Autor Wątek: Otwieranie bagażnika  (Przeczytany 15255 razy)

Etain

  • Gość
Otwieranie bagażnika
« dnia: Lipiec 23, 2012, 21:13:40 pm »
Witam wszystkich
Od 2 tygodni jestem posiadaczek X type z 2005. Mam maly problem z bagażnikiem bo podczas otwartego samochodu nie moge otworzyc bagażnika...jedynie na pilota mozna go otworzyc. W instrukcji wyczytalem ze powinno sie normalnie otwierac. Szukalem na forum jakiegos podobnego problemu ale nic nie znalazlem :/.
Czy ktos moze sie spotkal z czyms takim, albo jest w stanie ktos mi powiedziec jak zabrac sie za rozkrecenie tego tylu zeby dostac sie do tego przycisku ?

Pozdrawiam Michał

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Otwieranie bagażnika
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2012, 21:20:18 pm »
Owszem nie zawsze się da otworzyć. Jak wyciągniesz kluczyk ze stacyjki i zamkniesz drzwi to po kilku sekundach nie będziesz mógł otworzyć bagażnika z guzika klapy. Otwórz z pilota drzwi i od razu spróbuj otworzyć klapę z guzika na klapie. Ewentualnie jak przekręcisz kluczyk na świecące kontrolki to też możesz otworzyć z guzika na klapie. Nie zablokuje się też jak zostawisz któreś drzwi otwarte. Po prostu jak są pozamykane drzwi i klapa to się aktywuje alarm który blokuje bagażnik. Drzwi można otworzyć normalnie ale.. tylko drzwi kierowcy nie włączą alarmu od razu. Przy pozostałych zacznie wyć od razu a przy tych zacznie cicho pikać i czekać aż albo włożysz i przekręcisz kluczyk albo naciśniesz otwieranie drzwi. Sprawdź to więc. :-tylko
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Etain

  • Gość
Odp: Otwieranie bagażnika
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2012, 21:28:39 pm »
No wiec nic z tego poniewaz o tym auto alarmie juz wczesniej doczytalem i kilka razy sam sie przekonalem jak mi zaczal wyc :D. Wydaje mi sie ze to jednak ten przycisk okrągły na drzwiach bagażnika :P. Ale slucham kolejnych porad :D.
A swoja droga da sie jakos wylaczyc ten autoalarm ? W sensie zeby zalaczal sie tylko przy zamknietym samochodzie i wylaczal przy otwartym ?

Etain

  • Gość
Odp: Otwieranie bagażnika
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 24, 2012, 19:35:31 pm »
A wiec poradzilem sobie :D. Spedzilem 2 godzinki i zrobione. Kabelki nie wytrzymaly bo byly zbyt mocno ponaciagane. Chyba poprzedni wlasciciel cos kombinowal bo nie chce mi sie wierzyc ze oryginalnie mogly byc takie krotkie :).
Pozdrawiam

Mruczek

  • Gość
Odp: Otwieranie bagażnika
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2014, 16:10:00 pm »
Witam wszystkich
Od 2 tygodni jestem posiadaczek X type z 2005. Mam maly problem z bagażnikiem bo podczas otwartego samochodu nie moge otworzyc bagażnika...jedynie na pilota mozna go otworzyc. W instrukcji wyczytalem ze powinno sie normalnie otwierac. Szukalem na forum jakiegos podobnego problemu ale nic nie znalazlem :/.
Czy ktos moze sie spotkal z czyms takim, albo jest w stanie ktos mi powiedziec jak zabrac sie za rozkrecenie tego tylu zeby dostac sie do tego przycisku ?

Pozdrawiam Michał

Część Michał.
Od kilku dni mam ten sam problem - ani pilotem ani guzikiem nie jestem w stanie odtworzyć bagażnika (a mam w nim rzeczy które są mi potrzebne). Podejrzewam że silniczek bagażnika się zepsuł :/
Jak w końcu udało się Tobie otworzyć bagażnik? Co trzeba tam wymienić?

Etain

  • Gość
Odp: Otwieranie bagażnika
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2014, 18:21:16 pm »
Ja akurat mialem troche inny problem, bo ja moglem otworzyc z pilota. U mnie problem byl w tym okraglym przycisku na bagazniku, ktory dziala na zasadzie zwarcia dwoch przewodow. Jeden przewod sie urwal bo byl krotki i drzwi sie nie otwieraly. U Ciebie to wyglada na jakis problem z silniczkiem, a szczerze powiedziawszy nie wiem jak otworzyc mechanicznie ten bagaznik Oo

Podobno jest taka raczka do otwierania choc ja takiej u siebie nie widzialem...potem zobacze jak bede gdzies jechal. Ewentualnie sprawdz bezpiecznik 55 pod kierownica
http://www.tinypic.pl/4tab9fo304gs
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2014, 18:26:08 pm wysłana przez Etain »

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Otwieranie bagażnika
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2014, 12:00:34 pm »
Witam.
Mam problem z otwarciem bagażnika.

Wczoraj wyciągałem akumulator i po jego wsadzeniu programowałem zamykanie szyb z kluczyka zauważyłem, że nie działa otwieranie klapy.
Może to tylko głupi zbieg okoliczności, ale wcześniej wszystko działało. Jedyno objaw to ze przy zamykaniu trzeba bylo mocniej docisnac klapę ręką.

Czytalem wątek o programowaniu kluczyka - wykonałem zgodnei z instrukcją.
1-2-1-2-1-2-1-2-1-0 jak najszybciej przekręcać stacyjką był gong, ze gotowy na programowanie, następnie naciskam guzik na pilocie i słychac gong ok (obojetnie jaki guzik łacznie od klapy bagaznika).

Niestety mam kanapę nieskładalną i pojęcia nie mam co dalej zrobić.
prośba o pomoc

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Otwieranie bagażnika
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 02, 2014, 14:41:42 pm »
gonzo ja mam składaną klapę, ale otwiera się ją pociągając za uchwyty z bagażnika, więc w sumie niewiele by to dało. Jedyna przewaga, to chyba taka, że po położeniu tylnego podłokietnika można byłoby pokusić dostać się do bagażnika właśnie tamtędy
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Otwieranie bagażnika
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2014, 14:55:11 pm »
przymierzam się do awaryjnego wejscia do bagaznika przez zdemontowanie kanapy tylnej - nic nie udało mi się sensownego znaleźć na ten temat takze ta metoda pozostała
pytanie czy w kazdym X-Type jest linka do otwierania bagażnika ze srodka
pytam bo ja nie przypominam sobie tego u siebie
czy wewentualnie ktoś mógłby zrobic zdjęcie gdzie ona dokładnie jest

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Otwieranie bagażnika
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 14, 2014, 15:32:25 pm »
Nigdy takiej linki nie widziałem w x-typie, u mnie na pewno nic takiego nie ma.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Otwieranie bagażnika
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 13, 2014, 10:10:39 am »
1. Sposobem jest demontaż tylnej kanapy ( u mnie jest nierozkładalna i nie wybrałem tej drogi).
2. metoda - dziurka w klapie
Zainspirował mnie link:
http://www.jaguarforums.com/forum/x-type-14/emergency-boot-access-solution-pre-emptive-only-107951/

Konieczne jest wykonanie dziurki w klapie pod tablicą (zdjęcie w załączniku).
Spokojnie można ją wykonać wkrętarką akumulatorową i wiertło 5-6 (trzeba dopasować do drutu, jaki musimy użyć i jakiego mamy pod ręką - ważne by był twardy).

Następnie wkładamy drut zakrzywiony pod kątem 90st. zakrzywieniem do dołu.
Jeśli go mamy wsadzonego przekręcamy jak klucz przeciwnie do wskazówek zegara.
Mnie zaskoczyło za, którymś tam razem, (ale mac 5 min mi to zajęło zanim się otwarło).

Po otwarciu przyjrzałem się - oczywiście nie ma czegoś takiego w europejskiej wersji jak linka do awaryjnego otwierania bagażnika, więc metoda 1 wydaje się bardziej inwazyjna.

Oczywiście przyczyną nie otwierania bagażnika okazał się przerwany plus od zamka.

Acab

  • Gość
Odp: Otwieranie bagażnika
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 13, 2014, 18:08:02 pm »
Dzięki powyższej instrukcji udało mi się dostać do bagażnika przez wywierconą dziurkę, okazało się że urwał się jeden z kabelków, a zbieg okoliczności chciał że przy montażu tablicy  :-thank

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Otwieranie bagażnika
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 14, 2014, 08:08:54 am »
No niestety to częsta wada w Jaguarach (nie tylko w X-ach) i producent o tym doskonale wie.
W niektóych wersjach do bagażnika jest kluczyk, ale tylko ASO Jaguar go ma i nie udostępnia z wiadomego powodu.
Cieszę się, że moja instrukcja zadziałała i u Ciebie.

"klucz - drut" lepiej trzymać na wszelki wypadek

Offline Asia

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: Otwieranie bagażnika
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 12, 2021, 19:02:11 pm »
Bardzo często klapa bagażnika w xtype nie otwiera się ponieważ uszkadza się przewód masy (ten czarny :-). Zanim wywierci się dziurę za tablicą rejestracyjną lub rozmontuje kanapę tylną warto sprawdzić czy przy próbie otwierania klapy bagażnika pilotem lub guzikiem nie zapalają się żarówki nad tablicą rejestracyjną- jeśli tak to jest to sygnał o problemie z masą. Wtedy otwarcie bagażnika zajmie 5 minut. Potrzebny tylko dłuższy kabel. Wystarczy włożyć przewód do miejsca po żarówce która oświetla tablicę rejestracyjną a drugą końcówkę przyłożyć do masy (np. minus na akumulatorze). Przycikamy guzik otwierania bagażnika i bagażnik otwarty :-) (wyjmujemy zakupy:-)
Kabel w 99% przypadków jest uszkodzony w rogu klapy bagażnika po lewej stronie w gumowej osłonie którą świetnie widać. Ściągamy tę rurkę gumową i szukamy przerwanego kabla (czarnego). Łączymy go z powrotem - lepiej trochę go przedłużyć dodatkowym kabelkiem żeby się nie przerwał znowu. Całość akcji trwa 5-15 minut i bagażnik chodzi jak nowy bez robienia dziur czy rozkręcania foteli.
Przynajmniej u mnie to zadziałało. Piszę o tym tutaj bo może komuś się przyda a ja znalazłam tę informację na zagranicznym forum i dzięki temu mogłam odwołać wizytę w serwisie gdzie oferowali rozwiązanie z wierceniem bagażnika. Najistotniejsza sprawa to sprawdzenie czy podczas prób otwierania bagażnika zapalają się te lampki nad tablicą!!! Jeśli tak to jesteśmy uratowani :-) (Warto też mieć pewność, że żarówki nie są spalone- u mnie zapalała się tylko jedna żarówka bo druga była spalona). Pozdrawiam i nie życzę nikomu zatrzaśnięcia bagażnika z zakupami czy portfelem w środku...

Offline peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • X-type V6 3.0 2008
Odp: Otwieranie bagażnika
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 13, 2021, 18:25:56 pm »
czemuś o dobra Kobieto wcześniej tego nie napisała ?  :'( ;D ... niestety musiałem rozebrać kanapę aby się dostać do środka ... a teraz to juz przewód naprawiony i pewnie do śmierci wystarczy  ;) ... ale pewnie innym się przyda  :-za pozdrawiam