Autor Wątek: Lusterko fotochromatyczne, koło dwumasowe  (Przeczytany 3500 razy)

devdawid

  • Gość
Lusterko fotochromatyczne, koło dwumasowe
« dnia: Czerwiec 18, 2011, 12:14:26 pm »
Witam,
Jestem nowym posiadaczem Jaguara X-Type z 2004r. od kilku dni.
Mam kilka pytań.

A. Odnośnie lusterka wstecznego fotochromatycznego - wychodzi z niego kostka ale nie dochodzą przewody - jak to u was wygląda? jak sprawdzić czy działa?

B. Coś klekocze w silniku, nie mam pojęcia co to czy tak objawia się usterka koła dwumasowego? Jak wcisnę sprzęgło nie zmienia to sytuacji. Klekot słyszalny jest na zewnątrz, jakaś rolka napinająca to raczej by szumiała myślę...

To tyle jak na razie z mojej strony, z góry dziękuje za pomoc.

BlackV6

  • Gość
Odp: Lusterko fotochromatyczne, koło dwumasowe
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2011, 12:26:35 pm »
co to dwumasu objawy sa jedne tluczenie przy ruszaniu tylko i wylacznie :) takze to nie dwumas ,

pryjom

  • Gość
Odp: Lusterko fotochromatyczne, koło dwumasowe
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2011, 15:25:18 pm »
najprostszym sposobem aby sprawdzić lusterko jest gdy już sie robi ciemno wsiaśc do samochodu dopalić i niech ktoś za tobą stanie autem tak aby było widać w tym lusterku jego swiatła jak lusterko zacznie się sciemniać to znaczy że działa a jak nie masz nikogo kto by tak chciał to sprawdzić to tylko w czasie jazdy owinna być róznieca pomiedzy lusterkami bocznymi a lusterkiem wewnętrznym

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Lusterko fotochromatyczne, koło dwumasowe
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2011, 15:58:13 pm »
Lusterko sprawdź wieczorem, przyłóż latarkę jeśli odbicie będzie słabe to znaczy że działa widać to od razu. Co do klekotu to może być koło pasowe wału korbowego z tłumikiem drgań. Pozdrawiam
X-Type 2.0D 2005

devdawid

  • Gość
Odp: Lusterko fotochromatyczne, koło dwumasowe
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2011, 19:32:54 pm »
zauważyłem że klekot się nasila przy włączonej klimie.
A kostkę od lusterka też masz pod szybą? jak przeprowadzone są przewody?

BlackV6

  • Gość
Odp: Lusterko fotochromatyczne, koło dwumasowe
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 18, 2011, 21:08:36 pm »
to moze sprawdz sprezarke klimatyzacji bo to sie nasuwa odrazu  :) bo cos mi sie wydaje ze czeka sie wymiana .

daniel78

  • Gość
Odp: Lusterko fotochromatyczne, koło dwumasowe
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 19, 2011, 09:30:48 am »
witam podobne problemy mialem w swoim aucie i powiem ze troche musialem wlozyc zeby doprowadzic to do stanu  ale zaczolem od kola tak zwanego dwumasowego tego co idzie po nim pasek poniewaz guma w nich sie wyrabia i stuka wiec kupilem w serwisie nowe no ale doszly jeszcze napinacze  lecz po wymianie troche ucichlo lecz mnie to nie zadawalalo i szukalem dalej  wiec zdjelismy skrzynie sprzeglo oki lecz kolo dwumasowe padniete i to bylo to stukanie przy ruszaniu i nie tylko a sprezarka od klimy tez przerabialem bo musialem wymienic  nic nie stukalo tylko sprzegielko nie trzymalo wiec zalozylem od mondeo i chodzi oki nic nie stuka nic nie puka wiec najpierw radzilbym posprawdzac te rzeczy co napisalem niz odrazu kupowac  i wydawac pieniadze