Autor Wątek: DSC  (Przeczytany 6682 razy)

Wiesiek

  • Gość
DSC
« dnia: Październik 16, 2011, 20:05:14 pm »
Koledzy. Trzy dni temu zapaliła mi się żółta lampka i napis "DSC system fault". Po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu napis znikł. Tak powtarza mi się ta historia codziennie. Dzisiaj dopiero po czwartym restacie ostrzeżenie znikło. Czy macie jakieś pomysły co z tym zrobić czy koniecznie jechać do serwisu?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: DSC
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2011, 20:18:17 pm »
Hejka. Odczyt bledow z komputera jest niezbedny aby sie dowiedziec jaka jest przyczyna problemu. Modul DSC jest
bardzo czuly na niskie napiecie i potrafi zwariowac jezeli masz slaby aku albo niedokreconych kontakty przy aku.

Jako posiadac X-Type powinnies pomyslec o zakup skanera OBDII (mozna kupic juz za 100zl) zeby od razu sprawdzic
i skasowac bledy z komputera. Jezeli juz znasz kody to podaj i zobaczymy dalej.

Wiesiek

  • Gość
Odp: DSC
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2011, 22:17:51 pm »
Gdzie kupić skaner za 100 zł. Widziałem po 800.

Pawel99

  • Gość
Odp: DSC
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2011, 22:23:51 pm »

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: DSC
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2011, 22:41:14 pm »

IHP

  • Gość
Odp: DSC
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2011, 22:45:32 pm »
Ostatnio kupiłem tester diagnostyczny na allegro za jakieś 80 zł...nie jest to jakiś pro-tester ale aby zobaczyć i wykasować błąd wystarczy.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: DSC
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 16, 2011, 22:50:26 pm »
ale temat watku nie sa skanery obdII, tylko problem z DSC wiec skupmy sie prosze.

bledy systemu DSC i tak nie odczytasz zwyklym skanerem, do tego trzeba komputera diagnostycznego, pisalem
ogolnie ze taki skaner sie przyda. na poczatek sprawdz klemy na aku, naladuj aku (sprawdz ogolnie jego stan,
moze zresetuj komputera poprzez odlaczanie aku (pamietaj o koniecznosc PIN do radia oraz ew. ponowne
programowanie funkcje komfortu po odlaczenie aku) na pol godz. systemu DSC bez komputera nie sprawdzisz.

Wiesiek

  • Gość
Odp: DSC
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 18, 2011, 10:50:53 am »
Za tydzień jestem umówiony w serwisie. Napiszę co się stało.

BlackV6

  • Gość
Odp: DSC
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 18, 2011, 10:57:34 am »
Miałem podobny problem padł mi czujnik abs po wymianie wszystko wróciło do normy a żółta lampka abs i ten napis się juz nie pojawił pozdrwaim

Wiesiek

  • Gość
Odp: DSC
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 25, 2011, 17:26:12 pm »
Kogutki, jesteś genialny. Okazało się, że akumulator po 5 latach był do wymiany. Po wymianie na nowy wszystko jest OK. Faktycznie DSC jest czułe na napięcie. Dzięki.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: DSC
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 25, 2011, 21:55:01 pm »
Do uslug :) cieszy sie ze to "tylko" aku :-super

pablo

  • Gość
Odp: DSC
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 26, 2011, 12:11:47 pm »

BlackV6

  • Gość
Odp: DSC
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 26, 2011, 14:03:28 pm »
Jest napisane ze tylko x300 i xj ,ehh wiec raczej nie podejdzie

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: DSC
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 26, 2011, 14:14:21 pm »
OBDII jest standardyzowany, kazdy nawet najtanszy skaner odczyta podstawowych bledow w kazdym aucie z
wtyczka OBDII. handlarzy czesto nie maja pojecia i pisza bzdury w ogloszeniach. kazdy, najtanszy skaner nadaje
sie do wszystkich kotow od modelu x300 (byl to pierwszy model z wtyczka OBDII), takze do x-type-a i wystarczy
aby odczytac i skasowac podstawowy bledy (P). nie odczytamy takim skanerem systemy ABS, DCT, airbagow oraz
skrzynia biegow, do tego potrzebny jest rozbudowany system producenta albo np autologic.

pablo

  • Gość
Odp: DSC
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 26, 2011, 14:38:04 pm »
no tak ,  to  oczywiste , cena 50 zl...  ale wszystkie te pierdoly ktore moga powstac od przepiecia czy chwilowego zaniku produ itp ktore potem kumuluja sie w komputerze bez problamu usunie tak  ?