Autor Wątek: szarpnięcie podczas wrzucania wstecznego s-type automat z 1999 r.  (Przeczytany 12713 razy)

Intruz

  • Gość
Odp: szarpnięcie podczas wrzucania wstecznego s-type automat z 1999 r.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 07, 2011, 10:17:14 am »
Najprawdopodobniej luz na zębach wałka atakującego, albo na przegubie...
ale to powodowałoby wycie lub terkotanie w czasie jazdy, a mam ciszę w aucie...

Cychol

  • Gość
Odp: szarpnięcie podczas wrzucania wstecznego s-type automat z 1999 r.
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 07, 2011, 10:28:10 am »
Sorry, zasugerowałem się tym szarpaniem i nie doczytałem, że to "w momencie włączania pierwszego biegu lub wstacznego na postoju, słyszę czasem głuche uderzenie w układzie napędowym" Przyczyn może być bardzo dużo, zacząłbym szukać przyczyny od skrzyni biegów i sprzęgła... mimo, że jak piszesz słyszysz to z tyłu, to dźwięk może przenosić się po wale do tyłu... potem przeszedłbym dalej po wale aż do mostu... Masz ciszę w czasie jazdy bo auto jest bardzo dobrze wyciszone...  ;D :-tylko

Cruk

  • Gość
Odp: szarpnięcie podczas wrzucania wstecznego s-type automat z 1999 r.
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 07, 2011, 13:00:00 pm »
Mam to samo i... po odwiedzinach u trzech "fachowców" dopiero trzeci uświadomił mnie dlaczego szarpie
jeśli odpalisz auto i nie odczekasz 5-10 sek. aż obroty nie spadną poniżej 1k zawsze szarpnie, to samo jeśli jechałeś zatrzymałeś sie i odrazu wsteczny gdy odczekam 5-10 sek. nigdy jeszcze nie szarpnęło (hamulec wciśnięty). To nie wina oleju lecz tego że skrzynia musi się dopasować wiec przy dużych obrotach musi szarpnąć. Mówił by sie tym nie przejmować a czykolwiek zdrowiej dla kota gdy odczeka się pare sek.
mam nadzieję ze pomogło... bo mojemu jak ręką odjął