Autor Wątek: Zawieszenie tylne  (Przeczytany 3739 razy)

Marr

  • Gość
Zawieszenie tylne
« dnia: Marzec 27, 2012, 15:37:01 pm »
Cześć,
posiadam Jaguara X-Type 2.0 V6 z 2002 roku. Przymierzam się właśnie do wymiany amortyzatorów tylnich, ale wszystkie oferty w internecie dotyczą tylko jednej firmy Bilstein. Nie ma żadnych innych? Czy ktoś mógłby mi podrzucić linka do odpowiedni?

A druga sprawa jest następująca. Tylne zawieszenie piszczy mi jak stara szafa. Mechanik po osłuchaniu uznał że to wymiany są tuleje tylnego wahacza. Z tego co zrozumiałem to wahacze z tyłu są dwa, chodzi o jakiś wygięty (przedni-tylni? ;)). Tuleje według mechanika to gumowo-stalowa - pływająca.
Nie potrafię znaleźć takich jak trzeba, nie mogę też znaleźć żadnych schematów zawieszenia, żeby sprawdzić ewentualnie kody tych części... czy ktoś mógłby mi pomóc?

BlackV6

  • Gość
Odp: Zawieszenie tylne
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2012, 15:44:00 pm »
witam na forum Jaguar :)

Większość z nas ma ten sam problem ,nawet nowe gumy skrzypią po 2 miesiącach od założenia , ja ma te zawieszenie z tyły zamontowane ( z reszta jak większość użytkowników iksa ) cisza cisza błoga cisz  ;D

http://poliuretany.olkusz.pl/pl/jaguar_x-type-2001

Proponuje używać szukaj :) nie będziesz musiał czekać na odpowiedz

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,12564.0.html

Bedek

  • Gość
Odp: Zawieszenie tylne
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2012, 18:23:51 pm »
Mechanik ma racje, a tuleje znajdziesz tu : ( piszczą te większe ) http://allegro.pl/tuleja-wachacza-wachacz-jaguar-x-type-koncowka-i2197023579.html

BlackV6

  • Gość
Odp: Zawieszenie tylne
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2012, 21:18:51 pm »
najbardziej z tego wszystkiego bawi mnie ta cena hhahaha

banderizmo

  • Gość
Odp: Zawieszenie tylne
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2012, 21:30:54 pm »
jestem wlaśnie po wymianie amorków tylnich w dokładnie takim samym modelu 2.0 v6 2002. Założyłem Bildstein i póki co jestem zadowolony. Kupiłem po 300zł brutto za sztukę. Uważam, że cena jest przyzwoita.

Marr

  • Gość
Odp: Zawieszenie tylne
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 28, 2012, 17:54:36 pm »
Dzięki za błyskawiczne odpowiedzi, jeszcze dziś kupię tuleje poliuretanowe i pewnie amortyzatory :) :-thank

Artur G.

  • Gość
Odp: Zawieszenie tylne
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2012, 08:42:49 am »
U mnie tez  niestety  zaczęło  skrzypiec,  wstyd jeździć bo się  ludziska  oglądają  co to  za  frędzel jedzie  i skrzypi (trochę  przesadziłem  ;) ale  faktycznie skrzypi) ... czy da się  na  kilkanaście dni  zlikwidować skrzypienie, chociaż w ciszy  do kościoła w święta  pojechać,  jakieś   doraźne  WD40 itp.?

Kurcze  kilka dni po świętach  stawiam  w  pierwszej kolejności  Alfę  na  generalkę zawieszenia ... po niej czas  na  kota ... pewnie  za  niemniej  jak  miesiąc. ... do tego  czasu pasowałoby go uciszyć.

BlackV6

  • Gość
Odp: Zawieszenie tylne
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2012, 09:40:16 am »
Ja użyłem smaru isoflex pomogło na miesiąc w sumie dopóki go nie wymyło :)