Autor Wątek: Napinacz i rolki paska od alternatora i a/c  (Przeczytany 11658 razy)

kusfelan

  • Gość
Napinacz i rolki paska od alternatora i a/c
« dnia: Luty 23, 2012, 21:35:03 pm »
Przymierzam się do wymiany napinacza i rolek od alternatora i klimatyzacji i nie wiem czym mam się kierować przy zakupie tych części. na angielskim ebay widzę naciągacz za  40 funtów a gdzieś na polskiej stronie widziałem za prawie 400 zl. ale czy są to dobre rzeczy ? a może wiecie gdzie można kupić tanio i dobrze lub chociaż czego mam szukać _producent . Moze ktoś dysponuje jakimiś numerkami części ? Chce wymienić pasek napinacz i rolki (chyba trzy?)
Pozdrowienia od kotka estate z dwu litrowym diselkiem z  pierwszej połowy2004 roku.

cobi

  • Gość
Odp: Napinacz i rolki paska od alternatora i a/c
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2012, 21:57:44 pm »

Co do ceny to napinacz własnie kosztuje coś koło 300-400 niestety  :- pojecia
Posiada amortyzatorek dlatego jest taki drogi.
Brałem wszystko SKF.
Całość napinacz, rolki plus pasek wyszło coś koło 500



specnaz

  • Gość
Odp: Napinacz i rolki paska od alternatora i a/c
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2012, 07:59:19 am »
witam.. nie wiem jak wygląda napinacz i rolki w dieslu, ja posiadam benzynę 2.5 i też miałem do wymiany łożyska bo już szumiały i piszczały na rolkach i napinaczu, koszt nowych był masakryczny więc wyciągnołem spisałem numery samych łożysk, kupiłem same łożyska po dwadzieścia parę zł. za sztukę  i założyłem do starych rolek i napinacza, problem możesz mieć z napinaczem jeśli ten amortyzatorek o którym pisał COBI jest zużyty bo w tedy pasuje żebyś wymienił cały napinacz a nie tylko łożysko, poznasz to po tym że jak odpalisz auto napinacz powinien stać w jednym miejscu, jeśli jest zużyty będzie drżał.

cobi

  • Gość
Odp: Napinacz i rolki paska od alternatora i a/c
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2012, 10:40:04 am »
Dokładnie taki jak koledzy pokazali.
W napędzie jest ten napinacz, 3 rolki (razem z tą na napinaczu) oraz pasek wielorowkowy.

warcz

  • Gość
Odp: Napinacz i rolki paska od alternatora i a/c
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2012, 20:14:14 pm »
Dobre pytanie i na czasie także u mnie.
Czy ktoś ma doświadczenia co powinno zostać wymienione? Widziałem film instruktażowy wymiany w Passacie i jako komplet wymieniano napinacz, koło pasowe wraz z śrubami mocującymi oraz koło na alternatorze. Słyszałem że przy okazji dobrze wymienić pompę wody bo koszt już nie jest wielki.
Proszę o opinie i może instrukcje jak do tego tematu podejść bo w Passacie cały przód rozebrali.
Tutaj filmik http://www.youtube.com/watch?v=7rln2XUTfDE&feature=related

Jak to ugryźć w X bo dojście z boku paskudne.

kusfelan

  • Gość
Odp: Napinacz i rolki paska od alternatora i a/c
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2012, 20:19:14 pm »
No i po wymianie napinacza rolek i paska . Jest zupełnie inaczej-ciszej i nie tylko podczas postoju ale i jazdy. Pełna satysfakcja.

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Napinacz i rolki paska od alternatora i a/c
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2012, 01:00:26 am »
Witam, własnie dzis odebrałem kota ze szpitala i wymienione:
-napinacz paska wielorowkowego razem z rolka (uszkodzone bylo trzymanie sprezyny w podstawie i rolka szumiała)
-pozostałe dwie rolki prowadzące (mocno szumialy)
-pasek wielorowkowy
-kolo główne od wału (juz bylo zmęczone i latało na boki więc szkoda to zostawiać, tam jest tłumienie jakby ktoś nie wiedział)
-przegląd alternatora przy okazji (wymiana łożysk bo juz troche było słychać)
-wymiana hydraulicznego napinacza łańcucha rozrządu (nie trzymał dobrze, okazało się podczas przykręcania koła pasowego)

Trudny dostęp, trzeba łapy z silnika odkręcać i opuścić silnik. Ale efekt.... chodzi jak zegarek:). Wszystkie części firmowe, nie podróbki. P.S. okazuje się że ten hydrauliczny napinacz łańcucha rozrządu jest minimalnie inny od tego z mondeo mkIII tdci 2.0, piszę o tym bo może się komuś przydać taka informacja.
Pozdrawiam

andrew140785

  • Gość
Odp: Napinacz i rolki paska od alternatora i a/c
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 04, 2012, 19:58:55 pm »
Kolego Koczis a gdzie kupowałeś ten napinacz hydrauliczny łańcucha i ile on kosztował? ;)
No i jaki miałeś przebieg że wymieniałeś go?  :-A

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Napinacz i rolki paska od alternatora i a/c
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 05, 2012, 22:33:22 pm »
przebieg 110tyś, jak juz było rozkręcone to warto sprawdzić wszystko. Co do części, to kupował mi brat w hurtowni HART, części SKF, koło główne na wale - corteco. Jeśli jesteś z okolic Bytomia, to mam możliwość załatwienia. Są też dostępne części odpowiedniki, tańsze średnio 30% od markowych. Jak co to pisz na priv.

Wolf4444

  • Gość
Odp: Napinacz i rolki paska od alternatora i a/c
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 02, 2016, 10:38:11 am »
Witam wszystkich.

Jestem przed wymianą osprzętu alternatora oraz regeneracji samego alternatora z powodu falujących obrotów na biegu jałowym w moim kocie 2.0 diesel.
Bardzo proszę Was koledzy czy ta oferta będzie ok z tym kompletem na allegro??

SPECYFIKACJA CZĘŚCI:
NAPINACZ KPL BSG
PASEK WIELOROWKOWY HUTCHINSON 6PK1640 szt.1
ROLKI POŚREDNIE OSPRZĘTU NACHI JAPAN szt.2
SPRZĘGŁO ZWROTNE ALTERNATORA ZEN ( WOLNE KOŁO ) szt.1

Zwłaszcza jeżeli chodzi o te wolne koło na alternatorze ze sprzęgiełkiem zwrotnym zamiast koła pasowego. Wiadomo po usunięciu tego garbu na obudowie alternatora.
Chcę zrobić komplet na lata bo wiem ,że dostęp fatalny. A pasek i rolki już widać ,że są wyrobione. Na pasku widnieje rowek.
Bardzo proszę o poradę i ewentualnie inną lepszą propozycję oraz czy coś dodatkowo należy wymienić za jednym odkręceniem i opuszczeniem silnika.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam wszystkich.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2016, 15:24:07 pm wysłana przez Choina »

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Napinacz i rolki paska od alternatora i a/c
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2016, 11:46:07 am »
Zestaw jest ok,
Ja kupowałem u tego sprzedającego sprężynę i rolki - gość przez telefon wie co mówi i przyznam szczerze, że się zna na tym co sprzedaje (oczywiście powie, że rolka ZEN`a jest najlepsza itd.).
U siebie zamontowałem rolkę INA (od benzyny miała na sobie taki dodatkowy pierścień). W fimie zajmującej się alternatorami wywalili go i nie trzeba było ścinać kołnierza alternatora.
W mondeo znajomego przerabialiśmy to samo - tam trzeba było ściąć brzeg - wszystko działa już 3 lata (u mnie w X-ie nie dawno wymieniłem wszystko na nowe łącznie z kołem pasowym Dayco, bo doszedłem do wniosku, że +320zł przy tej operacji nie zbawi mnie).

Co do falujących obrotów - rozumiem, że to tylko dźwięk, a obrotomierz stoi w miejscu :)
Często przyczyną są wyrobione tulejki trzymające sprężynę.

Wolf4444

  • Gość
Odp: Napinacz i rolki paska od alternatora i a/c
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 02, 2016, 12:34:56 pm »
Dziękuję bardzo za opinie na temat tego zestawu. Może ktoś jeszcze ma zdanie na temat tej oferty oprzyrządowania?
Natomiast kolego gonzo7 obroty falują i w dzwięku i na obrotomierzu nawet dochodzi niekiedy ,sporadycznie do prawie 1500 obrotów
I falują przy zimnym i trochę też przy zagrzanym.
Kolego gonzo7 mówisz o dodatkowej wymianie koła pasowego wału korbowego ? DAYCO?

Będę wdzięczny za kolejne instrukcje.

Pozdro
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2016, 15:26:08 pm wysłana przez Choina »

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Napinacz i rolki paska od alternatora i a/c
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 02, 2016, 12:52:22 pm »
Jeśli chodzi o dayco to mam złe doświadczenia jeśli chodzi o osprzęt do ciężarówek/autobusów - potrafią rolki rozlecieć się po 800km.
Z ciekawości spojrzałem do hurtowni i gates jest po niecałe 371zł a febi po ok 340 a corteco po 401, resztę chcesz to też mogę sprawdzić