Autor Wątek: Kluczyk scyzoryk - programowanie  (Przeczytany 9654 razy)

antipathiQue

  • Gość
Kluczyk scyzoryk - programowanie
« dnia: Styczeń 12, 2012, 19:47:42 pm »
Witam wszystkich,

Jak już wcześniej pisałem od tygodnia w moim garażu parkuje S-Type z 2003 roku (3.0 V6 automat).
Wspominałem również, że jest w nim kilka rzeczy do zrobienia - dziękuje za polecenie Car Service z Rybnika. Byłem, rozmawiałem - podoba mi się. Właściciel faktycznie podchodzi do tematu bardzo poważnie. Jestem umówiony na full service w poniedziałek (16.01), po wszystkim powiadomię Was o rezultacie.

Nie o tym jednak chciałem pisać.
Mianowicie... Do kota jest kluczyk-scyzoryk w którym nie działają przyciski (otwieranie, zamykanie, bagażnik i światła). Ktoś zbyt długo wymieniał baterie i kluczyk się rozprogramował.
W serwisie wołają za programowanie kluczyka 315zł.
Moje pytanie - czy kluczyk moge zaprogramować sam czy konieczne będzie podpięcie pod komputer diagnostyczny.
Drugie pytanie - czy ktoś blisko mnie (może macie takie informację) czyli Rybnik i okolice (bądź okolice Opola) może mi pomóc z tym kluczykiem zamiast serwisu ? Nie chodzi o koszty, raczej o możliwość spotkania się z kimś kto zna sie na kotach i ich elektronice, nawiązanie kontaktów etc. Czy do tego potrzebny jest komp Jaguara czy wystarczy jakiś uniwersalny?

Pozdrawiam,
Jakub.



cziff

  • Gość
Odp: Kluczyk scyzoryk - programowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2012, 11:50:21 am »
Programować można chyba tylko w ASO >:(

rodger

  • Gość
Odp: Kluczyk scyzoryk - programowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2012, 16:07:23 pm »
Do rocznika 2003 na pewno programuje się przez komputer, po 2003 nie wiem, ale spróbuj znaleźć na youtube, programowanie mondeo na kluczu (scyzoryku) z s-type.

lolek100

  • Gość
Odp: Kluczyk scyzoryk - programowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2012, 00:59:12 am »
lift s-type był już w 2002 roku, wtedy weszły scyzoryki w kluczyku

z tego co wiem to pilot można zaprogramować sprzętem do jaguara IDS, jeszcze nie miałem czasu tego wypróbować, ale programowałem immobilizer z tego kluczyka, pilot też będę robił w wolnej chwili.
Na próbę wykonałem sobie do x350 trzeci kluczyk, dorobienie wkładu z 80zł, pilot i immo zabrałem z s-type (x350 i s-type od 2002 do 2007 mają takie same kluczyki) 

S-type, były trzy wersje.
I - '99-'02
II - '02-'04 nowe wnętrze, silnik i skrzynia, zawieszenie i cała elektronika
III- '04 -'07 nowe zderzaki, aluminiowa maska, lampy tył

Pozdrawiam Karol

antipathiQue

  • Gość
Odp: Kluczyk scyzoryk - programowanie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2012, 14:08:23 pm »

Witam,

Chciałem dokończyć temat programowania pilota i dorabiania kluczyka...
Udało się!
A zawdzięczam to wysokiej klasy specjaliście jakim jest Pan Arek z Katowic, który prowadzi punkt dorabiania kluczy w markecie Selgros w Katowicach przy Lwowskiej 32.
Ma świetny sprzęt do programowania, intuicję i umiejętności a do tego cały czas się rozwija i uczy w swojej dziedzinie.
Zamówił mi kluczyk z pilotem, rozbroił mój kluczyk, wszystko ładnie zaprogramował (pomimo że mam amerykańską wersje S-Type), w serwisie stwierdzili, że to dużo roboty a Pan Arek zrobił to w pół godziny.
Mam teraz dwa działające, zaprogramowane kluczyki z pilotami.
Jeżeli ktoś ma podobny problem z kluczykami i nie tylko (Pan Arek, tak jak i my wyznaje zasade  :-tylko, jeździ XJ'tem) mogę przekazać namiary na PW.

Pozdrawiam,
Jakub.

 

Jar

  • Gość
Odp: Kluczyk scyzoryk - programowanie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2012, 14:31:59 pm »
Czy kolega może zdrzdzić koszt programowania? :-A

wojt

  • Gość
Odp: Kluczyk scyzoryk - programowanie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2012, 14:50:59 pm »

Witam,

Chciałem dokończyć temat programowania pilota i dorabiania kluczyka...
Udało się!
A zawdzięczam to wysokiej klasy specjaliście jakim jest Pan Arek z Katowic, który prowadzi punkt dorabiania kluczy w markecie Selgros w Katowicach przy Lwowskiej 32.
Ma świetny sprzęt do programowania, intuicję i umiejętności a do tego cały czas się rozwija i uczy w swojej dziedzinie.
Zamówił mi kluczyk z pilotem, rozbroił mój kluczyk, wszystko ładnie zaprogramował (pomimo że mam amerykańską wersje S-Type), w serwisie stwierdzili, że to dużo roboty a Pan Arek zrobił to w pół godziny.
Mam teraz dwa działające, zaprogramowane kluczyki z pilotami.
Jeżeli ktoś ma podobny problem z kluczykami i nie tylko (Pan Arek, tak jak i my wyznaje zasade  :-tylko, jeździ XJ'tem) mogę przekazać namiary na PW.

Pozdrawiam,
Jakub.

 
Pierwszy raz słyszę o dorobieniu+pilot poza serwisem,również jestem ciekawy kosztów :-W :-super
Może jest różnica w modelach przed i poliftowych? :- pojecia

antipathiQue

  • Gość
Odp: Kluczyk scyzoryk - programowanie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2012, 13:01:15 pm »

Witam,

Już wszystko tłumaczę.
Miałem tylko jeden kluczyk do mojego kota. Wersja amerykańska. Nie działały przyciski na pilocie (kluczyk scyzoryk).
W serwisie powiedzieli że pilot nie żyje. Cena w salonie nowego kluczyka z pilotem 1300zł.
Zacząłem szukać alternatywy dla ASO i natknąłem się na punkt dorabiania kluczy Pana Arka.
Pan Arek zamówił dla mnie nowy scyzoryk, ale w wersji europejskiej (grot był surowy).
Przelutował coś z jednego do drugiego, potem z powrotem (nie znam się na tym więc nie wyjaśnię dokładnie) mojego, dostrugał grot, zaprogramował immo i wsiadł do mojego kota z małym urządzeniem (wielkości grubej nawigacji GPS), które podpiął pod gniazdo diagnostyczne, zaznaczył opcje programowania, przycisnął przycisk na pilocie i AVE! Działa!
Poskładał wszystko ładnie, wystawił fakturkę na 500zł za całą usługę i mam dwa działające kluczyki.
Bezsprzecznie fachowiec w swojej dziedzinie.

Pozdrawiam,
Jakub.


Dabrowsky

  • Gość
Odp: Kluczyk scyzoryk - programowanie
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 06, 2017, 18:43:43 pm »
Witam, czy mogę prosić o namiary (tel, adres) na pana Arka który dorabia kluczyki do Jaga?
Dziękuje i pozdrawiam Mateusz