Autor Wątek: X-type 3.0 myśle o sprzedaży lub zamianie  (Przeczytany 4470 razy)

Artur G.

  • Gość
X-type 3.0 myśle o sprzedaży lub zamianie
« dnia: Maj 08, 2012, 09:32:25 am »
Moi drodzy koledzy i koleżanki.
Jestem  zagorzałym fanem samochodów  m-ki  LANCIA oraz lubię  silniki  V6. Miałem Lancie, kilka  lat w klubie  Lancii itd.
Szukałem  jakieś maszyny  V6 i  spośród Lancii Thesis,  Alfy 166, Rovera 75 ostatecznie  Saab 9.3  pozostało na Lancii i Jaguarze. Z uwagi na  to  że  Lancia  mechanicznie  i   elektronicznie  jest  samochodem  o  znacznym  stopniu  skomplikowania wybór  padł  na Jaguara.
Szukałem  z  pół  roku, az trafiłem, że   w  moim mieście  prezes  jednej  z  firm  sprzedaje Jaga.   Krótka wizyta służbowa  u niego i  Jaguar od stycznia 2011r. jest  u mnie  (zapraszam do  działu  "Galeria". )
Ale dlaczego ten temat stworzyłem? hmm, proszę  o  zrozumienie,  ale  kilka dni temu mój znajomy kupił Lancie Thesis 3.2 V6. Pojeździłem, popatrzyłem  i   miłość  wróciła, przeskoczyła rozsądek jakim jest X-type. X jest lepszy  w  każdym  calu   poza   wnętrzem i  nietuzinkowym wyglądem Thesis.
Bardzo  Was proszę  o radę  co  robić,  żona dała mi  "wolną" rękę. Ona ma swoja Alfę. I teraz  tak  czy próbować sprzedać jaguara i  w  tej  cenie  kupić  Lancie, może  zamiana  Lancia  - Jaguar. Co  robić?  :-cry
Samochodem  jeżdżę  tylko   5 tys  km  rocznie ( ok. 10 tys.  na  dwa),  Jaguar jest dla  mnie  autem reprezentacyjnym, ot  dostojnie  lubię  gdzieś  pojechać.   
Bardzo proszę  mnie  wyleczyć  lub uleczyć.
Jeśli  wątek jest nie  w tym miejscu  co trzeba  proszę o przeniesienie. 
Dzieki Wam za pomoc ...  :-thank :-help

Offline wrojag

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.351
Odp: X-type 3.0 myśle o sprzedaży lub zamianie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2012, 21:19:52 pm »
Pracowałem kilka lat w jednej ze spółek fiata i szef rady nadzorczej w momencie wejścia Thesis dostał ją jako auto służbowe.
Zapytany jak mu się autko podoba odpowiedział że jest ogólnie OK tylko w Lancii (wcześniej miał Alfę) czuje się jak kierowca który przyjechał po pasażera.  :-hehe :-hehe
W X-typie tego problemu nie masz. :-V

góral

  • Gość
Odp: X-type 3.0 myśle o sprzedaży lub zamianie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2012, 21:47:44 pm »
Ujmę to tak:
Jeśli chcesz Lancię to chyba źle trafiłeś, jeśli chcesz Jaguara to dobrze trafiłeś. Nie pytaj na forum wielbicieli Jaguara o inne marki, PAMIĘTAJ :-tylko

Artur G.

  • Gość
Odp: X-type 3.0 myśle o sprzedaży lub zamianie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2012, 06:23:47 am »
Ujmę to tak:
Jeśli chcesz Lancię to chyba źle trafiłeś, jeśli chcesz Jaguara to dobrze trafiłeś. Nie pytaj na forum wielbicieli Jaguara o inne marki, PAMIĘTAJ :-tylko
Dlaczego źle  trafiłem,  dlatego że chcą  Thesis?  samochód  tak  samo ładny,  na pewno dużo bardziej  kapryśny  od x-type. Miałem dwie  Lancie - Dedra i  Kappa  - obie chwalę.  Kupiłem pewnego  jaguara -  ogromnie  sobie chwalę. Moja  przyszłość wiążę z dwoma  modelami -  albo  Lancia Delta III  albo  Jaguar  xj350 ew.   XF. Tylko   pb.
A cóż złego, że   chcę spróbować Lancii Thesis? To mój  ostatni  dzwonek   z tym modelem, za rok, dwa może  trzy  będę szukał  wskazanych  wyżej  modeli. 
Ze swojej strony mogę  zaoferować pewnego  x-typa. Najlepiej  zamiana  na Thesis.  Nigdy  złego  słowa  nie  powiedziałem  na jaguara,  mój  jeździ  super, każdy  dzień  za  kierownica  to przyjemność  ale   chce  spróbować  tez  Thesis. To  chyba  nic złego?

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: X-type 3.0 myśle o sprzedaży lub zamianie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2012, 10:15:59 am »
Według mnie większy prestige ma Thesis niż X-Type jako model. Niestety większość ludzi nie rozumie tego i porównuje markę, i tu Jaguar zdobędzie więcej głosów. Thesis większy, bardziej komfortowy, lepiej wykonany, no i sam fakt że papież miał takiego. Czy Karol jeździł iksem? Thesis to flagówka jak XJ, a X-Type jak Ypsilion - najmniejsze dziecko.

Ja również stoję przed zakupem auta, tylko że dla żony. Celuję w 4x4, ale wolałbym coś z segmentu D, SUV odpada. Jako że jeżdżę XJotem fajnie by było kupić X-Type'a, ale mimo wielu chęci to auto odpada. Jakoś nie mogę się do niego przekonać. Pierwsza opcja "wolę zostać przy Renault", a druga "zaryzykować z AR Crosswagonem". Mimo 15 lat ta bryła po dziś dzień się podoba.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2012, 10:21:32 am wysłana przez Choina »
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Artur G.

  • Gość
Odp: X-type 3.0 myśle o sprzedaży lub zamianie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 09, 2012, 10:34:40 am »
Według mnie większy prestige ma Thesis niż X-Type jako model. Niestety większość ludzi nie rozumie tego i porównuje markę, i tu Jaguar zdobędzie więcej głosów. Thesis większy, bardziej komfortowy, lepiej wykonany, no i sam fakt że papież miał takiego. Czy Karol jeździł iksem? Thesis to flagówka jak XJ, a X-Type jak Ypsilion - najmniejsze dziecko.

Bardzo  trafna  opinia. 
Co do żony,  to kup  jej  x-typa. Moja  kocha  nim jeździć (super widoczność, ogromne  lusterka, czujnik parkowania,  pozycja  za  kierownicą  -  a  ma  "tylko 157 cm). jak   tylko może   i nie widzę  ;) to śmiga Jaguarem ...  no  chyba że  dużo jeździ to  coś  oszczędniejszego.
Mnie  na  forum lancii podpowiadają aby   pozbyć się  Alfy ,  zostawić  Jaga  i  dokupić  Thesis.  Brakuje  trochę dudków  bo  czemu nie ...
Najciekawsze  jest to, że  już dziś  nie mam (remont całego wnętrza domu wykonałem) i na przypływ  gotówki muszę  poczekać   ze dwa  lata  .....tylko że wtedy  stanieją  mi Delty III i  Thesis  przejdzie do  lamusa.

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: X-type 3.0 myśle o sprzedaży lub zamianie
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 12, 2012, 16:55:02 pm »
Bierz Teresę :)
Ja dwa lata temu miotałem się między Thesisem a Peugeotem 607 - wybrałem ostatecznie 607 i dziś widząc na ulicy Lancię żałuję za każdym razem że jej nie kupiłem - wystraszyło mnie spalanie na poziomie 17/100 po mieście. Napisz coś więcej o swoim X-typie, szukam czegoś dla żony ...

Piotr

P.S.
" Nie pytaj na forum wielbicieli Jaguara o inne marki " - myślę że wielbiciele Jaguarów doskonale znają się na rzeczy, tzn wielbią auta nietuzinkowe i ponadczasowe, a Thesiska również taka jest. Warto więc spytać tutaj o opinię o innym nieprzeciętnym aucie bo być może ktoś ma lub miał takie auto, wydaje mi się że prawdopodobieństwo tego jest większe niż np na forach aut niemieckich...

Artur G.

  • Gość
Odp: X-type 3.0 myśle o sprzedaży lub zamianie
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 13, 2012, 12:24:43 pm »
Bierz Teresę :)
 Napisz coś więcej o swoim X-typie, szukam czegoś dla żony ...

Piotr
Piotrek, zerknij  do  działu Galeria, tak są fotki i opis.
Z tym, że  już  rodzi sie "ale" a mianowicie wczoraj   zorganizowaliśmy sobie rozpoczęcie sezonu grillowego Lancii Klub polska  regionalne. Wiele rozmawialiśmy nt. mojego  planu i miałem propozycje  od  kolegów aby poczekać na Lancie deltę III  bo: dobrą Thesis ciężko kupić,   za dwa  lata  będzie  problem  ze sprzedażą, Jaguara  masz fajnego  itp. Sam już nie wiem.
Chyba raczej Jag zostanie u mnie. No chyba że  bym   pilnie  trafił  dobrą Thesis koniecznie z silnikiem  pb z wykluczeniem  V6 3.2.