Autor Wątek: Pilot  (Przeczytany 12473 razy)

Joa Alex

  • Gość
Pilot
« dnia: Lipiec 31, 2008, 17:47:07 pm »
Witam,

chciałbym sie spytać czy ktoś w Warszawie oprócz salonu firmowego na Waszyngtona jest w stanie zaprogramować mi pilota w nowym kluczyku do X-typa. W salonie zaśpiewali sobie za taka operacje 400 zł co wydaje mi się zdzierstwem.
Pozdrawiam

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Pilot
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2008, 09:46:32 am »
This Technical Bulletin provides an alternate procedure for programming the remote transmitters.
The Worldwide Diagnostic System (WDS) is not required to carry out remote transmitter programming.
Action:
To program the remote transmitter(s) without using WDS, follow the procedure outlined below.
Note :When carrying out the alarm remote programming, ensure that no other vehicles within a 50 meter
radius are undergoing the same programming procedure, as this could affect the programming operation.
Note :All required remote transmitters must be available when carrying out this procedure.
1. Open driver's door.
2. Turn the ignition switch to the "auxiliary" position, then turn the ignition switch to the "ON" position and
back to the "auxiliary" position four times.
2002 Jaguar X-Type V6-3.0L - Keyless Entry - Remote Transmitter Pro...
Note :A chime from the Generic Electronic Module (GEM) will indicate programming status has been
enabled.
3. Turn the ignition switch to "OFF" position.
4. Remove the key from the ignition switch.
5. To program the transmitter, press any key within 10 seconds.
Note :If the remote transmitter has been accepted, the GEM will make a chime.
ZOOM SIZED FOR PRINT
6. If any other remote transmitters are to be programmed, press any button once on each transmitter within
10 seconds.
Note : A maximum of four remote transmitters can be programmed to the vehicle at any one time.
7. Close driver door.
   
 

Joa Alex

  • Gość
Odp: Pilot
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2008, 13:38:42 pm »
dzięki za szybką pomoc ale trochetrudne mi sieto wydaje, spróbuje to zrobić ale gdybyś mi mógł wyjaśnić parę spraw:

This Technical Bulletin provides an alternate procedure for programming the remote transmitters.
The Worldwide Diagnostic System (WDS) is not required to carry out remote transmitter programming.
Action:
To program the remote transmitter(s) without using WDS, follow the procedure outlined below.


OK czyli wychodzi na to że samemu można to zrobić

Note :When carrying out the alarm remote programming, ensure that no other vehicles within a 50 meter
radius are undergoing the same programming procedure, as this could affect the programming operation.


ok rozumiem


Note :All required remote transmitters must be available when carrying out this procedure.

czyli co? mam mieć przy sobie jedne pilot który jest zaprogramowany i drugi "czysty" który mam zamiar zaprogramować?


1. Open driver's door.


ok, otwieram starym pilotem drzwi

2. Turn the ignition switch to the "auxiliary" position, then turn the ignition switch to the "ON" position and
back to the "auxiliary" position four times.



wkładam kluczyk do stacyjki, pozycja auxiliary to jest pierwsza? Pozycja ON to jest ta przy której zapalam silnik? Czy też ta przy której zapala się tylko radio?
Powtarzam czynność 4 razy

2002 Jaguar X-Type V6-3.0L - Keyless Entry - Remote Transmitter Pro...
Note :A chime from the Generic Electronic Module (GEM) will indicate programming status has been
enabled.


JA mam rocznik 2003 2,5 ale rozumiem że to bez znaczenia. O co chodzi z tauwaga w drugim zdania??

3. Turn the ignition switch to "OFF" position.

czyli której pozycji?? pierwszej?? drugiej??

4. Remove the key from the ignition switch.

wyjąć kluczyk ze stacyjki?

5. To program the transmitter, press any key within 10 seconds.

nacisnąć dowolny przycisk na pilocie na 10 sekund??


Note :If the remote transmitter has been accepted, the GEM will make a chime.

jeśli nic nie spieprzyłem to sygnał da mi znać że pilot jest zaprogramowany???


jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Pilot
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2008, 06:58:36 am »
Note :All required remote transmitters must be available when carrying out this procedure.

czyli co? mam mieć przy sobie jedne pilot który jest zaprogramowany i drugi "czysty" który mam zamiar zaprogramować?

 Tak musisz mieć stary i nowy (można zaprogramować do 4 pilotów)
1. Open driver's door.


ok, otwieram starym pilotem drzwi
 Nie  drzwi muszą być uchylone-otwarte podczas programowania(open- drzwi otwarte uchylone a otworzenie nie uchylone przez pilota to unlock)
2. Turn the ignition switch to the "auxiliary" position, then turn the ignition switch to the "ON" position and
back to the "auxiliary" position four times.
wkładam kluczyk do stacyjki, pozycja auxiliary to jest pierwsza? Pozycja ON to jest ta przy której zapalam silnik? Czy też ta przy której zapala się tylko radio?
Powtarzam czynność 4 razy
masz 4 pozycje kluczyka
0-off pozycja wlozonego kluczyka do stacyjki lub wyjęcia
1-auxiliary pozycja -radia+ dodatków
2-on pozycja kiedy jedziesz albo zapalonych świateł na zegarach
3-rozrusznik

Note :A chime from the Generic Electronic Module (GEM) will indicate programming status has been
enabled.

Po przekręceniu kluczykiem 4 razy
powinieneś uslyszec z GEM dzwonek "dong"wtedy system jest gotowy do programowania.
3. Turn the ignition switch to "OFF" position.

czyli której pozycji?? pierwszej?? drugiej??
pozycja 0 wyjmujesz kluczyk
teraz masz10 sekund aby nacisnac jakikolwiek przycisk z pilota
jesli auto uslyszy odezwie sie zGEM dzwonek"dong"
teraz masz następne 10 sekund aby nacisnac następnego pilota itd.

Joa Alex

  • Gość
Odp: Pilot
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2008, 11:41:05 am »
OK dzięki za podpowiedzi, spróbuje to zrobić, mam nadzieje że nie spieprze czegoś na amen. ::)
Jeśli mi się uda masz u mnie duuuuże piwo :-R

Joa Alex

  • Gość
Odp: Pilot
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2008, 11:53:33 am »
No więc wczoraj przeprowadziłem procedure zgodnie z tym co mi Jarek podesłał i udało sie!!!!! :-yipee
Niniejszym chciałem publicznie podziekować koledze Jarkowi dzieki któremu oszczędziłem sporo pieniędzy i polecić Jarka wszystkim forumowiczom jako pomocną rękę.
Jeśli jesteś z Warszawy lub będziesz przejazdem daj znać, masz u mnie skrzynkę piwa :-R

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Pilot
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2008, 12:00:24 pm »
 Ciesze sie ze udało sie Tobie zaprogramować pilota. Z dziada i pradziada jestem z W-wy ale ponad polowe życia spędziłam w Kalifornii
Mam zamiar odwiedzić W-we to na piwko skoczymy.

Joa Alex

  • Gość
Odp: Pilot
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 05, 2008, 12:55:30 pm »
Ciesze sie ze udało sie Tobie zaprogramować pilota. Z dziada i pradziada jestem z W-wy ale ponad polowe życia spędziłam w Kalifornii
Mam zamiar odwiedzić W-we to na piwko skoczymy.

ok daj mi tylko wcześniej znać kiedy będziesz w Warszawie
pozdrawiam

Joa Alex

  • Gość
Odp: Pilot
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 06, 2008, 11:27:32 am »
W związku z pilotem mam kolejne pytanie-problem.
Niestety pilot w starym kluczyku przestał działać, to znaczy naciskam obojętnie jaki przycisk i samochód nie reaguje, natomiast ten nowy zaprogramowany pilot w zapasowym kluczyku działa jak złoto.
Mam w związku z tym pytanie czy to znaczy że bateria po kilku latach po prostu się wyczerpała i dlatego pilot w starym kluczyku nie działa czy też w momencie jak zaprogramowałem nowy pilot w nowym kluczyku to coś się wyłączyło w tym starym?
W momencie jak programowałem nowy pilot oba kluczyki z pilotami miałem przy sobie więc tak się zastanawiam czy programowanie nowego nie wpłynęło źle na stary pilot. A moze to zbieg okolicznosci i bateria się wyczerpała akurat w tym momencie??
Czy w ogóle pilot ma baterię którą można wymienić??


jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Pilot
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 06, 2008, 18:03:27 pm »
Potrzebujesz zaprogramować dwa piloty

Cytuj
masz10 sekund aby nacisnac jakikolwiek przycisk z pilota
jeśli auto usłyszy odezwie sie zGEM dzwonek"dong"
teraz masz następne 10 sekund aby nacisnac następnego pilota
ale może bateria siadła

Sonix

  • Gość
Odp: Pilot
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 07, 2011, 07:33:14 am »
Witam,
Czyli jesli mam  kluczyc w którym pilot raz działa a raz nie działa (Wczesniej działał, ale mojej spadł kilka razy i mu się odwidziało)
i chciałbym kupic 2 kluczyc z pilotem (na allegro po 120zł) to wystarczy zaprogramowac go wedlug w/w instrukcji?

Czy zaprogramuje go bez wymienienia grotu? (Czyli wczesniej zaprogramuje a potem wymienie grot, nawiasem mowiac, sprawdze czy działa ;))
Czy przeprogramuje sie immobiliser i pilot? Czy immobiliser musze programować w sklepie z kluczami?

Co do starego pilota, wymieniłem baterie i nadal szwankuje. Moge zamieścic zdjecia plytki

Pozdrawiam

(Prosze o przeniesienie do ogolnego z x-type - dziex)

Sonix

  • Gość
Odp: Pilot
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 09, 2011, 22:13:26 pm »
OK, poradziłem sobie.
Co najlepsze, zaprogramowałem od nowa 'stary' kluczyk i działa jak złoto ;)
Nowy kluczyc również działa. Grot dorobiłem.. az 50zł..
Ale immobilazera nie przeprogramowałem i samochodu nim nie zapale :/
Da sie to samemu zrobic czy kolejne wydatki?

janekdalkros

  • Gość
Odp: Pilot
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 08, 2012, 23:17:15 pm »
witam.chcialem zaprogramowac drugiego pilota lecz po zrobieniu wszystkiego wedle instrukcji nie ma zadnej reakcji,jag.S-2001.moze ktos wie w czym problem.dzieki za pomoc pozdrawiam ??????

BlackV6

  • Gość
Odp: Pilot
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 09, 2012, 07:22:48 am »
A czy w Esce nie jest inaczej ? jesteś na dziale Iksa

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: Pilot
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 09, 2012, 10:45:45 am »
w s-type wchodzi tylko programowanie w serwisie ( tak przynajmniej wynika z postow na forum )