Autor Wątek: Zanik sygnału w radiu po włączeniu ogrzewania tylnej szyby  (Przeczytany 3132 razy)

Marioosch

  • Gość
Zanik sygnału w radiu po włączeniu ogrzewania tylnej szyby
« dnia: Sierpień 12, 2011, 22:53:35 pm »
Stwierdziłem  występowanie problemu z zanikiem sygnału większości zaprogramowanych stacji radiowych po włączeniu ogrzewania tylnej szyby i lusterek. Gorzej, że wyszukiwanie poprawnie działających stacji też jest prawie niemożliwe bo nawet jak się jakąś uda złapać to w trakcie jazdy radio trzeszczy i nawet się zdarza, że całkiem zanika. Po wyłączeniu ogrzewania radio gra poprawnie na każdej zaprogramowanej częstotliwości skanowanie częstotliwości też skutkuje znalezieniem o wiele większej ilości stacji. Może antena się odłączyła albo styki zaśniedziały tylko gdzie w kocie jest antena?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Zanik sygnału w radiu po włączeniu ogrzewania tylnej szyby
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2011, 23:46:42 pm »
To jest znany problem tego modelu. Sprawdz mase przy polaczeniu modulu antenowej oraz pogrzewanej szyby. Modul antenowy niestety potrafi sie takze zepsoc.

Marioosch

  • Gość
Odp: Zanik sygnału w radiu po włączeniu ogrzewania tylnej szyby
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2011, 00:20:48 am »
Gdzie jest ten moduł anteny, oglądałem schemat rozmieszczenia różnych modułów w kocie dołączony do innego postu ale anteny nigdzie nie znalazłem. ??????

booschmen

  • Gość
Odp: Zanik sygnału w radiu po włączeniu ogrzewania tylnej szyby
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2011, 00:30:31 am »
Jesli antena jest nie wysowana to poszukal bym kolo tylniej szyby taki podluzny pasek z kostka na srodku i kabelkiem ale to jest dosc male wiec modul powinien byc gdzies kolo radia ewentualnie w tunelu w okolicach lewarka/podlokietnika przynajmniej ja tak mam w xjr-ze ja mam akurat modul od telefonu i wzmacniacz anteny wlasnie w tunelu.

Marioosch

  • Gość
Odp: Zanik sygnału w radiu po włączeniu ogrzewania tylnej szyby
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2011, 01:16:40 am »
X-Type nie ma wysuwanej ani też stałej anteny mocowanej do karoserii, kogutki jakieś sugestie gdzie jest to ustrojstwo?

zadek07

  • Gość
Odp: Zanik sygnału w radiu po włączeniu ogrzewania tylnej szyby
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 13, 2011, 06:27:32 am »
na lewym tylnym slupku, musisz sciagnac plastik ze slupka. To jest taka czarna puszka.

Marioosch

  • Gość
Odp: Zanik sygnału w radiu po włączeniu ogrzewania tylnej szyby
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 13, 2011, 09:25:15 am »
OK! THX Zadek. Jak nie będzie padało to wieczorem spróbuje tam zajrzeć tylko jak zdemontować ten plastik, pewno są jakieś zaczepy albo spinki wolałbym nic nie połamać.