Autor Wątek: Jaki silnik najlepszy?  (Przeczytany 40011 razy)

skura_radom

  • Gość
Jaki silnik najlepszy?
« dnia: Styczeń 30, 2011, 11:35:12 am »
Witam serdecznie,
przymierzam sie do kupna Jaguara X-type tak mniej wiecej z 2004-05roku i chcialem zapytac jakiej jednostki szukac? i czy lepiej diesla czy benzynke? Z ktorym macie mniej problemow i jest do polecenia?
pozdrawiam

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2011, 14:28:33 pm »
witam.
temat był wiele razy poruszany ale zdaję sobie sprawę, że czasami ciężko odnaleźć takie informacje.

DIESEL- na pewno najlepszą jednostką byłby sinik 2.2 jest zdecydowanie lepszy niż 2.0. Ale trzeba przyznać, że ten lepszy silnik jest rzadziej spotykany.
Można napotkać też na problemy z zaworem EGR, świecami, turbiną, zbyt czułymi wtryskami.
Minusem diesla jest to, że nie ma napędu 4x4.
No i wiadomo, że spalanie diesla jest tym co powoduje jego wybór.

BENZYNA- trzy jednostki do wyboru.
silnik 2.1 nie ma napędu 4x4, silnik ten nie ma mocy i nie przysporzy takiej frajdy i bezpieczeństwa jak pozostałe silniki.
2.5 oraz 3.0 mają stały napęd 4x4. Praktycznie to te same silniki, bo osprzęt do niego jest taki sam w obu przypadkach.
Moim zdaniem silnik 3.0 jest lepszym wyborem, bo jego większa moc jest odczuwalna, a spalanie minimalnie większe.

Pytasz czy diesel czy benzyna? Pamiętaj, że benzyniaki to siniki które nie powodują tylu problemów co ropniaki.
Kiedyś do diesla można było lać co popadnie, a teraz jak zatankujesz kiepskie paliwo to możesz mieć kilka tys w plecy.
Jeżeli diesel to tylko serwisowany, z oryginalnym przebiegiem, doglądany silnik, najlepiej po jednym właścicielu- bo wiesz co kupujesz.

napiszę tak: diesel 2.2, benzyna 3.0
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2011, 14:34:36 pm wysłana przez strawinski »

ieuei

  • Gość
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2011, 17:15:49 pm »
Witaj,
Całkowicie zgadzam się z przedmówcą, a jako właściciel 2.2D mogę dodać, że na razie z tym silnikiem problemów nie mam żadnych.
Oczywiście jeśli masz finansowe możliwości to pewnie 3.0 daje jeszcze więcej frajdy, ale jeśli tak to ja szukałbym tylko wersji z manualem.
A jeśli diesla to tylko 2.2 - według mnie ogromna różnica w dynamice i zarazem płynności jazdy, bo ma moc w większym zakresie obrotów.
W spalaniu zaś więcej o około 2 litry. W mieście, bo na trasie prawie żadna, bo 2.2D ma 6 biegów, a 2.0D - 5.
W jednym, z przedmówcą się jednak nie zgodzę:
Pamiętaj, że benzyniaki to siniki które nie powodują tylu problemów co ropniaki.
- statystycznie diesle odmawiają dalszej pracy po wiele dłuższym przebiegu niż benzyna. Zakup benzyny ze 150 tyś. to już mocne ryzyko - taki zaś diesel to prawie młodziak.
Może trzeba tylko o nie bardziej dbać i rzeczywiście dobrze sprawdzić co się kupuje:)

dedel

  • Gość
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2011, 18:18:03 pm »
Na początek zgodzę się z przedmówcami, 2.2d lub 3.0benz to także moi faworyci.
Powody wyboru samochodu bywają rozmaite. W przypadku Jaguara nie bez znaczenia jest jego legenda. Ja wybrałem 3.0 ze względu na bdb osiągi i napęd na cztery koła. Koszty eksploatacji skutecznie niweluje instalacja LPG (dobre komponenty i instalator są w przypadku tego samochodu bardzo ważne).

skura_radom

  • Gość
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2011, 19:40:40 pm »
dzieki Panowie, juz wiem mniej wiecec czego szukac. Mi to nie robi roznica czy benzyna czy ropa:p zawsze mozna zgazowac, znam akurat swietnego gazownika u siebie w miescie. Takze z tym nie ma problemu.
Ale z drugiej strony diesel..to diesel.. jak pojedziesz tyle wypali:p
No nic pomyslimy zobaczymy:)
dziekuje

ieuei

  • Gość
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2011, 22:11:54 pm »
Aha... Zapomniałbym.
Jeśli zdecydujesz się na 2.2D to odradzam wersję z DPF (FAP), czyli kolejnym dzieckiem złodziejskiego eurosocjalizmu...
Nie muszą, ale mogą być z nim problemy. A strata 10KM jest już pewna...

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2011, 22:33:25 pm »
Aha... Zapomniałbym.
Jeśli zdecydujesz się na 2.2D to odradzam wersję z DPF (FAP), czyli kolejnym dzieckiem złodziejskiego eurosocjalizmu...
Nie muszą, ale mogą być z nim problemy. A strata 10KM jest już pewna...
koledze problem z filtrem DPF nie grozi bo stosowano go dopiero w rocznikach 2008-2009, a to koszta 2-3 razy większe.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2011, 22:37:45 pm wysłana przez strawinski »

ieuei

  • Gość
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2011, 22:52:58 pm »
Grozi. Bo od 2008r. był w standardzie - ale opcją był wcześniej...
Wejdź na mobile.de i zerknij ile jest takich z 2006r., 2007r. z DPF.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2011, 22:55:09 pm »
prawda, na zachodzie nawet dosc popularny, bo tam sie z ta opcja placila mniej podadki. a sporo problemow,
tez prawda.

ieuei

  • Gość
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2011, 23:09:01 pm »
Dokładnie.
A tu:
tam sie z ta opcja placila mniej podadki.
dowód na złodziejstwo eurosocjalizmu...

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 31, 2011, 01:20:44 am »
rzeczywiście były wcześniej :P

pablo

  • Gość
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 31, 2011, 12:30:16 pm »
ja polecam moj model :) 3,0 naped 4x4 /podobno wersja sport / 
a i polecam skrzynie automat :) , spada spalanie w cyklu miejskim , no i niezla zabawa na trasie przy wcisnieciu magicznego przycisku S :):):):)::)

skura_radom

  • Gość
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 31, 2011, 13:58:59 pm »
a jak to wyglada u ciebie z predkosciamy przy wlaczeniu tego magicznego przycisku? i mniej wiecej jakie spalanie masz po miescie w tych 3,0?

pablo

  • Gość
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 31, 2011, 16:42:32 pm »
przy wł S auto znacznie przyspiesza i szybciej zmienia biegi , trzeba jednak opanowac gaz by dopasowac prace silnika, 2 trasy i noga sie wycwiczy :) , co do spalania w cyklu miejskim mniej wiecej miedzy 11 a 14 l lpg zależy od nogi , na trasie minimale spalanie jakie osiagnalem to 10,5 l lpg . przy wł s raczej na spalanie nie ma co patrzec , wtedy ilosc spalanych litrow reguluje twoja stopa :) im wieksza perfekcja w technice jazdy tym mniejsze spalanie
zaznaczam auto jezdzi na lpg wiec przy ekonomicznej jezdzie trase 100 km mozna pokonac za kwote ok. 28 zł , co przydaje sie przy dłuższych wyjazdach w interesach lub urlopie. polecam lpg mimo wielu negatywnych opinii , ja jezdze  3 lata tym autem na gazie i problemow nie ma , jedna naprawa instalacji za 180 zl przez 3 lata , instalacje musi dobrac fachowiec , dobrze ja wyregulowac, ja placilem 3500 zl , do tego koniecznie 2 emulatory przez ich brak na poczatku mialem problemy z obrotami . auto nie bierze oleju , ( 5w30 - na 10 tyś km dolewam ok 2 setki ) silnik odpala i pracuje doskonale , w tej chwili mam 102 tyś przebiegu


skura_radom

  • Gość
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 31, 2011, 20:26:03 pm »
tak czytam czytam.. i marze:) bajka:)
tylko pogratulowac takich osiagow..
Kiedys mialem passata 99r. 1,8T i przy mojej jezdzie(dosc ostrej) palil 15l LPG. wiec przy takiej mocy w jagu i napedzie na 4kolka to Twoje spalanie jest piekne:D ehhehe
Coraz bardziej mi sie to podoba.. i naped na 4kola, spalanie i mozliwosc zalozenia instalacji lpg w razie co.. Super:)