, trzymać wyżej, czy czekać, aż wyleci nadmiar przez śrubę?

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: skrzynia biegów
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2014, 13:40:44 pm »
Ma byc jak napisane, az wykapie, ponadto sprawdzamy co jest dosc istotna informacja w polozeniu P na wlaczonym silniku.

Offline Vovapl

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: skrzynia biegów
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2014, 23:10:28 pm »
Takie małe pytanko... Umówiłem się dzisiaj w warsztacie zajmującym się skrzyniami na wymianę oleju i filtru w skrzyni:) Zaskoczyła mnie cena 350zł, taniej niż sądziłem, aczkolwiek gościu twierdzi że w tych skrzyniach wymienia się aby 5,5l oleju :-gwizd Na forum wyczytałem że mieści się 8,8l. Czy ma sens częściowa wymiana czy lepiej zmieniać całość jak się uda? :- pojecia

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: skrzynia biegów
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2014, 10:56:28 am »
Za taką wymiane oleju jaka Ci propouja to barrrrrdzo drogo, no chyba, że w tej cenie masz olej. Jak już co to wymienią Ci te 5,5. Czyli odkrecą śróbe spustową wyleci te 5,5 litra, zaleja 5,5 litra i gotowe. Inna rzecz, że filtra nie wymienią nie zdjemując i rozpalawiając skrzyni. Wtedy bez problemu mogą Ci wymienić całość czyli 8,8

Offline Vovapl

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: skrzynia biegów
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 19, 2014, 16:43:40 pm »
Właśnie w tą cenę wliczony już jest olej i filtr... A skoro piszesz że do wymiany filtru trzeba ściągać skrzynie to zaczynam wątpić  w wiedze tego "mechanika" i zakładu :-trudno

Bedek

  • Gość
Odp: skrzynia biegów
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 19, 2014, 19:13:29 pm »
Bośniak ma rację filtra bez wyjęcia i rozpołowienia skrzyni nie wymienisz. Cały olej możesz wymieni robiąc tzw dynamiczną wymianę oleju ale to tylko u doświadczonych mechaników. Uważaj jeszcze co ten twój mechanik chce nalac bo podejrzewam że jeżeli masz olej wliczony w cenę to naleje coś taniego byle czerwone a ta skrzynia wymaga dedykowanego oleju - na forum jest napisane co to za oleje - ja z głowy nie pamiętam. Jak nalejesz byle co skutki mogą by opłakane.